Jump to content

Nowe działy na forum.

Recommended Posts

• Super Moderator

Witam.

W dziale "Samoloty, śmigłowce", zostały wprowadzone małe zmiany.

Zrobiony został osobny dział dla Samolotów i osobny dla śmigłowców.

Wszystkie warsztaty i galerie postaram się poprzenosić do odpowiednich działów.

Nie będzie to trwało jeden dzień, ponieważ warsztatów i galerii jest bardzo dużo.

Życzę miłego korzystania z forum.:super:

Trochę człowiek pospał w niedzielę po imprezie a tu przemeblowanie 😃. Jestem za , śmigłowce tak były zawsze jakby w cieniu . Niedoceniane , niesłusznie . 

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello
8 godzin temu, Solo napisał:

doznawał wstrząsu estetycznego. :)

Proponuję Administracji rozdzielenie działu lotniczego na samoloty tłokowe i odrzutowe ze szczególnym wytłuszczeniem "poddziału" poświęconego linii  F-14-35. Wtedy wszyscy będziemy spokojni o zdrowie Kolegi Solo wink3

Ps. Solo - nie jesteś osamotniony w swym cierpieniu! Ja też tak mam, że jak widzę kolejny wątek poświęcony F-16 to sięgam po wiaderko i "nalot na Rygę" :mrgreen:

• Haha 1
22 minuty temu, abtb napisał:

Ja też tak mam, że jak widzę kolejny wątek poświęcony F-16 to sięgam po wiaderko i "nalot na Rygę" 

No, jest w tym coś :mrgreen:

• Haha 1
  • Super Moderator
47 minut temu, Baas ArK napisał:

Ale skoro jest podzielone pojazdy wojskowe / pojazdy cywilne, to może by tak lotnictwo wojskowe / lotnictwo cywilne?

Co Wy na to?

Wystarczy podział na samoloty i śmigłowce.

Większość osób budujących cywilne samoloty buduje je w dziale "Projekty grupowe - popularyzacja 144" a nie w dziale "samoloty, śmigłowce", choć nie wszyscy.

2 godziny temu, mbrnnr napisał:

stałopłaty

51 minut temu, jawkers napisał:

zmiennopłaty.

:hmmm:

:hmmm::hmmm:

Chyba pora zapisać się na jakieś kursy wieczorowe bo normalnie nie ogarniam :benc:

:haha:

8 minut temu, jawkers napisał:

Na przykład V22 Osprey jest zmiennopłatem i pionowzlotem.

Czyli samolot i śmigłowiec, tak to rozumiem.

Oj, to się może działów namnożyć jak królików :mrgreen:

12 minut temu, jawkers napisał:

V22 Osprey jest zmiennopłatem

Nie jest.  Jest wirolotem

Zmiennopłaty mają ruchomy płat  wraz z silnikiem, a Osprey ma ruchome tylko silniki.

Ale mniejsza o większość. Ważne, że jest podział na śmigłowce i samoloty. Reszta to tylko fanaberia i dzielenie włosa na czworo.

:szampan1:

• Super Moderator
1 godzinę temu, abtb napisał:

Nie jest.  Jest wirolotem.

Wikipedia podaje że jest.:super:

Może i masz racje, nie siedzę aż tak bardzo w tych zagadnieniach. W sumie obojętne mi to czym on jest.

Moje pytanie brzmi, czy to samolot, czy śmigłowiec?

Prócz zmiennopłatów są też na przykład ekranoplany i autożyra.
Wszystkie wymienione statki powietrzne stanowią jednak tak drobny promil zarówno w lotnictwie jak i modelarstwie, że (według mnie) nie ma o co kopii kruszyć... 

Na pewno aerodyna. I tak jak w przypadku innych dziedzin, hybrydy są dozwolone, więc ani samolot, ani śmigłowiec. Albo dokładniej ani stałopłat, ani wiropłat, bo samolot i śmigłowiec to odpowiednio członkowie grup stałopłatów i wiropłatów (stąd też moje pierwotne pytanie, bo jeśli być dokładnym, obecny podział jest merytorycznie nieprecyzyjny). 

22 minuty temu, Solo napisał:

Z całą pewnością będzie na forum tyle modeli aerodyn (...), że trzeba dla każdego zrobić oddzielne podforum.

Oj, poniosło Cię...

Cytat

Do aerodyn z nieruchomymi płatami nośnymi zalicza się samoloty, szybowce, lotnie i paralotnie
Do aerodyn z ruchomymi płatami nośnymi należą śmigłowce i wiatrakowce wyposażone w wirujące płaty nośne oraz skrzydłowce

Edited by Grzes

Wszyscy zapomnieli że są jeszcze  balony i sterowce :mrgreen:. Jak zwykle kolega Solo bije pianę dla samego bicia piany. Ja ze względów praktycznych mam taką propozycję dla Administracji aby podzielić to tak: Statki powietrzne  bazujące na pokładach okrętów wcielić do działu "Okręty" zaś ,statki powietrzne będące częścią sił lądowych np. śmigłowce US Army powinny znajdować się w dziale pojazdy wojskowe i wtedy będzie porządek :super:. Przypominam o balonach i sterowcach:D, no i z tymi sterowcami to też nie taka prosta sprawa bo np. w kajzerowskiej Rzeszy były osobne sterowce Marynarki , a osobne Armii. Pozdr. A.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.