Jump to content
Sign in to follow this  
Bastek82

Witam

Recommended Posts

Mam na imię Sebastian i modelarstwem interesuje się chyba od dzieciństwa ale twierdze, że na poważnie wchłonęło mnie to z momentem kiedy użyłem pierwszy raz aerografu. Kilka lat temu wpadłem na pomysł: BUDUJE MAKIETĘ ... no i hurraa tyle, że wtedy nie miałem jeszcze dużego pojęcia CO I  JAK ? Ale przez te kilka lat udało mi się coś przemyśleć, przeanalizować. 

Na początku plan był taki, że makieta będzie w skali H0 - zmieniłem to... dzisiaj już wiem że będę działał w skali 1/35 i już nic i nikt mnie nie przekona do zmian pod tym względem. Temat mojej makiety to ogólnie pancerka z  II Wojny Światowej. Jeżeli chodzi o przestrzeń do mojej dyspozycji to jest to około 11m2 i to też jest niezmienne, posiadam solidny stół wykonany przez znajomego stolarza wymiary to około 3,80/2,90m.  Wstępny plan jest taki, że teren jest podzielony na pięć części - różnią się one głównie położeniem geograficznym i warunkami jakie panowały na frontach ówczesnej Europy pogrążonej w wojnie. Tak wiec patrząc od "dołu" makiety będzie to Afryka Północna dalej akwen, czyli coś imitującego Może Śródziemne  potem od lewej strony front zachodni, miasto i front wschodni. Mój główny problem w tej chwili jest taki, że ww plan jest zbyt ogólny nie mam za bardzo zdolności do planowania. Myślałem o jakimś programie komputerowym ale chyba bardziej ufam zwykłej kartce papieru i ołówkowi. Sklejanie i malowanie samych modeli do dla mnie frajda i myślę, że z każdym kolejnym robię postępy, pewnie nie jestem w tym mistrzem... no i już 😉 No i to tyle na tą chwile, poniżej zamieszczam jeszcze dwie fotki Panzerkampfwagen IV w malowaniu Afrika Korps wiem, że nie jest doskonały i za bardzo też nie potrafię ich fotografować ale mi i tak się podoba. :-) 

Dzięki za uwagę i proszę o wszelką pomoc - uwagi, pomysły, zdrową krytykę 

Pozdrawiam 

74529549_2485992731630385_8379075242777116672_n.jpg

75435912_2485992808297044_1236353593678757888_n.jpg