Jump to content
Sign in to follow this  
Bastek82

Witam

Recommended Posts

Mam na imię Sebastian i modelarstwem interesuje się chyba od dzieciństwa ale twierdze, że na poważnie wchłonęło mnie to z momentem kiedy użyłem pierwszy raz aerografu. Kilka lat temu wpadłem na pomysł: BUDUJE MAKIETĘ ... no i hurraa tyle, że wtedy nie miałem jeszcze dużego pojęcia CO I  JAK ? Ale przez te kilka lat udało mi się coś przemyśleć, przeanalizować. 

Na początku plan był taki, że makieta będzie w skali H0 - zmieniłem to... dzisiaj już wiem że będę działał w skali 1/35 i już nic i nikt mnie nie przekona do zmian pod tym względem. Temat mojej makiety to ogólnie pancerka z  II Wojny Światowej. Jeżeli chodzi o przestrzeń do mojej dyspozycji to jest to około 11m2 i to też jest niezmienne, posiadam solidny stół wykonany przez znajomego stolarza wymiary to około 3,80/2,90m.  Wstępny plan jest taki, że teren jest podzielony na pięć części - różnią się one głównie położeniem geograficznym i warunkami jakie panowały na frontach ówczesnej Europy pogrążonej w wojnie. Tak wiec patrząc od "dołu" makiety będzie to Afryka Północna dalej akwen, czyli coś imitującego Może Śródziemne  potem od lewej strony front zachodni, miasto i front wschodni. Mój główny problem w tej chwili jest taki, że ww plan jest zbyt ogólny nie mam za bardzo zdolności do planowania. Myślałem o jakimś programie komputerowym ale chyba bardziej ufam zwykłej kartce papieru i ołówkowi. Sklejanie i malowanie samych modeli do dla mnie frajda i myślę, że z każdym kolejnym robię postępy, pewnie nie jestem w tym mistrzem... no i już 😉 No i to tyle na tą chwile, poniżej zamieszczam jeszcze dwie fotki Panzerkampfwagen IV w malowaniu Afrika Korps wiem, że nie jest doskonały i za bardzo też nie potrafię ich fotografować ale mi i tak się podoba. :-) 

Dzięki za uwagę i proszę o wszelką pomoc - uwagi, pomysły, zdrową krytykę 

Pozdrawiam 

 

74529549_2485992731630385_8379075242777116672_n.jpg

75435912_2485992808297044_1236353593678757888_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.