Jump to content
Hello

Sokół PZL W-3T - 1/48 Answer

Recommended Posts

Nadszedł ten moment kiedy i ja mogę zacząć . Model Sokoła w skali 1/48 z Answera , przedstawiający śmigłowiec nr 0209 z lat 90-ych . Będzie prosto z pudła , no może ten "taboret". Numer zestawu użytego do budowy - Answer AA 48004 .

1.thumb.JPG.db8368cd21ffe38143ff64e80da41028.JPG

answer-48004-1-48-pzl-w-3a-so_26429.thumb.jpg.193d3eabec9f397886f240cff368a349.jpg

A teraz ptak polski , powoli powracający na nasze ziemie , od którego śmigłowiec ma nazwę :

Peregrine_Falcon_Kobble_Apr07.JPG.e6919276c9258c8f065855c1742e04d2.JPG

Kolorystyka modelu nie jest jednoznaczna , więc liczę na porady . Mój śmigłowiec będzie z kołami w kolorze kadłuba . Tak jak na pierwszym zdjęciu . Chcę zrobić najpierw malowanie kabiny i resztę wnętrza . A więc , jak to pomalować ?

Liczę na pomoc , bo po prostu nie wiem . Bez tego nie ruszę . Tu szpila do Answera .

Pozdrawiam Hello :)

Edited by Hello
  • Like 2

Cześć. No i fajnie, im więcej Sokolich warsztatów tym lepiej 😎

Wnętrze standardowo, kremowe. Podłoga brązowo-czerwona, tablica turkusowa 😉

• Like 1

2 godziny temu, Hello napisał:

Teraz ptak polski , powoli powracający na nasze ziemie , od którego śmigłowiec ma nazwę.

Delikatne sprostowanie. Nazwa pochodzi od klubu sportowego, który nazywał się właśnie Sokół. Ot brakło konceptu na nazwę, a że trafił się entuzjasta sportowy w gronie decyzyjnym no to mamy, to co mamy.

Jest tak dużo sokołowych warsztatów, że i ja się chyba dołączę że swoim. Chociaż, ilekroć zakładałem warsztat na tym forum, to mi palce skracało, ale chyba zaryzykuję.

• Like 2
  • Thanks 1

Godzinę temu, Aleksander z Zalasu napisał:

Jest tak dużo sokołowych warsztatów, że i ja się chyba dołączę że swoim. Chociaż, ilekroć zakładałem warsztat na tym forum, to mi palce skracało, ale chyba zaryzykuję.

I bardzo się cieszę  zapraszamy do dołączenia ...

Krytykanctwu i chamstwu w tej części forum, mówimy stanowcze... NIE :szampan1:

• Like 2

5 godzin temu, rymulus napisał:

Sokołów jak mrówków, świetnie.:super:

Też tak myślę. Jak tylko IBG się wygrzebie z P.11c w 1/32, to i jedenastek będzie pełno w około .

4 godziny temu, leon napisał:

Wnętrze standardowo, kremowe. Podłoga brązowo-czerwona, tablica turkusowa 😉

Ok , tak będzie pomalowane . Zacznę najpierw od foteli dla pilotów . Trochę widać na pierwszym zdjęciu .Ciekawi mnie ta ściana za fotelami , wydaje się nie za bardzo kremowa . A w ładowni krzesełka dla desantu w jakim kolorze?

4 godziny temu, Sławekb napisał:

.ale jest SUPER....powodzenia przy budowie)))))

I tego mi właśnie teraz potrzeba , dziękuję szczerze ☺.

3 godziny temu, Aleksander z Zalasu napisał:

ja się chyba dołączę że swoim

Nie ma chyba , Sokoła nie robić ? 😋😋😀😀

1 godzinę temu, Mitrandir napisał:

Krytykanctwu i chamstwu w tej części forum, mówimy stanowcze... NIE :szampan1:

Jakże może być inaczej ? Tu się tylko buduje i maluje 👷👷, można jeszcze ewentualnie podrzemać jeśli się nie chrapie 😑😑.

Pozdrawiam wszystkich , fajnie tak . Hello

PS Gdyby ktoś miał coś co powinienem wiedzieć przy budowie , to proszę pisać i wstawiać ładne dziewczyny . A nie , nie , chciałem napisać  zdjęcia ze szczegółami Sokoła  . Przecież wiadomo ,że chodzi o śmigłowiec przecież .

Każdy zainteresowany ma model Answera i wie co brakuje w opisie  . Dla mnie jest to pierwszy śmiglak w życiu i tak nie za bardzo jestem zorientowany co i jak w budowie i kolorach .

Edited by Hello

56 minut temu, Hello napisał:

PS Gdyby ktoś miał coś co powinienem wiedzieć przy budowie , to proszę pisać i wstawiać ładne dziewczyny . A nie , nie , chciałem napisać  zdjęcia ze szczegółami Sokoła  . Przecież wiadomo ,że chodzi o śmigłowiec przecież .

Proszę bardzo, co prawda malowanie nowe ale zdaje się że to ten śmigłowiec 😁

FB_IMG_1567002277401.thumb.jpg.7608d665617d76b6d64a902706c1be81.jpg

Pozdrawiam 😉

• Like 1

O... i jakie mu ładne  "sponsony"  dołożyli po bokach 😁 nawet się czarne nie gryzie z tym nowym malowaniem :szampan1:

• Like 1

Sokoły to jednak piękne śmigłowce . Z jednej strony konstrukcja dojrzała , rzekłbym nawet drapieżna w swym spojrzeniu ale cały czas o sylwetce wyjątkowo delikatnej i niepowtarzalnie uroczej . Z drugiej strony , widać potencjał jakby dopiero co weszła w życie , niedawno ukazując nam jakie piękne kwiaty kryje nasza polska kultura techniczna . Wystarczy tylko dać trochę kolorów światła by z zielonych pąków rozwinęły się barwy , zachwycające cały świat . 😉😉😋😋

Sokół jest konstrukcją , która może jeszcze długo się rozwijać . I pomyśleć , że sprzedali PZL za czapkę śliwek.

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello
  • Thanks 1

Kolega pozwoli że umieszczę w tym wątku parę zdjęć.Nie tej wersji ale może komuś się przydadzą.Zawsze można je przenieść o innego wątku.

WuMPMzJl.jpg

iw4i7y2l.jpgs3U8uOjl.jpgfLZxBPxl.jpg4GJUoDzl.jpgVYO3J1Dl.jpg

OqDX939l.jpg

Edited by Xmen
  • Like 1

3 godziny temu, Xmen napisał:

Kolega pozwoli

Oczywiście ☺😊, ten wątek jest dla wszystkich Sokolników . Każdy wpis jest potężną dawką mobilizacji dla mnie w budowie modeli . A także dla innych którzy się jeszcze wachają z rozpoczęciem budowy Sokoła 😉😉.

Tak przy okazji , dowiedziałem się , że ten Sokół nr 0209 był pierwszym "wcielonym" do wojska . Taki rodzynek 😋😋.

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello
  • Like 2

Mieszam kolory :

IMG_0117.thumb.JPG.c7fa6c3085f0599702f7af9262aec14a.JPG

Co powiecie na to . Niebieski Tamiya XF-8 , brązowy mieszany . Może być czy dalej mieszać ? Zdjęcie robocze , jak dojdę do koloru to pomaluje na czarnym podkładzie aerkiem . U mnie na żywo jest to taki sam kolor , idealnie jak obrazek nr 2 z pierwszego postu . Patrząc na zdjęcia i kolory Answera z modelu powinienem trochę go zrobić bardziej wyblakłego . Co myślicie ?

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello

Myślę że powinieneś zrobić próbę na docelowym podkładzie malując aero . Pomarańcz na ciemnym wyjdzie na pewno inny ale jesteś już blisko.

• Like 1

No i się wykluł z pudełka - pierwsze cięcie i klejenie :paker:. I pierwsze wrażenia - plastik mięciutki . Elementy podłogi i panelu w kabinie pilotów można skleić dowolnie - krzywo , prosto , jak pasuje . Nie blokują się wzajemnie i po prostu trzeba uważać na pion i poziom . Teraz czas na wzorki na materiale siedzeń . Następna sprawa "podejrzana" , chyba wnęki do reflektorów są za głębokie i włażą na podłogę od spodu . A to wpadka :cool:.

05.thumb.JPG.7eaa7661fc7a0dd4b92a97a5a95526c4.JPG

Dobra , to do następnego zdjęcia :pilot:.

Pozdrawiam Hello :)

• Like 1

może kalka na fotele?????? sprawdzi sie?

• Like 1

Dobra, w tym malowaniu jeszcze nie było :super:

• Like 1

13 minut temu, Adamsky napisał:

Ciekawy pomysł. Ja malowałem przez szablon z nieregularnymi  otworami ale kalka to może być to👍

• Like 1

Godzinę temu, Adamsky napisał:

Jak najbardziej. To samo miałem w planach. 

• Like 1

1 godzinę temu, Adamsky napisał:

No masz , pewnie że się sprawdzi . Pierwsza moja myśl , dlaczego nie wydrukowali ?

1 godzinę temu, Grzes napisał:

Dobra, w tym malowaniu jeszcze nie było :super:

Pod tym kątem się zdecydowałem na 0209 , dla malowania 😊😊. No i też dlatego , że i mój pierwszy smiglak i we wojsku pierwszy Sokół i jeszcze bo ... szachownica prawidłowa 😎😎 .

1 godzinę temu, leon napisał:

kalka to może być to👍

Słuszna koncepcja , jestem za ☺ .

31 minut temu, mbrnnr napisał:

miałem w planach

Zrobić czy kupić ? 

Pozdrawiam Hello

PS Sokolnicy , wstawiajcie warsztaty 🏇🏇.

Edited by Hello
  • Like 1

8 godzin temu, Hello napisał:

szachownica prawidłowa

:super::super::super:

• Like 1

trzeba pomyśleć o kalkach na fotele :)

• Like 1

Ja już nie będę potrzebował ale w następnych modelach Answera kalki na fotel będą bardzo dużym ułatwieniem . No i będzie to wyglądać tak jak ma wyglądać . 

Bez urazy dla modelarzy którzy potrafią i znajdują przyjemność w samodzielnym " utkaniu " tkaniny na fotel ☺☺. Ja jutro będę próbował 👷👷.

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello
  • Haha 1