Jump to content
Spotter

7,5cm PaK 40/4 RSO / Dragon 1:35

Recommended Posts

Jakoś tak wyszło na warsztatach, że pojechałem i zakupiłem sobie nowy model w Da-Ta w Łodzi. Długo się zastanawiałem, aż w końcu swoim słabym wzrokiem dostrzegłem na półce, na samej górze, takie o to ciekawe coś. Bardzo mi się to spodobało i brałem od razu.
49117612902_7101b11c93_b.jpg

Po zaledwie jednym dniu prac model prezentuje się następująco. Nie wiem czy będę mu kupował jakiekolwiek dodatki. W końcu to Dragon z Magic Trackami! Może tylko lufa, ale co by nie było, zestawowa też wygląda bardzo dobrze.
49116919333_dbee0534dd_b.jpg

Model ten będzie pierwszym w mojej karierze, gdzie będę musiał część pomalować, zanim złożę go do kupy. Inaczej się nie da.

Edited by Spotter

Będziesz do niego robił załogę?

Możliwe. Co raz bardziej mnie kusi aby się nauczyć robić jako tako figurantów. Chcę go zrobić w pozycji bojowej, więc w sumie aż się prosi o załogę. 

ta wersja z dragona ma słynne złę fotele które pochodzą z M113 tak wiec drucik i do dzieła :)

• Like 1

6 minut temu, zipster napisał:

wersja mid, na zdjeciach widac, ze tylna obrecz hamulca jest okragla a przednia 'przycieta:

Ok, to która to jest konkretnie z tych co zalinkowałem? Stawiam na 35B48, ale pewności nie mam. 

Edited by Spotter

Ta pierwsza, abe35L-045. Chociaż ja bym obstawiał wersję późną, ewidentnie na fotce widać że pierwszy pierścień na hamulcu jest cały okrągły a wersja wczesna i mid są znacznie ścięte od góry i od dołu.

Szybkie pytanie - koła są stalowe, bez gumowych bandaży, prawda? Bo na zdjęciach historycznych niekiedy się błyszczą a niekiedy pada dziwny cień. Więc wolę się upewnić. 

Szkrab się robi. Póki co wszystko złożone, ale na sucho że aż mu lufa nie stoi jak należy :lol:
Bez kół nie dam rady złożyć gąsienic. Są plastikowe, ogniwkowe, więc muszę mieć komplet podwozia, aby coś tam zdziałać.  Więc podjąłem decyzję o tym, że najpierw maluję częściowo dół, robię koła i gąsienice, potem dopiero się wezmę za górę. Będzie o lekkie wyzwanie bo zupełnie coś nowego dla mnie, ale jak się nie próbuje nic nowego, to człowiek się nie rozwija. 
49679875066_511fbbeb1d_b.jpg
49679345808_7829b4bd60_b.jpg

Fajny jest ten maly szkrab choc patrzac na ostatnia fote to czarno to widze :mrgreen:

Niemcy to mieli fantazję w budowaniu pojazdów/adaptowaniu wszystkiego co mieli pod ręką.

3 godziny temu, bulik58 napisał:

Fajny jest ten maly szkrab choc patrzac na ostatnia fote to czarno to widze :mrgreen:

To póki co dopiero drugi podkład. Teraz przyjdzie na to trzeci podkład, baza i dopiero rozpocznie się zabawa z modulacją. Chociaż przy podwoziu za dużo tego nie będzie. Koła dostaną troszkę urozmaicenia, ale reszta będzie raczej ciemna. 

Dół wstępnie pomalowany, gąsienice złożone i przygotowane do malowania. Teraz planuje wymalować do końca koła, dodać im trochę rozjaśnień, później standardowo lakier i wash. Jak dół będzie zrobiony, to silnik i zabudowuję górę. Te ogniwkowe gąski są męczące ale ogromny plus taki, że docelowo można ułożyć tak jak się chce. I niezastąpiony klej od Tamki. Bez niego nie wiem jak by mi się to udało.
49734711076_7bc67c53e4_b.jpg
49735035627_b872dd78b5_b.jpg

• Like 1

Szkrab gotowy do zakładania gąsek i budy. Brudzenie zakończone w miejscach, gdzie później nie będę miał już dostępu.
49789224378_7f6a30a544_o.jpg
49790084187_22e7ebf092_o.jpg

W dniu 5.04.2020 o 13:31, zipster napisał:

Silnik będziesz malował / jakoś eksponował? 

Tak jak jest już zostawiam, bo nie ma go za bardzo jak eksponować. Tam minimalnie będzie widać silnik, więc też minimalnie pomalowane. 

• Like 2

Maluszek dostał papucie. Ten etap budowy mam już za sobą. Teraz buda czeka na zwolnienie miejsca w lakierni przez Valentynę, aby móc zacząć być malowanym. Koła będę brudzić dopiero jak całość, aby to się zgrało z resztą. 
49845499382_ba30067aa5_o.jpg
49845201341_011be540c6_o.jpg

A tak w ogóle to się zastanawiam, czy jest sens abym prowadził warsztat... sam dla siebie. Interesuje to kogoś w ogóle?

• Like 2