Jump to content
Spotter

7,5cm PaK 40/4 RSO / Dragon 1:35

Recommended Posts

20 minut temu, Spotter napisał:

....czy jest sens abym prowadził warsztat  (...) Interesuje to kogoś w ogóle?

:rozga:  co to za kontrrewolucyjne hasła?  to jest wehrmacht a nie jakaś krasna armia ! 

ordnung muß sein !    dawaj dalej ! 

nikt nic nie pisze bo wszyscy zauroczeni - super ci to wychodzi  :piwo:

Nikt nie pisze znaczy uwag brak czyli kontynuuj :) Zobaczymy co nowego nam pokażesz 😉

Jasne. Nie zapomnij powycierać zębów gąsienic od wewnątrz. 

Przecież są juz powycierane. Tych gąsienic nie da się już zdjąć, więc wszystko na gotowo. 

Nasz traktor się zabudował i pomalował w kolorze bazowym z cieniowaniem wstępnym. Teraz pora położyć na to kilka warstw jaśniejszych odcieni aby to ładnie wycieniować. 

49904713991_6b36fdb4d1_o.jpg

49904194023_1aac57a18b_o.jpg

49905011882_cbd7a753b3_o.jpg

49905011727_7fb5b752cd_o.jpg

49905011537_3f6bac1227_o.jpg

• Like 3

jak zaznaczyl przedmowca jest  :super:, beda zaloganci?

ja jestem ciekaw dalszych rozjaśnień :)

Przy tym pojeździe można pobawić się z brudzeniem powierzchni wokół armaty. Z pewnością można dołożyć więcej błota, piachu itd. niż na pancerzach czołgów:-)

No jest ladnie, ale....gdzie zdjecia z malowania warstwa po warstwie, lubie ogladac etapy tego Twojego szalonego (bo strasznie pracochlonnego) malowania, nawet jesli nie potrafie wyciagnac z tego odpowiedniej nauki...

15 godzin temu, bulik58 napisał:

beda zaloganci?

Nie, raczej nie, bo są w zimowych ciuchach. Wprawdzie feldgrau, ale jednak zimowego kamo nie planuję. 

3 godziny temu, jacus1944 napisał:

Z pewnością można dołożyć więcej błota, piachu itd. niż na pancerzach czołgów:-)

Nie przepadam za bardzo usyfionymi pojazdami, jakby dopiero co przeszły przez bajoro czy bagna. Ale na pewno jakiś brud, piasek czy kurz się znajdzie. 

22 minuty temu, michal0281 napisał:

gdzie zdjecia z malowania warstwa po warstwie

Będą. To dopiero jest baza, pierwsza warstwa położona na brąz. Spokojnie :)

Nie, raczej nie, bo są w zimowych ciuchach. Wprawdzie feldgrau, ale jednak zimowego kamo nie planuję. Spotter w tym okresie gdy Alianci weszli na rdzenne tereny III Rzeszy wyjezdzalo ze skladnic wszystko co strzelalo i nikt nie myslal o przepisach malowania,  czesto jako kamuflarz zimowy sluzyly np.biale przesciaradla, wystarczy obiesic lufe i boki  Osta czyms co je przypomina , do tego tych zalogantow  i zalatwione.

No i pierwsze rozjaśnienia za mną. Na jednym elemencie jest położony już kolejny, jaśniejszy odcień. Nie zdradzam gdzie. Ciekawe czy ktoś sam zauważy.

49909251528_c2d5f0d9c7_o.jpg
49909251373_8ce9358f8f_o.jpg
49909769126_f40c1bbda3_o.jpg
49909251013_ae9b0847ff_o.jpg
49909768756_4b8a0dc078_o.jpg

A mówię - co do figurantów to się mocno zastanawiam. Nie chcę by popsuli odbiór pojazdu. Niestety ale bardzo średnio mi wychodzą, wręcz słabo. 

• Like 1

3 minuty temu, Spotter napisał:

Na jednym elemencie jest położony już kolejny, jaśniejszy odcień

czy koła traktujemy jako jeden element ?

kolor kol i tarcza ochronna paka wygladaja na podobny?

9 minut temu, Spotter napisał:

Przecież koła malowałem wcześniej. 

faktycznie

to ja obstawiam lufę

Btw a obejma lufy z blaszki  dlaczego wygięta na" lewą" stronę?

Spotter - będziesz dawał jakieś niestandardowe "dodatki" ?

Gdzieś widziałem podobny model (ale nie jestem pewny na 100% czy to było RSO) gdzie był zrobiony brezentowy "daszek" i na platformie stały skrzynki z pociskami oraz walało się kilka łusek. Wyglądało to bardzo fajnie

Oszczędziłem wam oglądania jednej warstwy pośredniej, więc teraz już powinno być widać znaczącą różnicę. 
Ale wiem tez, że trochę spieprzyłem, bo za mocno stonowałem, przyćmiłem najciemniejszy odcień. Nie wiem, może mnie ta powierzchnia do tego zmusiła, ale zazwyczaj przy Dunkelgelb kończyłem rozjaśnienia buff'em. Zaś tym razem na to pójdzie jeszcze jedna warstwa, mieszanka buff'a z białym. Bo mam wrażenie, że inaczej bym stracił kontrast. Zresztą, próbka tej mieszanki już jest na osłonie działa z jednej strony. A po niej już tylko offwhote do podkreślenia krawędzi. 
49919820813_c1d8f77e1f_b.jpg
49920634437_3cc65be881_b.jpg
49919820463_30abbc7b1c_b.jpg
49919820368_6928816b5e_b.jpg
49920335046_7dd37c85fe_b.jpg

W dniu 20.05.2020 o 01:11, Greif napisał:

obejma lufy z blaszki  dlaczego wygięta na" lewą" stronę?

A taki kaprys miałem. Byłem ciekaw czy ktoś kiedyś zauważy 😉

W dniu 20.05.2020 o 01:42, M.A.V. napisał:

Spotter - będziesz dawał jakieś niestandardowe "dodatki" ?

W otwartym zasobniku na pociski chce umieścić 2 lub 3. Więcej jakoś nie przewiduję. Póki co ani mi się nie podobają, ani nie kręcą modele zawalone toną dodatków. Wiem, one może i dodają smaczku całości, ale póki co zależy mi na tym aby moje modele wyróżniały się jakością malowania. Bo merytoryka, jak co poniektórzy wiedzą, jest mi z grubsza obojętna. Może z czasem gdy zacznę robić kolejny taki sam pojazd (bo np. Tygrys to Tygrys, nie ważne która wersja, o ile się znacząco nie różnią. Tak samo mam z Shermanami.), to wtedy wezmę się za dodatki. któż to wie. 

• Like 2

wyglada to super.

moze jakis krzaczek do dodania jako element camo?

13 godzin temu, zipster napisał:

moze jakis krzaczek do dodania jako element camo?

tak sobie teraz pomyślałem że jak będziesz w swoim bizonie robił "siate na kurczaki" to też warto w nią jakiegoś krzaka doczepić :szczerbol:

sorry Spotter za OFFTOP

• Haha 1

Wygląda ciekawie, i interesuje mnie jak będzie dalej bo widać dość ostre kontrasty pomiędzy warstwami. Maluj szybciej.

21 godzin temu, Spotter napisał:

A taki kaprys miałem. Byłem ciekaw czy ktoś kiedyś zauważy 😉

😄 :piwo:

21 godzin temu, Spotter napisał:

Póki co ani mi się nie podobają, ani nie kręcą modele zawalone toną dodatków. Wiem, one może i dodają smaczku całości, ale póki co zależy mi na tym aby moje modele wyróżniały się jakością malowania.

Popieram kolegę, mam podobne odczucia i zgadzam się w całej rozciągłości...dodatki może i fajne ale imo czasem zaburzają odbiór modelu, który  sam w sobie, choćby  za sprawą konstrukcji jest tak ciekawy, że wszelki dodatkowy chłam na nim jest zbędny. Zwłaszcza, gdy samo malowanie jest majstersztykiem.