Skocz do zawartości

AK farby , prośba do Atlisa


Hello

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do Atlisa . Mógłbyś nam przetłumaczyć na polski o czym mowa w wątku na innym forum o farbach AK ? 

jooOkS5.thumb.jpg.e49e4defb5befdd4061c5f6d42b618c9.jpg

Interesuje mnie głównie gunship gray a i ciekaw jestem opinii o innych polskich kolorach stosowanych do współczesnych odrzutowców i nie tylko .

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):) . To może ktoś inny coś powie ? :):cool:  Przemawia do mnie kolor AK , przynajmniej porównując ze zdjęciami ( niektórymi ) . Tylko to znowu nowa chemia :nauka: :glupek:.

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hello napisał:

:):) . To może ktoś inny coś powie ? :):cool:  Przemawia do mnie kolor AK , przynajmniej porównując ze zdjęciami ( niektórymi ) . Tylko to znowu nowa chemia :nauka: :glupek:.

Pozdrawiam Hello

Jaka tam nowa. AK RC chodzi z MLT i Hataką bez problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mbrnnr napisał:

Gunze zwalone. O to chodziło?

Patrząc na Herculesa i MiGi-29 ( co prawda tylko na zdjęcia ) to nie jestem pewien C305 .

1 godzinę temu, HKK napisał:

AK RC chodzi z MLT i Hataką bez problemu.

I to jest bardzo dobra wiadomość . Starałem się czasem tu na forum podpytać jak się maluje ale nikt mi nic nie podpowiedział . Jakie to są , w jakich opakowaniach jest AK pasujące do MLT ?

 

52 minuty temu, mbrnnr napisał:

dla kogoś, kto nie używał też nowa. ?

Absolutnie tak się sprawia przedstawia .

Głównie interesuje mnie Gunship Gray . Natomiast przy okazji jestem ciekaw pozostałych kolorów , czyli C306 i C308 ? Co nasi sąsiedzi z południa o tym mówią ?

Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Solo napisał:

Te farby to Real Color, faktycznie bardzo niczego sobie, trochę przypominają Tamkę w użyciu.

Moim skromnym zdaniem są to identyczne farby. Może różnią się składem chemicznym/pigmentowym/..... ale zaryzykuje stwierdzenie, że wleje Ci do aero farbkę i nie odróżnisz jednej od drugiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mates napisał:

Jakieś F-16 USAF są w kolejce

Do amerykańskich też trzeba sprawdzić , jeszcze jest jeden Gunship Gray , ciemniejszy . Zresztą tak jak wszystko , najlepiej jest móc zobaczyć samolot na żywo . To co piszą w instrukcjach i przeróżnych tabelach do farb nie zawsze jest 100-procentową prawdą . 

imageproxy.jpg.f0934889e136f41f61ef6fd039b61f3f.jpg

Jak się nimi maluje , nie przytyka czy coś tam ?  Nie gryzie się z lakierami Gunze ? No opowiadaj , ten zestaw jest taki w sam raz . W międzyczasie Enten już dał odpowiedź . Kupuje ?.  ??.

Hello

 

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kzugaj - doceniam Twój niebagatelny wkład w tę dyskusję Krzysiu.

@enten - skoro różnią się składem chemicznym/pigmentowym/ to nie mogą być identyczne. ? Są to podobne farby. 

@Hello - kolory AKRC są odwzorowane lepiej, bierz. Nie gryzą się z Gunze ani z innymi podobnymi farbami (Gunze C, Gunze H, Tamiya, MRP...).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, enten napisał:

Moim skromnym zdaniem są to identyczne farby. Może różnią się składem chemicznym/pigmentowym/..... ale zaryzykuje stwierdzenie, że wleje Ci do aero farbkę i nie odróżnisz jednej od drugiej.

Odróżnisz. AK sa bardziej matowe. Tamki maja troszke inny zapach. Najlepiej się je kładzie albo z dedykowanym rozcieńczalnikiem albo tamkowym laquer thinnerem z retarderem ( pomarańczowa zakrętka) wtedy sa mniej matowe. Chociaz i tak lepsze sa od pancernych bo tamte to tzw trupi mat w porywach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK mialem okazje malowac tylko raz i to dwa modele za jednym zamachem. Mieszalem z LT i dalo sie malowac choc po chwili kolory w zbiorniczku sie rozdzielaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż , kupię na wszelki wypadek dedykowany rozcieńczalnik . Nie zaszkodzi a na pewno nie będzie za dużo ☺.

 

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.