Jump to content
Versatille

Problem z washem

Recommended Posts

ześć Wam. Jestem na początku przygody z modelarstwem. Mam problem z nalożeniem washa na swój model samolotu. Najpierw pomalowałem go farbą olejną Tamiya. Potem nałożyłem lakier bezbarwny błyszczący Vallejo Gloss Varnish. Następnie używam washa olejnego od Ammo Mig i tu jest problem. Podczas próby rozprowadzenia washa zmywa on lakier bezbarwny i także farbę olejną pod nim. Co robię nie tak jak należy?

Nic. Vallejo jest słaby, przepuszcza rozcieńczalnik z Ammo na warstwę Tamki i wszystko złazi. 

Czemu wybrałeś takie combo?

Vallejo to syf...
Użyj sidolux-u na zabezpieczenie powłoki. Na to wash kalki I ponownie zabezpiecz sido.... Lub kup lakier ammo..

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Dziękuję za odpowiedź. Jaki lakier bezbarwny byłby polecany pod ammo?
Użyj sidolux u.
Lub kup lakier błyszczący Ammo..

Dziękuję za odpowiedzi. To mój pierwszy model i nie wiedziałem że Vallejo jest za słaby pod washa. Zapewne jest dobry ale na wykończenie modelu. ☺

Sidolux to też straszny syf, ale jeśli pędzlujesz, to będzie na początek ok. 

Sidolux to też straszny syf, ale jeśli pędzlujesz, to będzie na początek ok. 
Dla początkującego ok....
Zawsze zostaje lakier clear Tamki.

Cześć Wam. Jestem na początku przygody z modelarstwem i buduję swój pierwszy model. Pomalowałem go farbą olejną Tamiya z serii XF po czym nałożyłem jedną warstwę lakieru bezbarwnego akrylowego Tamiya XF-22 rozcieńczając go Laquer Thinnerem od Tamiya bo był gęsty. Po nałożeniu washa od Mig i odczekaniu 5 minut przecieram go ale rozpuszcza on lakier bezbarwny i lakier bazowy. Co robię nie tak? Może to kwestia tylko jednej warstwy lakieru bezbarwnego? Dziękuję za odpowiedzi.

Tak. Pytałem. Ale wcześniej stosowałem lakier bezbarwny od Vallejo i napisano mi tutaj że za słaby i się rozpuszcza. Polecono zamienić na Tamiya i kupiłem X-22. Ale problem dalej występuje. Wash rozpuszcza to co pod nim.

Ja tam się nie znam, ale skoro tak, to może warto by było o tym napisać w tym samym, już założonym wątku, nadmieniając co zrobiłeś nowego, bo istnieje małe prawdopodobieństwo (ale jednak istnieje), że nasze szklane kule akurat są w serwisie i niekoniecznie możemy się domyślić co się tam u Ciebie zmieniło po drodze.
Ale naturalnie mogę się mylić.

11 minut temu, Versatille napisał:

Tak. Przed jego nałożeniem rozcieńczyłem go Laquer Thinnerem bo był gęsty. Nałożyłem jedną warstwę tego bezbarwnego.

No to mogło być za mało.

A może problem jest w tym czym zmywasz wash.Miałem taki przypadek że jak używałem White Spirit firmy Renesans to też lubił zmyć wash razem z lakierem i to X-22 oraz Microscale zwłaszcza jak trochę więcej go nałożyłem.Jak kupiłem White Spirit od AK to problem zniknął.

Może znawcy tematu się wypowiedzą czy to możliwe.Czy White Spirit od różnych producentów to to samo czy może są jednak różnice w "mocy".

Wash nakładam na całą powierzchnię skrzydła samolotu po czym przecieram wash po 5 minutach na sucho płatkami kosmetycznymi aby wash wypełnił nie tylko linie podziału ale został częściowo też na panelach skrzydła.