Jump to content
Sign in to follow this  
Zderzak

Mi-2 w skali 1:35 od BIGMODEL

Recommended Posts

Cześć,

nie znalazłem nigdzie o tym wzmianki i aż jestem zdziwiony, że nikt na forum nie wrzucił tej informacji (chyba, że gdzieś przeoczyłem). Na Facebookowym profilu BIGMODELu pojawiła się zapowiedź plastikowego Czajnika w skali 1:35. Zapowiadany jest na wiosnę przyszłego roku. Szczegóły oraz źródło renderu pod linkiem:

Profil BIGMODEL na Facebook'u

image.png.a74a613d6ca82ae3953e6b2676815c5d.png

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co się dzieje w tych śmigłowcach.......jestem w szoku....jak to wyjdzie to będziemy mieli nprawdę mnóstwo zajęcia))))).....Niesamowita wiadomość)))))

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Sławekb napisał:

jak to wyjdzie to będziemy mieli nprawdę mnóstwo zajęcia))))).....Niesamowita wiadomość)))))

Jak najbardziej 😊😊☺☺. Nie uczestniczę na Facebooku i nie mogę tam skomentować . A parę rzeczy by można powiedzieć , zwłaszcza że Bigmodel sam prosi o uwagi . Chociaż nic jeszcze nie widać co w środku .

Ważne ,że jest co kleić . Chyba zrobię remanent szafy i pomyśle czego się pozbyć . Zanosi się ,że tak nie skleje niczego poza szachownicą . 

Jeden zgryz już się pojawił - skala . To rozmiar czołgowy , co prawda znajdzie miejsce obok Rosomaków z IBG . Ale tylko wojskowy .Niestety nie pasuje do F-16 , przyszłego P.11c IBG , szeregu polskich spitów , mustangów , itp . Bigmodel pytał o wersję i malowanie . Wiadomo jakie , wojskowe , współczesne pasujące do Rosomaków.

Pozdrawiam Hello ☺☺

PS Na razie składam na P.11 z IBG a tu okazuje się , że będzie deficyt budżetowy .

Edited by Hello

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, w dawnych, pięknych czasach popełniłem Mi-2 z Małego Modelarza w skali 1:33.
Kawał modelu!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wreszcie temat ruszył o którym słyszałem już parę lat temu.

Miał być plastik, żywica i blachy.

A jak będzie teraz to się okaże.

Edited by Grzegorz Stróżek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oby był! Dla mnie, ograniczonego do skali 1:35 i Wojska Polskiego taka zapowiedź jest świetna. Oby dało się z niego zrobić współczesnego Czajnika w oliwkowym malowaniu, który dobrze pasowałby do zlepionego przeze mnie Mi-24😁.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Zderzak napisał:

zrobić współczesnego Czajnika w oliwkowym malowaniu

Tak , tak . Będzie pasował też do Rosomaków :D . Piszcie na Facebooku jak macie . Może zadziała ?

Hello

Edited by Hello

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witojcie!

Może odniosę się do skali - wszystkie śmigłowce wydawane przez producentów modeli są w skali 1/35 nie 1/32 oprócz Revella choć i ten ostatnio wydał UH-1 w 1/35 - tak więc skala 1/35 dla wiropłatów jest jak najbardziej właściwa. Jeżeli chcecie więcej na temat modelu - proszę śledzić naszą stronę facebookową, ponieważ nie jestem w stanie być jednocześnie na wszystkich portalach. Jak widać na renderach model będzie miał "imitację silnika" co na pewno zwiększy jego atrakcyjność. Niestety nie przewidzieliśmy przekładni pod wirnikiem bo to jeszcze bardziej skomplikowało by model a w tej chwili jest już prawie 300 części. Sam jeden silnik to 18 części x2. Do tego dochodzą jeszcze różne wersje wyposażenia, sami wiecie. Może któś wyda jakieś żywice uzupełniające? Model będzie wydany na początku w wersji policyjnej dla 4 państw. Potem wersja wojskowa, a potem się zobaczy. Tak apropo HELLO to na fejsa nie trzeba się rejestrować, żeby podglądnąć  co się tam dzieje. Jak masz uwagi to pisz w końcu to internet. Dla chętnych uruchomimy możliwość zakupu preorderów - w ramach gratisów blaszki i maski oraz bezpłatna przesyłka. Preordery miały być od 1.12. ale musimy to jeszcze przełożyć, żeby nie było skuchy. Proszę o komentarze - na model nie ma jeszcze gotowych form, tak że można jeszcze zmienić lub dołożyć cóś tam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeszcze zapomniałem dodać, że na naszej stronie Bigmodelu można nabyć modele z wysyłką gratis do końca roku. Już niewiele zostało. Ta kolekcja jest wyprzedawana i na tą chwilę nie przewidujemy wznowienia. Jest dużo modeli z polskim malowaniem. Polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 12.12.2019 o 19:21, BIG-MODEL napisał:

Jak masz uwagi to pisz w końcu to internet.

Merytorycznie to się absolutnie nie znam 😞 . Skleje co zrobicie 😃 .

Jedynie to chciałbym mieć model który składa się bez niespodzianek , prosto z pudła . W śmigłowcu jak dla mnie ważne są przeszklone części , tzw. "szybki" . Lepiej się skleja jeśli są zrobione z kawałkiem poszycia wkoło . Można spokojnie wtedy użyć normalnego kleju , jak coś nie gra , idzie szlifować , szpachlowac bez obawy uszkodzenia oszklenia . No i chętnie zapłacę za zawarte w zestawie dodatkowe maski na oszklenie . Co jeszcze ? Ugięte oponki , osobne felgi , oponki . Łatwiej można malować . Może w tym momencie Answer się trochę poczuje skrytykowany (Sokół) ale lepiej zrobić stelaż foteli w ładowni nawet z grubych plastikowych patyczków niż z blaszek . Bo kompletnie nie idzie tego zamontować . Takie szczegóły , które potrafią zniechęcić a na pewno znacznie opóźnić modelarską "produkcję" modeli . No i podać (przede wszystkim ) kolory w najpopularniejszych markach jak Gunze czy Tamiya , dobrze opisać malowanie wnętrza . Wtedy zamiast tracić miesiąc na śledztwo ( i nadal nic nie wiedzieć ) internetowe można kupić drugi model i szybko zrobić dwa zamiast jednego . I wszyscy zadowoleni podwójnie . Policyjny model kupie jak najbardziej , będzie potem wojskowy - też kupie .

Pozdrawiam i życzę dużej popularności i sprzedaży modelu 😃😃.

Hello

Edited by Hello

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.