Jump to content
Sign in to follow this  
eLCe

MIG-21 R 1/48 Eduard

Recommended Posts

Pierwszy , bazowy kolor , najjaśniejszy był rozcieńczany MLT czy normalnym rozcieńczalnikiem do farb akrylowych ? Ślady są tylko na jasnym .

16 minut temu, Hello napisał:

Pierwszy , bazowy kolor , najjaśniejszy był rozcieńczany MLT czy normalnym rozcieńczalnikiem do farb akrylowych ? Ślady są tylko na jasnym .

MLT używałem tylko do Surfacera. Resztę rozcieńczałem rozcieńczalnikiem do akryli z Gunze. Jedyny kolor który kładłem z użyciem MLT to ten na spodzie samolotu ale nie mam komory lakierniczej i nawet z maską i  otwartym oknem było ciężko:) 

a próbowałeś zmyć te ślady? jak to klej z taśmy powinien dać się zmyć benzyną czy innym white spirytem

To może przez to masz ślady , za mało retardera ? Do tego grubo położona farba . I sobie schnie powolutku . Ja gdy pierwszy raz malowałem Gunze C i do tego MLT , użyłem taki stary niedokończony model. Tam można spróbować pierwsze psiknięcie , albo jak reaguje farba na odrywanie taśmy maskującej czy np. lakier jak się zachowuje . No i w sumie bardzo dobra farba którą jest Gunze C+MLT też potrzebowała minimum ( w mojej , subiektywnej ocenie ) co najmniej pół dnia do tego by np. taśma maskująca nic nie odrywała . A malowane było cienko ,przeswitująco czyli nie grubo . Także nie łamać się , brać następny i malować jeszcze cieniej . Wprawa będzie po kilku modelach .

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello

Mała aktualizacja.

Problem z plamami po maskowaniu udało się rozwiązać poprzez nałożenie kilku bardzo delikatnych warstw lakieru bezbarwnego. 

VRwX2uK.jpg

Dzisiaj mały update prac i spełnienie obietnicy odnośnie nieudanych i nierealistycznych efektów rdzy/brudu.

Przede wszystkim "wyczyszczony" zasobnik R.

9sVoTne.jpg

7kL0Bei.jpg

Dziś kładę lakier pod kalki.

Poza tym od zera pomalowałem elementy podwozia (te z tą nieudana rdzą/brudem). 

aD7qiTR.jpg

q3fxfFZ.jpg

I dodatkowo pylony podskrzydłowe

sPS9IiR.jpg

A także zbiorniki paliwa (zgodnie z instrukcją mają być w takim kolorze aczkolwiek średnio mi pasują).

OEvPTpi.jpg

Generalnie muszę przyznać, że zacząłem nakładać więcej warstw bardziej rozcieńczonej farby na niskim ciśnieniu i niewielkim odchyleniu spustu. Farba się nie rozlewa a efekt jest dużo lepszy. Jedyny skutek uboczny to taki, że idzie wszystko wolniej :)

Zostały jeszcze do obrobienia rakiety. Tutaj trochę za mocno "wyrównałem" krawędzie styku i niestety skończyło się szpachlą:( 

9mqK36w.jpg

Szczerze... To liczyłem na to, że Surfacer 1200 przykryje drobne niedoskonałości ale albo te były więcej niż drobne albo za bardzo rozcieńczałem podkład z MLT.

Jak ktoś napisał... Następny model będzie lepszy :)

Edit...

Pociski po szlifowaniu i Surfacerze

N4yjlUF.jpg

Edited by eLCe

Zasobniczek piękny, jakby dopiero co "po pracach".  ...   Ale to jest zasobnik D a nie R. :)

Broń Cię Boże przykleić RS-2US. Tylko UB-16, S-24 lub bomby. Za takim balastem pod brzuchem na lata się na walkę powietrzną. 😛

Edited by Jarekk

29 minut temu, Jarekk napisał:

Zasobniczek piękny, jakby dopiero co "po pracach".  ...   Ale to jest zasobnik D a nie R. :)

Broń Cię Boże przykleić RS-2US. Tylko UB-16, S-24 lub bomby. Za takim balastem pod brzuchem na lata się na walkę powietrzną. 😛

Chyba przestanę wierzyć w to co jest napisane w instrukcji i oprę się bardziej na info z innych źródeł:) K-5S są domyślną opcją :) Bomb nawet nie przewidują chociaż są w wypraskach (pewnie do innej wersji). S-24 wyglądają według mnie bardzo biednie:) Jest gdzieś jakieś źródło jak ta wersja była uzbrajana?

Edited by eLCe

Czy 6 lat pracy przy obsłudze e-Ra wystarczy za wiarygodne źródło?

• Like 1

2 minuty temu, Jarekk napisał:

Przekonałeś mnie :) Jutro biorę się za S-24. 

Z UB-16 "R" wygląda najładniej.

Była kilka lat temu dyskusja na MW. Odpowiedź kolegi pilota.

Clipboard01dddds.jpg

2533 (2).jpg

Edited by Jarekk
  • Like 1
  • Thanks 1

8 godzin temu, eLCe napisał:

zacząłem nakładać więcej warstw bardziej rozcieńczonej farby na niskim ciśnieniu i niewielkim odchyleniu spustu. Farba się nie rozlewa a efekt jest dużo lepszy. Jedyny skutek uboczny to taki, że idzie wszystko wolniej :)

Wolniej , przyjemniej , ekonomicznie . Jest też pozytywny skutek - mniej psikasz farby - mniej śmierdzi . 

Pozdrawiam Hello

10 godzin temu, Jarekk napisał:

Z UB-16 "R" wygląda najładniej.

Z UB-16 to super wygląda Su-25. Wróć... w tym wypadku to UB-32 :)

Jak uda mi się dorwać jakiś ludzki zestaw w kwocie do około 200 PLN w 1:48 to chętnie popełnię ten model.

Edited by eLCe

14 godzin temu, Jarekk napisał:

Właściciel watku sie nie obrazi. Latały u nas eRy w konfiguracji zasobnik D plus bomby 4x 100 kilo ?

Edited by em

Nie. Chociaż na pokazach wieszali czasami 4 środki bojowe.

Zewnętrzne belki były tylko paliwowe. 4 bomby mogły spaść po nieciśnięciu przycisku "awaryjny zrzut podwieszań". 😛

Kolejna z obiecanych poprawek... Osłony na głównym podwoziu. 

LngFMtR.jpg

Teraz są czyste i takie zostaną.

I ze specjalną dedykacją dla @Jarekk 

S-24...

gWCUedX.jpg

Nie jestem zadowolony z łączenia więc poszła szpachla (a w zasadzie surfacer 1200 prosto ze słoika bo chciałem spróbować jak zadziała). Jutro dalsza obróbka i pewnie pierwsze kalki (zasobnik schnie drugą dobę po bezbarwnym dla pewności :) )

• Like 1

Kolejna porcja dziennego raportu z prac. Mam nadzieję, że ktoś to ogląda i że nie przesadzam z częstotliwością :)

Udalo się nałożyć kalki i pociągnąć zasobnik błyszczącym lakierem przygotowując go do terapii washem i później odrobiną olejów (poćwiczę modulację kolorów a jak nie wyjdzie to zmyję)

vZXdbrJ.jpg

6NnAJ7N.jpg

S-24 również dostały finalną warstwę. Tutaj pytanie... Eduard daje trzy opcje malowania - khaki, szary i metaliczny... Czy waszym zdaniem ten szary może zostać (jak wyschnie to dojdzie lakier i kalki plus washe) czy powinien być jaśniejszy? 

v3RhhE9.jpg

Na koniec mały bonus... Mikołaj przyszedł do mnie w tym roku wcześniej także pochwalę się czym będę Was męczył zapewne od stycznia przyszłego roku:) 

4k2p393.jpg?1

mYiQDd6.jpg

Pozdrawiam :)

Ja oglądam, ale mało piszę bo się nie znam. Zasobnik wyglada ładnie, szczególnie z tym zróżnicowaniem kolorów. 

Trochę wali po oczach ziarno tych metalizerów. Co to za lakiery?

3 minuty temu, Solo napisał:

Trochę wali po oczach ziarno tych metalizerów. Co to za lakiery?

Tamiya akrylowa rozcieńczana leveling thinnerem. Bardzo mi się ten efekt nie podoba aczkolwiek zastanawiałem się czy są inne/lepsze metalizery nie rujnujące budżetu.

6 minut temu, eLCe napisał:

Tamiya akrylowa rozcieńczana leveling thinnerem. Bardzo mi się ten efekt nie podoba aczkolwiek zastanawiałem się czy są inne/lepsze metalizery nie rujnujące budżetu.

No niestety metalizery są z reguły sporo droższe od zwykłych farb, szczególnie te dobre. Ale butelka metalizera z reguły starcza na długie lata, chyba że tylko NMF malujesz.
Polecam Xtreme Metal, bardzo fajne metalizery które niedawno stosunkowo "odkryłem".
https://www.mojehobby.pl/catalog/Xtreme-Metal.html

Edited by Solo
  • Like 1

1 minutę temu, Solo napisał:

No niestety metalizery są z reguły sporo droższe od zwykłych farb, szczególnie te dobre. Ale butelka metalizera z reguły starcza na długie lata, chyba że tylko NMF malujesz.
Polecam Xtreme Metal, bardzo fajne metalizery które niedawno stosunkowo "odkryłem".

O tym mowa?

https://www.mojehobby.pl/catalog/Xtreme-Metal.html

2 minuty temu, Solo napisał:

Tak jest.

Zamówione. Dziękuję za pomoc... Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej bo bym poczekał z tymi kalkami a teraz dupa zbita...nic nie przemaluję😞