Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Ej serio jesteście tak naiwni że uważacie że powstanie tego malowania bylo spowodowane plotami o wykupieniu niemieckiej firmy przez LOT? Przecież ta firma to jeden wielki babol, a to co widzimy na pudełku to standardowe wciskanie g.... W sreberku, klientowi. Przecież to malowanie powstało tylko po to aby model był lepiej sprzedawałby w hipermarketach, gdzie wąsaty Janusz będzie kupował dla swojego brianka, bo takim leciał do Egiptu piramidy ogladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Focus napisał:

170093220_3871071176340524_4619990530780787552_n.jpg

Coś ostatnio wysyp tych dobroci - jakiś czas temu Academy wydało F-4J, później Hobby 2000 wznowiło F-4C/D, a teraz to. No i jeszcze czekamy w Polsce na przylot F-4E z tego samego wydawnictwa. Coś mi się zdaje, że jeszcze chwila a dowiemy się o F-4G.

W dniu 8.04.2021 o 20:06, Tap-chan napisał:

Widziałem preorder F-14B od GWH na LuckyModel. Szkoda, że o 48 zapomnieli 😞

A przy okazji to który F-14 lepszy - nowy Academy czy Fine Models?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pepociufakers napisał:

Coś ostatnio wysyp tych dobroci - jakiś czas temu Academy wydało F-4J, później Hobby 2000 wznowiło F-4C/D, a teraz to. No i jeszcze czekamy w Polsce na przylot F-4E z tego samego wydawnictwa. Coś mi się zdaje, że jeszcze chwila a dowiemy się o F-4G.

 

 

A późnego E ze slotami jak nie było, tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matys napisał:

 

A późnego E ze slotami jak nie było, tak nie ma.

Prędzej Finemolds na przykład zrobi takiego F-4E i może warianty rozpozanawcze, niż brytyjskiego FG.1 czy FGR,2, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pepociufakers napisał:

Coś ostatnio wysyp tych dobroci - jakiś czas temu Academy wydało F-4J, później Hobby 2000 wznowiło F-4C/D, a teraz to. No i jeszcze czekamy w Polsce na przylot F-4E z tego samego wydawnictwa. Coś mi się zdaje, że jeszcze chwila a dowiemy się o F-4G.

A przy okazji to który F-14 lepszy - nowy Academy czy Fine Models?

 

Chyba GWH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z życzeniem większe zdjęcia.

Cena modelu 26,90 i myślę ze cena do jakości jest ok.

Sam model tyłu nie urywa. ale to taka typowa jakość MC. Zresztą to przepal Aeroplastu, który jest kopia Italeri

Mam wrażenie, iż te antenki są za grube - za mało subtelne - te z przodu.

Pierwsze wrażenie - mam w ręku MC.

In plus: kalki, oszklenie (matowo przejrzyste, z ząbkami)

In minus: np. wnęka na rakiety nie posiada w sobie żadnych przetłoczeń - w odróżnieniu od Italeri...

Ogólna średniość i ciężkość zestawu - model italeri wydaje się wizualnie delikatniejszy.

 

Fotoram.io - 2021-04-13T134842.622.jpg

Fotoram.io - 2021-04-13T134931.670.jpg

Fotoram.io - 2021-04-13T135009.115.jpg

Fotoram.io - 2021-04-13T135044.882.jpg

Fotoram.io - 2021-04-13T135239.219.jpg

Fotoram.io - 2021-04-13T135633.351.jpg

Fotoram.io - 2021-04-13T135704.166.jpg

Fotoram.io - 2021-04-13T135758.844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jota w jotę Aeroplast jak go pamiętam z przed lat, te drągale na dziobie, tzn anteny, oczywiście do usunięcia, na ramce znajdziesz delikatniejsze anteny do wklejenia w ich miejsce. Zrobić go pozamykanego z bombkami na stojaczku obok i będzie git.

Kalka wygląda efekciarsko, ciekawe ile jest warta.

Pozdrawiam!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 22:10, Moses napisał:

Ej serio jesteście tak naiwni że uważacie że powstanie tego malowania bylo spowodowane plotami o wykupieniu niemieckiej firmy przez LOT? Przecież ta firma to jeden wielki babol, a to co widzimy na pudełku to standardowe wciskanie g.... W sreberku, klientowi. Przecież to malowanie powstało tylko po to aby model był lepiej sprzedawałby w hipermarketach, gdzie wąsaty Janusz będzie kupował dla swojego brianka, bo takim leciał do Egiptu piramidy ogladac

Czołem Panowie (Pań póki co nie zauważyłem),

jestem biernym użytkownikiem tego forum, tylko czytam i podglądam próbując się czegoś nauczyć;  jednak takie wpisy mocno mnie ruszają, dlatego poruszam temat. Co to jest?? "g... w sreberku, wąsaty Janusz z Brajankiem", itd. -  pogarda i brak szacunku (a i kompleksy przy okazji ) wylewają się z każdego zdania tego wpisu. Trzeba to pokazywać palcem i tępić, ktoś z aktywnych forumowiczów może to zgłosić moderatorowi, ja się z tym babrał nie będę (jeśli już, to niech też usunie mój wpis).

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.

Miał ktoś w rękach Herculesa Zvezdy? Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad tym modelem, ale mimo tego, że z pudła możemy robić malowanie naszych sił powietrznych, myślę też o okolicznościowych kalkach Model Maker z orłem na stateczniku. Ktoś zorientował się jak pasują do modelu Zvezdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy model tak do końca pasuje do kalek... My używamy C130E, a model to jest C130H - nie wiem, jakie są zewnętrzne różnice, na pewno mają różne silniki

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten Hercules Zvezdy to wersja H.

Co nie zmienia oczywiście faktu,  że przy budowie z pudła w polskim malowaniu, 99% ludzi patrząc na model na półce,  nie zauważy nawet różnicy między wersją E a H.

 

EDIT.  Mając instrukcję tego zestawu przed sobą widać, że można robić wersję E, H czy K. Z instrukcji wynika też,  że niektóre elementy w wypraskach są charakterystyczne dla danej wersji maszyny i należy je wklejać stosownie do wersji jaka jest robiona.

Edytowane przez Mates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.