Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja patrzyłem na ceny na eBaju, gdzie teraz można kupić ten zestaw, i tam były po ok. 40 dolarów z transportem. Jeśli te ceny się utrzymają, to w Polsce model będzie pewnie po 150-160 zł, albo coś w tym rodzaju. Daleko od 250 zł GWH, ale wciąż dość drogo jak na taki stosunkowo prosty zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tap-chan napisał:

image.png.d6fbfb6b430e513cb45206c02bb4405f.png

Względnie tanio w porównaniu do €50 za GWH.

Ciekawa sprawa z tym zestawem. Niby jeszcze go nie ma w oficjalnej sprzedaży, a już Doyusha szykuje się do przepaku: https://www.1999.co.jp/eng/10663644

co zauważa nawet Scalemates: https://www.scalemates.com/kits/doyusha-412657-usn-f-14a-tomcat-vf-143-pukin-dogs--1257752

Osobiście też obstawiam 120-140 PLN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Moses napisał:

Dauntless porządny jest, HASE, wznowione teraz przez H2000. 

Ja z nowego  Wildcata jestem zadowolony, w szczególności że będzie nowy F4F-4, bo to co daje airfix jest spaprane, a stara dobra HASE Juz nie dostepna

Dauntless Hasegawy po pierwsze nie jest porządny, bo nie można tak powiedzieć o modelu bez wnętrza i z tak siermiężnymi hamulcami aerodynamicznymi, a po drugie jego chwilowe wznowienie przez H2000 nie zmienia faktu, że generalnie jest niedostępny. Poza tym w H2000 spartaczyli robotę z kalkomaniami, przynajmniej w pudełku z SBD-2/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, _OldMan_ napisał:

Ciekawa sprawa z tym zestawem. Niby jeszcze go nie ma w oficjalnej sprzedaży, a już Doyusha szykuje się do przepaku: https://www.1999.co.jp/eng/10663644

co zauważa nawet Scalemates: https://www.scalemates.com/kits/doyusha-412657-usn-f-14a-tomcat-vf-143-pukin-dogs--1257752

Osobiście też obstawiam 120-140 PLN.

 

Byłoby trochę tanio, zwłaszcza że dziś stary zestaw Academy dochodzi do 120 zł w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, filipsg napisał:

Dauntless Hasegawy po pierwsze nie jest porządny, bo nie można tak powiedzieć o modelu bez wnętrza i z tak siermiężnymi hamulcami aerodynamicznymi, a po drugie jego chwilowe wznowienie przez H2000 nie zmienia faktu, że generalnie jest niedostępny. Poza tym w H2000 spartaczyli robotę z kalkomaniami, przynajmniej w pudełku z SBD-2/3.

Bez wnętrza? no juz proszę kolegi nie przesadzajmy, zreszta jak i do wnętrza tak i do hanmulców są odpowiednie zestawy waloryzujące/korekcyjne. 
Co natomiast jest spartolone w kalkach w SBD-2/3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WujekAlice napisał:

A Arma jeśli chce iść za ciosem to powinna się zabrać za Jaka 1 -oba rodzaje oszklenia i Jaka 7 we wszystkich możliwych wersjach. bo na razie Jak 7 to wiekowe i bardzo uproszczone Maquette, a dobry Jak 1 to A-Model z niezbyt czytelną, tyle ze to szort i do tego pewnie out of print

Jest całkiem przyzwoity Jak-1 z Brenguna, Amodel nie ma do niego podjazdu: https://www.kfs-miniatures.com/1-72-yakovlev-yak-1-winter-brengun/
7-ki robi Valom, w pudle wypadają dużo lepiej od Maquette, ale to Valomy, więc nowoczesny, sklejalny model by się faktycznie przydał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Valomy - nie miałem jeszcze z nimi przyjemności (?) i nie wiem czym to się je. Kupiłem sobie Briganda ale na razie trafił do Szuflandii. Widzę że to szorty, bo nawet producent o tym pisze na pudełku. Wypraski wyglądają dobrze. Ten Jak Brenguna też wygląda nieźle tyle, że cena dużo gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, caughtinthemiddle napisał:

7-ki robi Valom, w pudle wypadają dużo lepiej od Maquette

I tylko tam.Mydło strasznie wredne do złożenia.Nie tak dawno pokazywałem 9 Valom.Gdyby nie to że się zawziąłem żeby ją skończyć to wylądowała by w koszu.Wolę poczekać na nowe modele 7 i 9 niż kupić znowu Valoma.

7 minut temu, WujekAlice napisał:

Wypraski wyglądają dobrze.

I na tym można zakończyć pozytywy tych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem relację z budowy Jaka-7W z Valomu, z tego co pamiętam to oparcia foteli są za szerokie i połówki kadłuba nie chciały się zejść. Oczywiście tam jest więcej smaczków. Generalnie opinia jest taka, że: Valom robi modele niesklejalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 22:21, WujekAlice napisał:

A kto Ci to kupi? U nas ze 20 osób, a gdzie reszta?

Jeśli nowa Wilga byłaby dostępna za 50 zł to z 5 szt. biorę od ręki, a kilku znajomych razem by wzięło z 15 szt. A-model na kołach jak się pojawi to zaraz znika za 60 zł plus więc popyt jest, a to jest kasztan niestety ? Taki Jak-12M, Gawron albo Zlin 526AFS byłby fajnym uzupełnieniem aeroklubowych kolekcji nie mówiąc o szybowcach. Nowe KP za swoje szybowce liczy 40-50 zł i się kupują mimo że jakość nie idzie na równi z ceną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, można robić shorty (stare SH, RS, Valom...) i shorty (Wingsy Kits, Clear Prop Models, AZ oznaczone HQT jak np. ichnie 109ki, Answer...). 
Poczekajmy na Dromadera z Karayi - jeśli będzie się zaliczał do tej drugiej kategorii, to warto dać Radkowi znać portfelami, że i Wilgę, i inne takietakie może rozważyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Moses napisał:

Bez wnętrza? no juz proszę kolegi nie przesadzajmy, zreszta jak i do wnętrza tak i do hanmulców są odpowiednie zestawy waloryzujące/korekcyjne. 
Co natomiast jest spartolone w kalkach w SBD-2/3?

Podstawowe kształty tam owszem, są - sam mam postanowienie, żeby poza tablicami wnętrze "umeblować" samemu - ale w 2020 roku można chyba oczekiwać czegoś więcej? ? 

Malowanie z Morza Koralowego jest podwójnie spartaczone, bo samolot z emblematem eskadry i oznaczeniami zestrzeleń to egzemplarz propagandowy który nigdy nie widział Lexingtona. Żeby zrobić prawdziwy samolot z lotniskowca, mogłoby wystarczyć usunięcie ozdobników pod kabiną, ale oprócz tego brakuje wielu innych elementów oznakowania, takich jak małe "12" na osłonie silnika i stateczniku, oraz biały pas na stateczniku. Poza tym naprawdę poskąpili napisów eksploatacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, arhtus napisał:

A ten Dromader to będzie w wersji, z której można zrobić naszego strażaka, czy to jakaś wersja eksportowa?

Mają być 3 wersje - bałkański, strażacki i rolniczy klasyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, filipsg napisał:

Podstawowe kształty tam owszem, są - sam mam postanowienie, żeby poza tablicami wnętrze "umeblować" samemu - ale w 2020 roku można chyba oczekiwać czegoś więcej? ? 
 

No jasne, ale pisanie ze kokpit jest pusty to nadużycie, mimo wszystko jak na wiek zestawu dalej trzyma dobry poziom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 17:53, Maxy napisał:

Jaki związek z polskim lotnictwem ma Wildcat? Arma Hobby go zapowiedziała na 2020.

Jak przeczytałem ta wiadomość, to przeżyłem spore rozczarowanie. Po cholere kolejny Wildcat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spiton napisał:

Jak przeczytałem ta wiadomość, to przeżyłem spore rozczarowanie. Po cholere kolejny Wildcat...

Może dlatego, że projektant Army jest miłośnikiem amerykańskiego lotnictwa pokładowego? Swoją drogą tych Wildcat-ów nie jest tak dużo w 1/72. I przyzwoitego brak.

Ale mnie rówież ten wybór wydaje się nieco dziwny. Wildcat to nie jest jakiś chodliwy temat, więc nie wierzę w dobrą sprzedawalność na świecie. A w Polsce pewnie jeszcze mniejszą. Ale AH chyba jakieś rozeznanie rynku robi, więc to co mi się wydaje nie musi być prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, spiton napisał:

Jak przeczytałem ta wiadomość, to przeżyłem spore rozczarowanie. Po cholere kolejny Wildcat...

Kolejny? 

Academy - czyli przeryty stary frog z lat 60tych

Hasegawa od dawna nie dostepna

Admirał - shortrun dla odwaznych

Airfix - któremu się na brzuszku spuchlo, i który notabene nie dostepny

Faktycznie, zatrzesienie modeli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.