Jump to content

Nowości lotnicze w skali 1/72

Recommended Posts

Posted (edited)
41 minut temu, Tap-chan napisał:

Z jednej strony racja, ale z drugiej strony rozumiem miłośników powyższych, bo niby na kogo innego mają liczyć z tematem, Tamkę, Kinetica czy GWH?

No raczej nie na firmy, które robią modele 'pełnoseryjne' ze stalowych form, nawet biorąc pod uwagę, że próg wejścia znacząco zmalał przez ostatnie 10 lat, bo zwyczajnie ogólnie spadła sprzedaż i nakłady. Tym niemniej te wszystkie zwierzątka to są tematy dla producenta short runów, którego w Polsce nie ma. I to takiego, którego by ta tematyka interesowała, bo na tej zasadzie większość wytwórców shortów działa - a przynajmniej ci, którzy sami dziergają mastery.
Sugestia taka - jak Karaya zdoła wydać Dromadery i będą trzymały solidny standard tego typu produkcji, nie marudźcie tylko kupcie - zwiększy to szanse na kolejne wypusty w podobnej tematyce.

8 godzin temu, MarCorp napisał:

No dobra, ale przytocz też te krytyczne :)  Czekamy na artykuł o wykorzystaniu powierzchni do imitacji sfalowanego pokrycia.

Nie rozmawiamy o modelu, tylko o tym, jak się sprzedaje. Mnie np. ów model zupełnie nie interesuje tematycznie, więc może być jakikolwiek bądź. Niemniej, jak widać się sprzedaje. A o to chodzi w tym biznesie.

Edited by caughtinthemiddle
  • Like 1
  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wszędzie, @ dosłownie wszędzie muszą wpieprzyć te zasrane szwabskie krzyże  Nawet do modelu aeroklubowego cywilnego samolotu. No ale wiadomo, prawa rynku, skoro to się najlepiej sprzedaje. "Cześć, jes

Jostein, prowadzisz od dłuższego czasu niezrozumiałą dla mnie krucjatę antyarmowską ale już starczy. Nie pasują Ci ceny, to nie kupuj. Nie odpowiada Ci jakość zestawu, to nie kupuj. Masz zastrzeżenia

Panowie wystarczy... kolejne wpis nie związane z tematem L-4 od forum, jasno wytłumaczone?

Posted Images

Posted (edited)

Tak naprawdę to polskim producentom w kwestii poloników przedwojennych pozostało już tylko "odświeżyć" P.11,  P.7, P.24,  Łosia no i niekoniecznie Karasia, ale w skali 1/48 i jeśli chodzi o modele wielkoseryjne na nic więcej już bym nie liczył. Wydaje mi się, że wymienione modele na aktualnym poziomie jakości i w tej skali jak najbardziej by miały uzasadnienie ekonomiczne i generowałyby przyzwoity zysk przez wiele lat choćby i na rodzimym rynku, a chodliwych tematów niepolonijnych jest cała masa do zagospodarowania, zwłaszcza w 1/72.    

Edited by arhtus
  • Like 1
20 godzin temu, Tap-chan napisał:

Z jednej strony racja, ale z drugiej strony rozumiem miłośników powyższych, bo niby na kogo innego mają liczyć z tematem, Tamkę, Kinetica czy GWH?

Na siebie - crowfunding na projekt 3D plus koszty form - oczywiście short-runowych - jak zbierzesz  kasę od 200-300 luda to jest szansa, że jakieś RS, czy Valoma zainteresujesz.

crowfunding..taki system w dobry sposób pokazuje hmm wstępna rentowność niszowego projektu...patrz Frrom i Breguet Bizerte...

ciekawe na ile egzemplarzy Żubra zamówienia (z wplatami)by zebrano. 

Patzrac na forum malo. Zawsze jest jakby ktos zrobił to i to to biore w ciemno 10 szt! a pozniej, ale myslalem ze bedzie taniej, a bo tu ma źle linie podziału i nie dobrą ilośc nitów, to ja juz tego szmelcu nie bede brał itd...

• Like 1

Jak była dyskusja o nowym FM2 to wszyscy chwalili jakie to mniodzio, jak fajnie ojoj, trzeba popierać polskie - a jak przyszło co do czego to ile osób kupiło? 2? 3? No właśnie.

• Super Moderator

Panowie wystarczy... kolejne wpis nie związane z tematem L-4 od forum, jasno wytłumaczone?

• Like 5
  • Thanks 2
2 godziny temu, WujekAlice napisał:

Jak była dyskusja o nowym FM2 to wszyscy chwalili jakie to mniodzio, jak fajnie ojoj, trzeba popierać polskie - a jak przyszło co do czego to ile osób kupiło? 2? 3? No właśnie.

Ja kupiłem i chyba jeszcze ktoś kupił, bo nie nadążali pakować. Powiem nawet więcej - rozpakowałem i zacząłem go dłubać. Wygląda fajnie - w sam raz dla bogaczy 😅

2 minuty temu, luckyLUKE napisał:

Ja kupiłem i chyba jeszcze ktoś kupił, bo nie nadążali pakować. Powiem nawet więcej - rozpakowałem i zacząłem go dłubać. Wygląda fajnie - w sam raz dla bogaczy 😅

Bidul version, czy expert version?  A z forum jesteś chyba trzeci , ktory się chwali że ma. Poza tym jak dłubanie - fajnie idzie? Klocki lego?

13 minut temu, Jostein napisał:

Sword zamiaruje uraczyć nas nowymi wersjami Avengera: 

AS.Mk.4, TBM-3S2 i TBM-3R

Obrazki bardzo ładne, a cała rodzinka Avangerów wyglądałaby na półce bardzo apetycznie :D

40 minut temu, WujekAlice napisał:

Bidul version, czy expert version?  A z forum jesteś chyba trzeci , ktory się chwali że ma. Poza tym jak dłubanie - fajnie idzie? Klocki lego?

A to jest jakaś zorganizowana akcja - pochwal się wilcatem?

No to się chwalę :)

Fajne te Avangery.. z tym co już wydali super będą wyglądały... a FMa  mam i  już został rozparcelowany duży zestaw i ..musiałem dokupić Hellcata MkI co by   pary były:) Hellcat i Wildcat..z pasami inwazyjnymi  i  parka  po hamerykańsku.

Godzinę temu, WujekAlice napisał:

Expert full wypas - nawet farby kupiłem 😉 A tak serio... na razie siedzę w szoferce - bardzo ładne detale. Coś tam wiercę, poleruję szkło itd. Nie mogę się rozpędzić, bo mam za dużo rozgrzebanych tematów 😉

Te wzmocnienia za fotelem to mają być rurki a nie listwy. Weź frezik i ładnie to zeszlifuj, albo zrób od nowa.

9 godzin temu, slawbo napisał:

A to jest jakaś zorganizowana akcja - pochwal się wilcatem?

No to się chwalę :)

Wiesz co była taka dyskusja, w której kilka osób, które  twierdziło, że 80 peelnów za full wypas version to za dużo zostało zakrzyczane przez osoby, które twierdziły, że cena OK. I że trzeba popierać polski biznes. I tak szukam tych co tam wtedy tak głośno krzyczeli i się pytam czy kupili.

• Like 1
32 minuty temu, WujekAlice napisał:

Wiesz co była taka dyskusja, w której kilka osób, które  twierdziło, że 80 peelnów za full wypas version to za dużo zostało zakrzyczane przez osoby, które twierdziły, że cena OK. I że trzeba popierać polski biznes. I tak szukam tych co tam wtedy tak głośno krzyczeli i się pytam czy kupili.

Ja kupiłem ale nie krzyczałem. I się nie cieszyłem. Po obejrzeniu "zalet" uważam, że jest wart starej ceny pełnego zestawu ale nowej bardzo nie bardzo.