Jump to content

Nowości lotnicze w skali 1/72

Recommended Posts

Mam nadzieję że w Martoli pojawią się też "owiewki"Quinty do Jaczka-130 Zvezdy w 1/72 Mam w pudłach Mi-24 oraz Pe-2... ciekawe czy faktcznie szklarnia zmatowiała/zmatowieje, chyba trzeba będzie nabyć też do tych modeli.

Modelsvit zapowiada Mirage w super kozackich malowaniach Argentyny i Brazylii, w sam raz na lato :) Jakby tego było mało Mirage IIIC zapowiada Special Hobby... tylko ten korona kryzys :)

• Replies 693
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wszędzie, @ dosłownie wszędzie muszą wpieprzyć te zasrane szwabskie krzyże  Nawet do modelu aeroklubowego cywilnego samolotu. No ale wiadomo, prawa rynku, skoro to się najlepiej sprzedaje. "Cześć, jes

Jostein, prowadzisz od dłuższego czasu niezrozumiałą dla mnie krucjatę antyarmowską ale już starczy. Nie pasują Ci ceny, to nie kupuj. Nie odpowiada Ci jakość zestawu, to nie kupuj. Masz zastrzeżenia

Panowie wystarczy... kolejne wpis nie związane z tematem L-4 od forum, jasno wytłumaczone?

Posted Images

W dniu 5.06.2020 o 11:42, Xmen napisał:

I cenę.29 łełro.Odwołuję wszystko co napisałem na temat ceny FM-2 Army .Tutaj dopiero kogoś powaliło z ceną.

Ja tam widzę 19EUR...

Co Wy się tak podniecacie z tymi cenami w euro na zachodnich stronach. Przecież dla takiego Niemca, Angola juz nie mówiąc o Norwegu 29 euro to tak jak dla nas 29 zł. To chyba tanio, nie ? Przecież żaden producent towarów nie bierze pod uwagę Polski, bo to nadal nie najważniejszy rynek.

46 minut temu, Pires napisał:

Co Wy się tak podniecacie z tymi cenami w euro na zachodnich stronach

A ktoś się podnieca?

47 minut temu, Pires napisał:

Przecież dla takiego Niemca, Angola juz nie mówiąc o Norwegu 29 euro to tak jak dla nas 29 zł. To chyba tanio, nie ?

Dobrze że mnie oświeciłeś.Ile będzie płacił Niemiec, Angol  czy Norweg mnie to wali.Niestety ja muszę za łełro zapłacić ponad 4 zeta.Cena na stronie producenta 29 euro daje ponad 100 złotych.Nikt taniej do Polski sprzedawał nie będzie.

52 minuty temu, Pires napisał:

Przecież żaden producent towarów nie bierze pod uwagę Polski, bo to nadal nie najważniejszy rynek.

To nie był, nie jest i nie będzie najważniejszy rynek.Never

3 minuty temu, Xmen napisał:

To nie był, nie jest i nie będzie najważniejszy rynek.Never

Gorzka, ale prawda...

• Like 1

Czyli jednak błąd na stronie! Szkoda, że dziadowskie malowania na pewno takim błędem nie są ? 

6 godzin temu, Pires napisał:

Co Wy się tak podniecacie z tymi cenami w euro na zachodnich stronach. Przecież dla takiego Niemca, Angola juz nie mówiąc o Norwegu 29 euro to tak jak dla nas 29 zł. To chyba tanio, nie ? Przecież żaden producent towarów nie bierze pod uwagę Polski, bo to nadal nie najważniejszy rynek.

A myślisz, że te modele które są rynku polskim sprzedawane za trzy-cztery dychy kosztują na zachodzie 30-40 euro? Nie, kosztują po kilka euro/funtów, i "Angol" któremu tak zazdrościsz portfela, też zauważy, że 29 euro za samolocik w 72 to nie jest normalna cena. 

8 godzin temu, Pires napisał:

Ciekawe tylko, że na zachodnich forach pełno tematów i pytań nt tańszych zamienników farb, podkładów i innej chemii. A do zabezpieczania modelu nadal kto może to używa Future.

2 godziny temu, pepociufakers napisał:

nie no ja tam rozumiem, każdy lubi to co lubi, ale jest cały czas w ofercie Harriera II od Hasegawy (3 kilo truskawek więcej;) .

Kolega bart207skw najwidoczniej nie lubi truskawek :woot:

w sensie, ze zeby kupic model hasegawy trzeba dołożyć równowartość ok. 3 kilogramów truskawek - to chyba raczej lubi;)

ps. ale np. taki f-86 z Mastercrafta to przepak hellera i to już całkiem przyjazny model.

Pzdr.

Jaro

Mistercraft ma parę modeli wartych uwagi. Nie jest to poziom detalu konkursowego, ale dla lajtowego sklejania są w porządku. Paradoksalnie, pytając w sklepach co sprzedaje się najlepiej, to zazwyczaj jest Mistercraft i Italeri (że względu na cenę) dla młodszych modelarzy. A przepakowują i sprzedają coraz lepsze zestawy. 

2 godziny temu, mandrivecs napisał:

Mistercraft to nie modele - to ideologia. ?

Dokładnie i w punkt dla tych co zatrzymali się na modelach firmy NOVO i to z kalkami to już luksus o którym kiedyś nie mogłem marzyć bo nie znałem innych standardów. Mistercraft to taka podróż retrospekcja do lat młodości gdzie robiło się cokolwiek co wpadło do ręki.Lubię takie pokraczne modele sentyment. Mają ogromny potencjał od słabego wykonania do zaawansowanych przeróbek.

Edited by Focus
  • Like 1
Godzinę temu, Xmen napisał:

Trzeba się jednak przyzwyczaić że "tanio to już było". 1050 koron to prawie 200 zł.

http://rsmodels.cz/cs/modely-letadel/plastikove-modely/1-72/92244/dornier-do-22

Za jednoramkowy model bez ekstrasów!? Jostein powinien to natychmiast zhejtować . ?

Swoją drogą, jak dla mnie to #szkodakasy. Eduard chwilę temu brał tyle samo za B-26 z kilogramem wyprasek long run, blachami i maskami. ) O kalkach do 9 malowań nie wspominając.

• Like 1
  • Haha 1
6 godzin temu, HKK napisał:

Za jednoramkowy model bez ekstrasów!? Jostein powinien to natychmiast zhejtować . ?

Swoją drogą, jak dla mnie to #szkodakasy. Eduard chwilę temu brał tyle samo za B-26 z kilogramem wyprasek long run, blachami i maskami. ) O kalkach do 9 malowań nie wspominając.

Widzę, że nie zadałeś sobie trudu by zrozumieć, o czym pisałem.

Ale jeżeli już Jostein obejrzy takiego Dorniera to Jostein albo pochwali, albo zgani. Zależy od jakości. Jostein bierze też poprawkę na to, że to, primo, short-run, secundo, dość spory samolot. (i niezaprzeczalnie ładny, w przeciwieństwie do Wildcata). A na razie Jostein ma dla waszmości sztandarową radę pretorian Army: samemu można zrobić sobie taniej.

image.png.0b5e4dec7264596a61b56800e1e765a6.png

Czuję się zainteresowany. Pogromca naszej Iskry przy wyborze samolotu szkolno-treningowego dla Układu Warszawskiego. Ładna maszyna, a model AMK też brzydki nie był

Edited by Jostein
W dniu 16.06.2020 o 15:20, bart207skw napisał:

jako Janusz, który lubi Mistercraft wrzucam nowości z dziś:

https://www.mojehobby.pl/products/AV-8B-Harrier-II-33626903.html

https://www.mojehobby.pl/products/IL-4T-Torpedo-Bomber.html

https://www.mojehobby.pl/products/AH-1T-Improved-Sea-Cobra.html

stawiam ze harrier i cobra to modele aeroplasta. Warto choćby dla kalek.

W dniu 16.06.2020 o 15:20, bart207skw napisał:

jako Janusz, który lubi Mistercraft wrzucam nowości z dziś:

https://www.mojehobby.pl/products/AV-8B-Harrier-II-33626903.html

https://www.mojehobby.pl/products/IL-4T-Torpedo-Bomber.html

https://www.mojehobby.pl/products/AH-1T-Improved-Sea-Cobra.html

stawiam ze harrier i cobra to modele aeroplasta. Warto choćby dla kalek.

Harrier to przepak Aeroplastu. Czyli ni pies ni wydra, krzyzówka AV-8A i AV-8B, nalezy od tego trzymąc się z dala. 

Cobra tez pewnie Aeroplastowa kopia modela Italeri, ciekawie jak odlana, bo jak formy nie są zajechane to mnoze coś się da z tego wykrzesać.

Masochista :D