Jump to content

Nowości lotnicze w skali 1/72

Recommended Posts

no i stało się. poniżej wrzucam kalki i instrukcje malowania z harriera i cobry - nowości MC. ramek nie wrzucam bo to to samo co Aeroplast - w sumie niczego innego się nie spodziewałem. plastik w ramkach japoński, czyli taki se. ma wrażenie ze bardzie budżetowy od ostatnich wypustów np uh-1. Są nadlewki. oszklenia takie sobie w cobrze wymaga polerki. uzbrojenie z cobry można adoptować; duzy minus za to, .z nie wyprostowali kadłuba i jego łączenia z silnikami - najgorsza cześć modelu - kto sklej ten wiem. co do harriera eis nie wypowiem bo nigdy go nie sklejalem instrukcja ładne i w końcu w miarę dotyczą tego co w ramkach . 20pln za sztuke, może być bo fajna kalka.  to tyle. 

Fotoram.io (43).jpg

Fotoram.io (44).jpg

• Replies 673
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wszędzie, @ dosłownie wszędzie muszą wpieprzyć te zasrane szwabskie krzyże  Nawet do modelu aeroklubowego cywilnego samolotu. No ale wiadomo, prawa rynku, skoro to się najlepiej sprzedaje. "Cześć, jes

Jostein, prowadzisz od dłuższego czasu niezrozumiałą dla mnie krucjatę antyarmowską ale już starczy. Nie pasują Ci ceny, to nie kupuj. Nie odpowiada Ci jakość zestawu, to nie kupuj. Masz zastrzeżenia

Panowie wystarczy... kolejne wpis nie związane z tematem L-4 od forum, jasno wytłumaczone?

Posted Images

Kupiłem jakiś czas temu Drakena Mistercrafta właśnie dla kalek, zależało mi na fińskim malowaniu. Radzę z dozą rezerwy do nich podchodzić. Są bardzo sztywne i nie bardzo chcą reagować na płyny, mogą się też kruszyć.

4 godziny temu, Matys napisał:

Kupiłem jakiś czas temu Drakena Mistercrafta właśnie dla kalek, zależało mi na fińskim malowaniu. Radzę z dozą rezerwy do nich podchodzić. Są bardzo sztywne i nie bardzo chcą reagować na płyny, mogą się też kruszyć.

Ale i tak są lepsze od tych wcześniejszych. Tamte to już dramat. Najlepsze kalki Mc to te na jasnoniebieskim papierku. 

• Like 1

Te na białym rozpadały się tak jakby były drukowane na samym podkładzie ...a i tak lubię te mistercrafty...

• Like 2

Jestem po dokładnych oględzinach obu modeli. Harriera w ukazaniu silnika, wylotowe, hamulca, wnęk podwozia dużo lepszy jest model novo/frog. Niestety. Ale ich mix czemu nie. Cobra to kopia zestawu italeri tylko gorzej zrobiona. Najgorsza w zestawie jest szybką, ale po lekkim spasowniu daje rade ta z mistercraft owej wersji g. Kalki nieźle, ale mogłyby być wyraźniejsze. Kadłub z cobry wymaga pracy, ale jest do wyciągnięcia. Mimo tego co napisałem wyżej instrukcja z harriera ma błędy. Natomiast ta z cobry jest ok. Tak się zastanawiam poco wymyślać nowe instrukcji skoro te aeroplastowr są ok. Reszta pewnie wyjdzie podczas dlubanie. Pozdrawiam fan lub Mc. A może ktoś zrobiłby fanpage Mistercrafta na fb. 😃

Dlaczego modele AMK ( swoją drogą ta firma jest dla mnie tajemnicza jak kiedyś Fine Molds ) są tak trudno dostępne? Super że Eduard wznawia Delfina ale szkoda że dostanie ich Kfir-a w 1/72 graniczy z cudem... 

4 godziny temu, mig napisał:

Trzecie malowanie wygląda bardzo ciekawie.

Osobiście wolę drugie. Godło alegoryczne na rumuńskim samolocie to prawdziwy rarytas.

29 minut temu, zibi85mig napisał:

Dlaczego modele AMK ( swoją drogą ta firma jest dla mnie tajemnicza jak kiedyś Fine Molds ) są tak trudno dostępne? Super że Eduard wznawia Delfina ale szkoda że dostanie ich Kfir-a w 1/72 graniczy z cudem... 

troche tego na niemieckim E bayu jest, czy 29 eurasow to normalna cena ?https://www.ebay.de/itm/Kfir-C2-C7-1-48-AMK/293614648255?hash=item445ccbfbbf:g:xlQAAOSwPMle5-Pg

Szanowni - kilka postów wyżej pokazano grafiki co do proponowanych malowań nowego PZL.P.11b z IBG. Czy ktoś dysponuje jakimś potwierdzeniem w zakresie wiarygodności trzeciego malowania, tego bardzo plamiastego?

3 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

Szanowni - kilka postów wyżej pokazano grafiki co do proponowanych malowań nowego PZL.P.11b z IBG. Czy ktoś dysponuje jakimś potwierdzeniem w zakresie wiarygodności trzeciego malowania, tego bardzo plamiastego?

Ja mam takie zdjęcie.

Bez tytułu.jpg