Jump to content

Nowości lotnicze w skali 1/72

Recommended Posts

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wszędzie, @ dosłownie wszędzie muszą wpieprzyć te zasrane szwabskie krzyże  Nawet do modelu aeroklubowego cywilnego samolotu. No ale wiadomo, prawa rynku, skoro to się najlepiej sprzedaje. "Cześć, jes

Przypomniała mi się anegdotka z Etiopii jaką kiedyś wyczytałem lub zasłyszałem... Otóż zwykle, kiedy śmigłowiec lądował koło jakiejś wioski, natychmiast był otaczany przez mieszkańców ciekawych przywi

Jostein, prowadzisz od dłuższego czasu niezrozumiałą dla mnie krucjatę antyarmowską ale już starczy. Nie pasują Ci ceny, to nie kupuj. Nie odpowiada Ci jakość zestawu, to nie kupuj. Masz zastrzeżenia

Posted Images

3 godziny temu, FilipB napisał:

https://nowosci.plastikowe.pl/aktualnosci/zapowiedzi-2021-2022-airfix/?fbclid=IwAR0MfmESeFSgjyvVx5KOfhiaHKOTAMMV6mFVBV71te6TpG8sEy7cdEqYsh4

Czyli ten Val będzie miał tylko nowe pudełko i pewnie kalki, a ramki sprzed 50 lat... 😞 

Z całą pewnością tak będzie - model ZTS plastyk jest o klasę lepszy od tego, co znajdzie się w tym pudełku. Zresztą numer produktu kończy się literą V - o ile się nie mylę, teraz oznaczają tak wszystkie modele vintage.

Zapowiadane nowości od AZ i KP na pierwszy kwartał 2021. Cieszy Cessna Skywagon bo może uda się wykonać polską sanitarkę z czasów zimnej wojny :) 

AZ7673_cista-scaled.jpg

AZ7674_cista.jpg

AZ7665_cista-scaled.jpg

KPM0218_cista-scaled.jpg

KPM0222_cista-scaled.jpg

KPM0226_cista-scaled.jpg

KPM0229_cista-scaled.jpg

KPM0231_cista.jpg

Ponieważ model dość świeży i wczoraj do mnie dotarł,

pozwolę sobie tu wrzucić krótką analizę kalkomanii do Robinsona R-44  naszej Straży Granicznej.  

Błędy mniejsze lub większe, ale jak na taką mała kalkomanię dość liczne.

1887022749_R-44kalka.jpg.a245ba67428850cc5e01d3f0a8aa74d8.jpg

9 godzin temu, Grzes napisał:

Ponieważ model dość świeży i wczoraj do mnie dotarł,

pozwolę sobie tu wrzucić krótką analizę kalkomanii do Robinsona R-44  naszej Straży Granicznej.  

Błędy mniejsze lub większe, ale jak na taką mała kalkomanię dość liczne.

1887022749_R-44kalka.jpg.a245ba67428850cc5e01d3f0a8aa74d8.jpg

Szachownicę miał też na spodzie kadłuba? Nie wiem, czy widziałeś, ale ostatnio znikły mu całkiem:

http://lotnictwo.net/foto.php?id=158076

10 godzin temu, Wymysl napisał:

Szachownicę miał też na spodzie kadłuba?

Tak, a żeby było ciekawiej - była odwrócona w stosunku do tych na kadłubie o 90'. (tak jak w kilku innych śmigłowcach SG).

O tym, że zabrali kokardy nie wiedziałem.

A zauważ, że zniknęła też czerwono-żółta wstęga z belki!

Ogólnie uważam, że osoba odpowiedzialna za oznakowanie statków powietrznych SG nie ogarnia tego zagadnienia , czego skutkiem jest chaos i niekonsekwencja w ich oznakowaniu.

Edited by Grzes
W dniu 17.01.2021 o 10:40, Grzes napisał:

Tak, a żeby było ciekawiej - była odwrócona w stosunku do tych na kadłubie o 90'. (tak jak w kilku innych śmigłowcach SG).

Masz fotki spodu? Ja nigdzie nie trafiłem...

Cytat

A zauważ, że zniknęła też czerwono-żółta wstęga z belki!

Może coś grubszego z belką ogonową było robione?

Kalka z Mirage'a 2000C Modelsvita:

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Dość obszerna i ciekawa, indyjskie rondle może odrobinę za czerwone, ale ja w sumie i tak nie planowałem wykorzystać.

W sprzedaży ma być a marcu. Mam nadzieję, że D też zrobią :) 

• Like 1
34 minuty temu, pepociufakers napisał:

Może są tu fani dziwnych konstrukcji np. Fokkera G1?

Ciekawe jak z pasowaniem i ilością nitów;)

Ciekawe jak z ceną ? Chętnie bym kupił, ale od jakiegoś czasu kiepsko z kasą i zacząłem odpuszczać ( oczywiście obiecuję sobie, że jak tylko się poprawi to kupuję ). W ciągu roku zrobiła się niezła lista 😕

3 godziny temu, kopernik napisał:

Ciekawe jak z ceną ? Chętnie bym kupił, ale od jakiegoś czasu kiepsko z kasą i zacząłem odpuszczać ( oczywiście obiecuję sobie, że jak tylko się poprawi to kupuję ). W ciągu roku zrobiła się niezła lista 😕

Cena, to zalezy jak sobie zracjonalizujesz:) Podejrzewam, ze cos okolo 4 pizze lub 25-35 browarow(zalezy jakich), 3,4 ksiazki(tez zalezy jakie), czy tez moze ok. 90 rolek papieru toaletowego;). A tak na serio to widzialem cene ok. 30 euro.

• Like 1
19 minut temu, pepociufakers napisał:

Cena, to zalezy jak sobie zracjonalizujesz:) Podejrzewam, ze cos okolo 4 pizze lub 25-35 browarow(zalezy jakich), 3,4 ksiazki(tez zalezy jakie), czy tez moze ok. 90 rolek papieru toaletowego;). A tak na serio to widzialem cene ok. 30 euro.

Dzięki, postawię na browary, przypomnę, że mamy kolegę który z puszek robi takie cuda :

puszka.jpg

puszka 1.jpg

Do grona dostawców wyprasek dla Hobby 2000 dołącza Revell:
- zestaw 72045 P-47M Thunderbolt '61st FS' - zawiera wydrukowane przez Cartograf kalkomanie do 2 malowań:
P-47M-1-RE, s/n 44-21108, kpt. Witold A. Łanowski, 61st FS / 56th FG, Boxted, UK, 1945
P-47M-1-RE, s/n 44-21127, maj. Bolesław 'Mike' Gładych, 61st FS / 56th FG, Boxted, UK, 1945
72045boxr4jup.jpg

- zestaw 72046 P-47M Thunderbolt '62nd FS' - - zawiera wydrukowane przez Cartograf kalkomanie do 2 malowań z panienkami:
P-47M-1-RE, s/n 44-21199, 'Josephine My Flying Machine', Lt. Leo F. Butiste, 62nd FS / 56th FG, Boxted, UK, 1945
P-47M-1-RE, s/n 44-21176, 'Jersey Bounce', Lt. Col. Lucian A. Dade Jr., dowódca 56th FG, Boxted, UK, 1945
72046boxqpjtm.jpg

Poza tym wydany został kolejny hasegawowski Avenger: 72036 TBM-3E/A.S.Mk.IV - tym razem z żywicznym hakiem do lądowania i kalkomaniami do malowania brytyjskiego i francuskiego:
72036box1ikok.jpg

Warto jeszcze odnotować wznowienie Beaufighterów - póki co zestawu 72002 i dwupaku z Macchi C.202.

Ciekawe ile będą krzyczeli za te P47, Revell miał bardzo rozsądne, żeby nie powiedzieć budżetowe ceny na te modele.  WQ każdym razie na allegro trafiaja się w granicach 2-3 dych.

A Fokkera G1 mam - poprzednie wydanie MPM , jeszcze w czarno białym pudełku - wtrysk, blacha, żywica

35 minut temu, WujekAlice napisał:

Revell miał bardzo rozsądne, żeby nie powiedzieć budżetowe ceny na te modele. 

5 minut temu, Xmen napisał:

Za zestaw z Łanowskim 40 zł a za drugi zestaw ok.49.

Bo pewnikiem dodali maski do malowania oszklenia i się cena ciut  podniosła. :mrgreen:

42 minuty temu, Xmen napisał:

Ciekawe czy formy ktoś zregenerował bo już trochę dojechanie były.

W P-47 to jeszcze po bożemu ale już w Me 109G10 to oszklenie do wywalenia zaraz po otwarciu pudełka. Podobnie w Me 262.

6 minut temu, abtb napisał:

Bo pewnikiem dodali maski do malowania oszklenia i się cena ciut  podniosł

Pewnie tak.

7 minut temu, abtb napisał:

W P-47 to jeszcze po bożemu

Ja w swoim P-47 to miałem osłonę silnika pooraną jak gwoździem.Pod malowanie NMF było sporo roboty by to wyprowadzić .

• Haha 1
4 minuty temu, Xmen napisał:

Ja w swoim P-47 to miałem osłonę silnika pooraną jak gwoździem.

Czyli "ślady eksploatacji i zużycia płatowca" dostałeś w tzw. standardzie :mrgreen: Inni na forum to jakieś sztuki magiczne stosują by mieć to co ty prosto z pudła, szczęściarzu :haha:

6 minut temu, Xmen napisał:

Pod malowanie NMF było sporo roboty by to wyprowadzić .

Błędna "decyzja gospodarcza".  Byłby smaczek dla koneserów i punkt zaczepienia dla czepialskich :wink:

• Haha 1
Godzinę temu, WujekAlice napisał:

Ciekawe ile będą krzyczeli za te P47, Revell miał bardzo rozsądne, żeby nie powiedzieć budżetowe ceny na te modele. 

Sam go kupiłem jakiś czas temu ( pewnie z 15 lat) w sklepie za 14 pln.

I jeszcze mnie zdziwił napis "made in Poland"

Edited by martinello
22 minuty temu, abtb napisał:

W P-47 to jeszcze po bożemu ale już w Me 109G10 to oszklenie do wywalenia zaraz po otwarciu pudełka. Podobnie w Me 262.

Ja mam "z pierwszego tłoczenia" i  szkło jest dobre. Zresztą w przypadku