Jump to content

Nowości lotnicze w skali 1/72

Recommended Posts

5 minut temu, martinello napisał:

I jeszcze mnie zdziwił napis "made in Poland"

Bo chyba wypraski dla Revella tłoczyli w Bydgoszczy.

1 minutę temu, WujekAlice napisał:

Ja mam "z pierwszego tłoczenia"

W pierwszych latach było jak piszesz.  A potem to już równia pochyła. W swoich "Turbinach" robionych na bazie modeli Revela dawałem już szkło ze Smera, bo revellowskie było   krzywe we wszystkich kierunkach.  A kupiłem trzy modele więc to raczej nie pojedynczy przypadek.

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wszędzie, @ dosłownie wszędzie muszą wpieprzyć te zasrane szwabskie krzyże  Nawet do modelu aeroklubowego cywilnego samolotu. No ale wiadomo, prawa rynku, skoro to się najlepiej sprzedaje. "Cześć, jes

Przypomniała mi się anegdotka z Etiopii jaką kiedyś wyczytałem lub zasłyszałem... Otóż zwykle, kiedy śmigłowiec lądował koło jakiejś wioski, natychmiast był otaczany przez mieszkańców ciekawych przywi

Jostein, prowadzisz od dłuższego czasu niezrozumiałą dla mnie krucjatę antyarmowską ale już starczy. Nie pasują Ci ceny, to nie kupuj. Nie odpowiada Ci jakość zestawu, to nie kupuj. Masz zastrzeżenia

Posted Images

4 minuty temu, martinello napisał:

Sam go kupiłem jakiś czas temu ( pewnie z 15 lat) w sklepie za 14 pln.

I jeszcze mnie zdziwił napis "made in Poland"

To chyba naklejka dystrybutora.  A ja kupowałem drożej, bo po 15 zet,  I wypraski ledwie w pudełku się mieszczą.

9 minut temu, mirage3 napisał:

A ten Dzbanek dalej w ciąży jest?  Chyba największą bolączką całkiem fajnego P-47 Revella był brzuch wink4

Dalej.Nic się nie zmieniło oprócz tego że formy coraz bardziej dojechane.

3 minuty temu, WujekAlice napisał:

Jest, ale tam sporo podwieszeń to nie widać. Poza tym  to trochę tylko zeszlifować i grai burczy. I tak dobrze, że nie pakują starej Haśki, co miała bardzo symboliczną kabinę pilota.

2 godziny temu, WujekAlice napisał:

To chyba naklejka dystrybutora.  A ja kupowałem drożej, bo po 15 zet,  I wypraski ledwie w pudełku się mieszczą.

Tak jak abtb pisze, Revell produkował wypraski w Polsce. Nb. instrukcje też były tu drukowane. Może nawet i pudełka. Tłoczenie w tych zakładach owocowało wykorzystaniem charakterystycznego, srebrno-szarego, nieco metalicznego polistyrenu, nieco przypominającego stare NRD-owskie tworzywo z Plasticard-a.  Średniej jakości rzekłbym, ale dawało radę. Natomiast jakość wtrysku była różna. Często zdarzały się widoczne, pofalowane krawędzie styku pływów tworzywa. Do tego stopnia, że części potrafiły samoistnie pękać na tej granicy. W połączeniu z błędami merytorycznymi dawało to wg. mnie kiepski stosunek jakości do ceny. Jeśli dodać te zajechane formy jak mówicie, to w ogóle nie widzę sensu.

Już chyba lepiej zainwestować w P-47D Tamiya plus części Quick Boost-a do konwersji na M.

Edited by HKK
4 godziny temu, HKK napisał:

Tak jak abtb pisze, Revell produkował wypraski w Polsce. Nb. instrukcje też były tu drukowane. Może nawet i pudełka. Tłoczenie w tych zakładach owocowało wykorzystaniem charakterystycznego, srebrno-szarego, nieco metalicznego polistyrenu, nieco przypominającego stare NRD-owskie tworzywo z Plasticard-a.  Średniej jakości rzekłbym, ale dawało radę. Natomiast jakość wtrysku była różna. Często zdarzały się widoczne, pofalowane krawędzie styku pływów tworzywa. Do tego stopnia, że części potrafiły samoistnie pękać na tej granicy. W połączeniu z błędami merytorycznymi dawało to wg. mnie kiepski stosunek jakości do ceny. Jeśli dodać te zajechane formy jak mówicie, to w ogóle nie widzę sensu.

Już chyba lepiej zainwestować w P-47D Tamiya plus części Quick Boost-a do konwersji na M.

Kiepski stosunek jakości do ceny to może być teraz u Hobby 2000, ale jeśli trafisz na allegro na stare wydanie Revella w małym pudełku w granicach 30 złotych to na pewno masz rozsądną jakość za rozsadna cenę. Jasne - Tamka rządzi i jak będę patrzył za Razorbackiem, to będę miał poważny dylemat czy nieźle i budżetowo czyli Academy, czy na bogato i godnie, czyli Tamka. 

15 minut temu, WujekAlice napisał:

Kiepski stosunek jakości do ceny to może być teraz u Hobby 2000,

Dlaczego tak sądzisz?Dostajemy w zestawie kalki Cartografa i maski P-Mask.Nie wiem jak z jakością kalkomanii ale jak ktoś nie robi w NMF to da się to złożyć.Malowania też ciekawe.

Edited by Xmen
  • Like 1
17 minut temu, WujekAlice napisał:

(...)będę miał poważny dylemat czy nieźle i budżetowo czyli Academy, czy na bogato i godnie, czyli Tamka. 

Nie ma żadnego wyboru. Academy to parodia P-47. 

• Like 2

skoro Hobby 2000 rozpoczęło pakowanie revella, to może uda im się wydobyć z magazynów revella któryś z modeli Luft46?

• Like 1
36 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

skoro Hobby 2000 rozpoczęło pakowanie revella, to może uda im się wydobyć z magazynów revella któryś z modeli Luft46?

nie licz na to - targetu nie będzie. Trzeba było kupować jak po sklepach były :D

14 minut temu, WujekAlice napisał:

nie licz na to - targetu nie będzie. Trzeba było kupować jak po sklepach były :D

jak były w sklepach to jeszcze nie interesowałem się modelarstwem, ale dwa lata temu udało mi się kupić Hortena Ho 229 własnie od revella.  

1 godzinę temu, WujekAlice napisał:

będę miał poważny dylemat czy nieźle i budżetowo czyli Academy, czy na bogato i godnie, czyli Tamka. 

Chciałbym, żeby w każdym przypadku różnica między "budżetowo", a "na bogato" wynosiła 30 złotych.

57 minut temu, RAV napisał:

Chciałbym, żeby w każdym przypadku różnica między "budżetowo", a "na bogato" wynosiła 30 złotych.

i tu przypomial mi sie kawal , "facet spotkal zlota rybke, wiadomo zyczenia, facet - chcialbym miec penisa do samej ziemii, bach i mu nogi ucielo". 😉 tez bym chcial takiej roznicy cenowej, tylko zeby budzetowo nie bylo 140 pln:) choc np. w przypadku eduarda to ta roznica jest na poziomie jeszcze mniejszym bo 20 pln. 

Hobby 2000 robi dobra robote, widze ze sie rozkrecaja, takze dalej lobbuje za a-3 skywarrior z hasegawy.

• Like 2
  • Haha 1
W dniu 28.01.2021 o 23:19, pepociufakers napisał:

Cena, to zalezy jak sobie zracjonalizujesz:) Podejrzewam, ze cos okolo 4 pizze lub 25-35 browarow(zalezy jakich), 3,4 ksiazki(tez zalezy jakie), czy tez moze ok. 90 rolek papieru toaletowego;). A tak na serio to widzialem cene ok. 30 euro.

Wlasnie dzis zobaczylem cene modelu na rynku krajowym :), także przepraszam, ale trochę pomyliłem się z racjonalizacja - jednak to bedzie duzo wiecej browarow 😉  

https://ksmodel.pl/sklep/szczegoly/fokker-g-1a-1-72-23046/modele-0

W dniu 2.02.2021 o 16:08, HKK napisał:

Tak jak abtb pisze, Revell produkował wypraski w Polsce. Nb. instrukcje też były tu drukowane. Może nawet i pudełka. Tłoczenie w tych zakładach owocowało wykorzystaniem charakterystycznego, srebrno-szarego, nieco metalicznego polistyrenu, nieco przypominającego stare NRD-owskie tworzywo z Plasticard-a.  

Kolor plastiku to nie kwestia zakładu. Ja mam kupiony w grudniu 1999 (pierwsze wydanie z Pengie na pudełku ) i plastik był "normalnie" szaroniebieski. Srebrny chyba był w późniejszych.

Edited by Wymysl

O tak, popieram: rodzina HH-53 czy CH-46 Sea Knight to były perełki. Dobrze by też było wznowić F/A-18A, B, C i D - moim zdaniem nawet dzisiaj najlepsze Hornety I generacji. 

1 godzinę temu, JJ62 napisał:

O tak, popieram: rodzina HH-53 czy CH-46 Sea Knight to były perełki. Dobrze by też było wznowić F/A-18A, B, C i D - moim zdaniem nawet dzisiaj najlepsze Hornety I generacji. 

Nie no nie przesadzajmy, aż tak świetne to one nie są, i maja swoje minusy. 

3 minuty temu, JJ62 napisał:

Zgadzam się, ale nie znam lepszych

Hornet Academy jest genialny, przygotowany praktycznie pod wszystkie wersje. Dwumiejscowy może być bardzo trudny do dostania, ale wariant jednomiejscowy jest dość popularnym modelem. I na pewno jest to model 'nowoczesny' - detal i spasowanie jest na naprawdę niezłym poziomie.

• Like 1
17 minut temu, Matys napisał:

Hornet Academy jest genialny, przygotowany praktycznie pod wszystkie wersje. Dwumiejscowy może być bardzo trudny do dostania, ale wariant jednomiejscowy jest dość popularnym modelem. I na pewno jest to model 'nowoczesny' - detal i spasowanie jest na naprawdę niezłym poziomie.

Dla mnie skopane podwozie główne, brak wlotów powietrza (czarne dziury) i jak zwykle "genialne" kalkomanie dyskwalifikują Academy. Sam mam zastrzeżenia do spasowania 18 Fujimi, dla mnie trochę za dużo szpar i konieczności szpachlowania, ale nie ma takich "baboli" jak Academy. Jest jedynym modelem Horneta, który ma odwzorowane kanały dolotowe do silników. Ale "genialny" to nie jest żaden z nich 😄