Jump to content

Nowości lotnicze w skali 1/72

Recommended Posts

11 minut temu, mirage3 napisał:

Wypasiony to będzie jak sam zrobisz 😛

To juz chyba prędzej w 48 :-)
Zresztą na razie to czekam na Miraga 2k - już już prawie go widać na horyzoncie :-D

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wszędzie, @ dosłownie wszędzie muszą wpieprzyć te zasrane szwabskie krzyże  Nawet do modelu aeroklubowego cywilnego samolotu. No ale wiadomo, prawa rynku, skoro to się najlepiej sprzedaje. "Cześć, jes

Przypomniała mi się anegdotka z Etiopii jaką kiedyś wyczytałem lub zasłyszałem... Otóż zwykle, kiedy śmigłowiec lądował koło jakiejś wioski, natychmiast był otaczany przez mieszkańców ciekawych przywi

Jostein, prowadzisz od dłuższego czasu niezrozumiałą dla mnie krucjatę antyarmowską ale już starczy. Nie pasują Ci ceny, to nie kupuj. Nie odpowiada Ci jakość zestawu, to nie kupuj. Masz zastrzeżenia

Posted Images

43 minuty temu, mirage3 napisał:

Dezercja z "jedynej słusznej skali" :chytry:

Kupilem ostatnio F/A-18 i Harriera GR.3  z Kinetica i zaczynam się łamać 😄 Ale spoko - F-16 się zrobi, Tomcat z Academy tez zaczęty wiec to nie zmiana skali 🙂

• Haha 1
W dniu 18.02.2021 o 19:31, WujekAlice napisał:

Tylko pewnie będzie cenowo mało zachęcający 

Ogólnie rzecz biorąc wydać w miesiącu 300 zł na modele to chyba nie jest jakiś nieosiągalny kosmos żeby sobie na to nie pozwolić. 

8 minut temu, pepociufakers napisał:

serio, on tyle moze kosztowac?

Godzinę temu, WujekAlice napisał:

Teoretycznie tak, ale gdyby kosztował 120 to byłby na liście priorytetów duuużo wyżej.

Uh-2 Seasprite kosztuje ok 130zł, myślę że więcej jak 150 nie powinien, czyli bardzo przyzwoicie jeszcze jak dla mnie .

W dniu 19.02.2021 o 22:37, rudy0007 napisał:

Ogólnie rzecz biorąc wydać w miesiącu 300 zł na modele to chyba nie jest jakiś nieosiągalny kosmos żeby sobie na to nie pozwolić. 

Jakoś u mnie ostatnio jest cienko, i 300 zł na hobby to może wydałem w całym 2020. Jak dopada mnie depresja to otwieram tzw ZN ( zapas nienaruszalny) i napawam się prawie 400 zestawami do sklejenia ( niektóre z głębokiego PRL). Wchodzi żona i czar pryska  " na cholerę Ci tyle tego, w życiu tego nie skleisz, wnuki jeszcze będą miały co robić ( dzieci nie łyknęły bakcyla) idt). Zamykam magazyn, i po cichu mówię : za to co powiedziałaś kupię jeszcze jeden ... Kochana żona. Ostatni zakup to IŁ 10 z KP w przepaku Misrercraft za 20 zł ! Ile radochy ! Popatrzcie na lotników- bezcenne.

10.2.JPG

10.1.JPG

10.JPG

10 za.JPG

• Haha 2
15 minut temu, abtb napisał:

To chyba są przepaki Zvezdy

Jeśli spod znaku Akkura, to spodziewałbym się raczej Kovozavodów.

7 minut temu, RAV napisał:

Jeśli spod znaku Akkura, to spodziewałbym się raczej Kovozavodów.

Ja tam się nie znam :glupek:

obraz.png.e435cd514b60fb21fe0cc57111a16160.png

Edited by abtb

KP czy Zvezda, ale chylę czoła za propozycję malowania w barwach Polskiej Eskadry Lotniczej Pomocy Etiopii

Edited by Grzes

O istnieniu tego zestawu wiem i go mam :)

Ale z punktu widzenia wielu (np. początkujących modelarzy) model z kalkomanią zachęci do zrobienia właśnie tego malowania.

Może nawet jakiś promil modelarzy zechce zasięgnąć informacji co to była za formacja.  

Ja bym się może i skusił na to malowanie, ale wariant z krzyżami jest trudny do potwierdzenia "w Internecie". Wszędzie są tylko fotki z dużymi szachownicami z tyłu. Ma ktoś może jakąś fotkę z krzyżem?

6 godzin temu, Kon_Bar napisał:

wariant z krzyżami jest trudny do potwierdzenia "w Internecie"

Na szczęście są tacy, którzy mają też źródła papierowe :mrgreen:

DSCN0829.thumb.JPG.0e7f473f8005be9f4b81a7cca5fe648c.JPG

Malowanie z dużymi krzyżami było pierwsze, ale Międzynarodowy Czerwony Krzyż to oprotestował i zostało zmienione.

Zdjęć niewiele, bo wariant z czerwonymi krzyżami funkcjonował tylko przez miesiąc. 

• Like 1
  • Thanks 1

Jeśli chcielibyście mogę spróbować ściągnąć zdjęcia zamieszczone na profilu 37 Pułku Śmigłowców Transportowych z Leźnicy Wielkiej, który brał udział w tej misji. Profilem zarządza mój kolega z dzieciństwa.

• Thanks 1
2 godziny temu, tomekk napisał:

Jeśli chcielibyście mogę spróbować ściągnąć zdjęcia zamieszczone na profilu 37 Pułku Śmigłowców Transportowych z Leźnicy Wielkiej, który brał udział w tej misji. Profilem zarządza mój kolega z dzieciństwa.

Zdjęć nigdy nie za dużo, jak się uda będzie super. Dzięki.