Jump to content

Nowości lotnicze w skali 1/72

Recommended Posts

Na Allegro SKLEP-AKKURA sprzedaje MIL Mi-8 T POLISH RELIEF SQUADRON i to ma w opisie:

Cytat

MODEL SŁYNNEGO SOWIECKIEGO ŚMIGŁOWCA TRANSPORTOWEGO MIL Mi-8 T, ZNANEGO POD KODEM NATO HIP C, W WYJĄTKOWYCH BARWACH POLISH RELIEF HELICOPTER SQUADRON in ETHIOPIA.

BARDZO DOBREJ JAKOŚCI ZESTAW ZAWIERA OKOŁO 150 ELEMENTÓW Z SZAREGO PLASTIKU, O POPRAWNYM KSZTAŁCIE I GEOMETRII, DELIKATNYCH WGŁĘBNYCH LINIACH PODZIAŁU BLACH (W TYM SZCZEGÓŁÓW WNĘTRZA I ZASOBNIKÓW ZEWNĘTRZNYCH), 13 ELEMENTÓW PRZEZROCZYSTYCH ORAZ DOSKONAŁE KALKOMANIE POZWALAJĄCE NA WYKONANIE MODELU W POLSKICH BARWACH (ETIOPIA 1985, IRAK 2003-2006).

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wszędzie, @ dosłownie wszędzie muszą wpieprzyć te zasrane szwabskie krzyże  Nawet do modelu aeroklubowego cywilnego samolotu. No ale wiadomo, prawa rynku, skoro to się najlepiej sprzedaje. "Cześć, jes

Przypomniała mi się anegdotka z Etiopii jaką kiedyś wyczytałem lub zasłyszałem... Otóż zwykle, kiedy śmigłowiec lądował koło jakiejś wioski, natychmiast był otaczany przez mieszkańców ciekawych przywi

Jostein, prowadzisz od dłuższego czasu niezrozumiałą dla mnie krucjatę antyarmowską ale już starczy. Nie pasują Ci ceny, to nie kupuj. Nie odpowiada Ci jakość zestawu, to nie kupuj. Masz zastrzeżenia

Posted Images

Czyli że jakby Zvezda + kalki Lima Oscar Decals. Kalki mam, Zvezdę mam to dla samego fajnego pudełka trochę szkoda tylu dolarsów.

• Like 1
W dniu 27.02.2021 o 18:17, tomekk napisał:

Jeśli chcielibyście mogę spróbować ściągnąć zdjęcia zamieszczone na profilu 37 Pułku Śmigłowców Transportowych z Leźnicy Wielkiej, który brał udział w tej misji. Profilem zarządza mój kolega z dzieciństwa.

Nie ma co pytać :) 

Chętnie obejrzymy :)

Na razie zdjęć dużo nie ma. Ten z krzyżem jest jeszcze przed misją - w Polsce zima była). Źródłem jest profil na FB 

https://www.facebook.com/groups/404200516811281

Profil Tradycje lotniska EPLY - Leźnica Wielka / Łęczyca

Prowadzony jest przez mojego kolegę z lat młodzieńczych Macieja. Autorzy zdjęć są raczej nieznani. Mogę tylko dodać że mój Tato był żołnierzem zawodowym w dawnych czasach i tu m.in. służył. Jakby co to proszę pisać.

54236818_2344366419127014_8533827424167657472_o.jpg

59321417_1220895818066015_3730730913974190080_n.jpg

59385455_1143933819143224_3887274174036574208_n.jpg

84293133_2541877166068606_6057299227745189888_n.jpg

88184842_2541877206068602_3944411846257147904_n.jpg

125427085_2361641577315834_5878516536482268335_n.jpg

Wrzucam jeszcze bardzo ciekawe zestawienie wszystkich trzech Mi-6 z Leźnicy po przejęciu od firm. Autor DariuszMarek, źródło profil :  Tradycje lotniska EPLY - Leźnica Wielka / Łęczyca

155165687_860542804507500_1917736376380462680_o.jpg

Edited by tomekk

Przypomniała mi się anegdotka z Etiopii jaką kiedyś wyczytałem lub zasłyszałem... Otóż zwykle, kiedy śmigłowiec lądował koło jakiejś wioski, natychmiast był otaczany przez mieszkańców ciekawych przywiezionych darów. Aż tu któregoś razu załoga się zdziwiła, że cały tłum zebrał się w pewnej odległości i nikt nie wita dzielnych lotników. W końcu wydelegowano jednego członka załogi, żeby się dowiedział, w czym rzecz. Ten powędrował do starszyzny i dowiedział się, że śmigłowiec stoi na polu minowym. Łączności radiowej z załogą nie było, więc nieszczęśnik musiał ponownie pofatygować się przez pole, żeby zmienić miejsce wyładunku.

• Haha 9

Czyli mówiąc krótko: Zvezda + istniejące na rynku kalki Lima Oscar Decals.

@AnatolPigwa możesz napisać cenę?

5 godzin temu, Grzes napisał:

Czyli mówiąc krótko: Zvezda + istniejące na rynku kalki Lima Oscar Decals.

@AnatolPigwa możesz napisać cenę?

75 PLN plus 9 PLN za InPosta (przez Allegro).

Ponieważ nie ma kalki od Zvezdy, to brakuje kalek instrumentów w kabinie.

Uważam że 60 PLN byłoby bardziej adekwatną ceną, tym bardziej, że za tyle dostanę np. Skyhawka Hobby 2000 z maskami i pełnymi kalkami. No ale chciałem być 'early adopter'.

• Like 1

Powiedzmy, że gdyby nie wykastrowano kalek Zvezdy (instrumenty!) to byłoby ok. A jak by dodano maski do kabiny w cenie, to byłoby miodzio.

W obronie producenta trzeba powiedzieć że kalki Oscar Lima + model Zvezdy to ok. 90 PLN bez przesyłki (tak na szybko sprawdzane), więc nie jest tragicznie. No ale takie Hobby 2000 trochę nas rozpieszcza 😉 swojimi przepakami.

A co do oszklenia kabiny to jest lepsze niż w modelu KP (bardziej poprawne) ale nie idealne.

• Like 1
W dniu 4.03.2021 o 16:00, AnatolPigwa napisał:

No ale takie Hobby 2000 trochę nas rozpieszcza 😉 swojimi przepakami.

Ostatnie Thunderbolt'y to tak średnio rozpieszczają - tam tylko kalkomania się do czegoś nadaje...

• Like 1
8 minut temu, em napisał:

Co jest nie tak z revellowskim dzbankiem?  Opis wad, linki do opisów....

To, że jest ciężarny a nie każdemu taki układ pasuje :haha:

• Like 1

Jakością wyprasek to coraz bliżej do standardów A -Modelu.

Kadłub ma obrys skopany.Jakby w ciąży był.Nie każdemu jednak to przeszkadza.Academy też ma zresztą swoje za uszami.Najlepsza jest Tamiya ale też najdroższa.

Mi bardziej przeszkadza jakość wyprasek - niby formy z 1999 roku a zjechane, że hoho. Masa wypływów, niektóre elementy jakby porysowane gwoździem itp.  Wstawiam foto elementów, które mi zostały. Sam model już prawie sklejony. Dobrze, że miałem w pudełku obok model revella ponieważ miejscami ciężko było się połapać gdzie jest granica właściwego elementu przy odcinaniu nadlewek :)

IMG_0008.JPG

IMG_0007.JPG

IMG_0003.JPG

Edited by Micz
  • Like 1

Uwaga! W zestawie znajduje się tylko jeden model. 2 in 1 w tym przypadku oznacz że można wykonać jedną z dwóch wersji, a nie jak np. u Sworda że są dwa modele. Przykre rozczarowanie, no ale cóż😠

he 219.jpg

• Haha 1

@paziu - a ja się dziwiłem, że taka niska cena za dwa modele jak zobaczyłem w zapowiedziach - to już wiadomo dlaczego :) 

Jeszcze P-61 zapowiadają w takiej edycji, z tego co widziałem.

2 godziny temu, paziu napisał:

Uwaga! W zestawie znajduje się tylko jeden model. 2 in 1 w tym przypadku oznacz że można wykonać jedną z dwóch wersji, a nie jak np. u Sworda że są dwa modele.

Eduard ma taki zestaw Fokkera D.VII - dwa modele w pudełku, ale 12 malowań. I jak to określić? 12 w 1?

• Haha 1