Jump to content

Nowości lotnicze w skali 1/72

Recommended Posts

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wszędzie, @ dosłownie wszędzie muszą wpieprzyć te zasrane szwabskie krzyże  Nawet do modelu aeroklubowego cywilnego samolotu. No ale wiadomo, prawa rynku, skoro to się najlepiej sprzedaje. "Cześć, jes

Przypomniała mi się anegdotka z Etiopii jaką kiedyś wyczytałem lub zasłyszałem... Otóż zwykle, kiedy śmigłowiec lądował koło jakiejś wioski, natychmiast był otaczany przez mieszkańców ciekawych przywi

Jostein, prowadzisz od dłuższego czasu niezrozumiałą dla mnie krucjatę antyarmowską ale już starczy. Nie pasują Ci ceny, to nie kupuj. Nie odpowiada Ci jakość zestawu, to nie kupuj. Masz zastrzeżenia

Posted Images

Zgodnie z życzeniem większe zdjęcia.

Cena modelu 26,90 i myślę ze cena do jakości jest ok.

Sam model tyłu nie urywa. ale to taka typowa jakość MC. Zresztą to przepal Aeroplastu, który jest kopia Italeri

Mam wrażenie, iż te antenki są za grube - za mało subtelne - te z przodu.

Pierwsze wrażenie - mam w ręku MC.

In plus: kalki, oszklenie (matowo przejrzyste, z ząbkami)

In minus: np. wnęka na rakiety nie posiada w sobie żadnych przetłoczeń - w odróżnieniu od Italeri...

Ogólna średniość i ciężkość zestawu - model italeri wydaje się wizualnie delikatniejszy.

Fotoram.io - 2021-04-13T134842.622.jpg

Fotoram.io - 2021-04-13T134931.670.jpg

Fotoram.io - 2021-04-13T135009.115.jpg

Fotoram.io - 2021-04-13T135044.882.jpg

Fotoram.io - 2021-04-13T135239.219.jpg

Fotoram.io - 2021-04-13T135633.351.jpg

Fotoram.io - 2021-04-13T135704.166.jpg

Fotoram.io - 2021-04-13T135758.844.jpg

Jota w jotę Aeroplast jak go pamiętam z przed lat, te drągale na dziobie, tzn anteny, oczywiście do usunięcia, na ramce znajdziesz delikatniejsze anteny do wklejenia w ich miejsce. Zrobić go pozamykanego z bombkami na stojaczku obok i będzie git.

Kalka wygląda efekciarsko, ciekawe ile jest warta.

Pozdrawiam!

ww

W dniu 11.04.2021 o 22:10, Moses napisał:

Ej serio jesteście tak naiwni że uważacie że powstanie tego malowania bylo spowodowane plotami o wykupieniu niemieckiej firmy przez LOT? Przecież ta firma to jeden wielki babol, a to co widzimy na pudełku to standardowe wciskanie g.... W sreberku, klientowi. Przecież to malowanie powstało tylko po to aby model był lepiej sprzedawałby w hipermarketach, gdzie wąsaty Janusz będzie kupował dla swojego brianka, bo takim leciał do Egiptu piramidy ogladac

Czołem Panowie (Pań póki co nie zauważyłem),

jestem biernym użytkownikiem tego forum, tylko czytam i podglądam próbując się czegoś nauczyć;  jednak takie wpisy mocno mnie ruszają, dlatego poruszam temat. Co to jest?? "g... w sreberku, wąsaty Janusz z Brajankiem", itd. -  pogarda i brak szacunku (a i kompleksy przy okazji ) wylewają się z każdego zdania tego wpisu. Trzeba to pokazywać palcem i tępić, ktoś z aktywnych forumowiczów może to zgłosić moderatorowi, ja się z tym babrał nie będę (jeśli już, to niech też usunie mój wpis).

• Like 5

Pytanie z innej beczki.

Miał ktoś w rękach Herculesa Zvezdy? Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad tym modelem, ale mimo tego, że z pudła możemy robić malowanie naszych sił powietrznych, myślę też o okolicznościowych kalkach Model Maker z orłem na stateczniku. Ktoś zorientował się jak pasują do modelu Zvezdy?

Pytanie, czy model tak do końca pasuje do kalek... My używamy C130E, a model to jest C130H - nie wiem, jakie są zewnętrzne różnice, na pewno mają różne silniki

Edited by WujekAlice

Podobno wkrótce mamy mieć C-130H. Wtedy model Zvezdy będzie pasował, a kalki pewnie ktoś wypuści.

Mam pytanie posiada ktoś Mirage IIIC  Modelsvit. ?. Przymierzam się do niego, ale jakoś ten producent mi nie podpasował wcześniejszymi modelami typu Su 7, Su 17. Może ta seria Mirage  lepiej się prezentuje ?.

Faktycznie ten Hercules Zvezdy to wersja H.

Co nie zmienia oczywiście faktu,  że przy budowie z pudła w polskim malowaniu, 99% ludzi patrząc na model na półce,  nie zauważy nawet różnicy między wersją E a H.

EDIT.  Mając instrukcję tego zestawu przed sobą widać, że można robić wersję E, H czy K. Z instrukcji wynika też,  że niektóre elementy w wypraskach są charakterystyczne dla danej wersji maszyny i należy je wklejać stosownie do wersji jaka jest robiona.

Edited by Mates
17 godzin temu, M.A.V. napisał:

kopernik - drogo bo to nowy projekt a nie żaden przepak. Poza tym wersje "cywilną" można mieć za mniej niż 200  :mrgreen:

Mam starego Revell-a na półce. Chyba pozostanę przy nim 😉

Monograma, i to bardzo starego bo z lat 50 czy 60 

W dniu 20.04.2021 o 23:37, M.A.V. napisał:

kopernik - drogo bo to nowy projekt a nie żaden przepak. Poza tym wersje "cywilną" można mieć za mniej niż 200  :mrgreen:

Nooo, ale nie ma pontonu i obrazek z pudełka jakiś taki. Monogram miał składane podwozie. Tego starucha można mieć za ok 60 zł. Stary model wkleiłem w wątek " Jak hartowała ..."

Godzinę temu, BRAVO112 napisał:

skoro przypomniales: co sie stalo z hartowana stala?

nie spodobala sie komus???

Trafił się jeden, co uznał, że to nie ten dział ! a przecież były tam in boxy ! zgodnie z tematem działu ! Przenieśli 😢

No wlasnie, my tu sie podniecamy jakimis starociami, odlewanymi z mydlanych form, zastanwiajac sie jak bardzo to jest podobne do oryginalu i czy kalki sa ok, zeby wykorzystac w innym zastawie, a tutaj takie kwiatki sa zapowiadane przez Clearprop Models:

178705332_3041124936169985_8295336102302

https://www.facebook.com/Clearpropmodels/posts/3041125112836634

Podejrzewam ze ekipa pociagnie tez inne wersje Grumman Tracer-a .

Takze, jak ktos ma cierpliwosc, to na rok, na dwa mozna sie wstrzymac ze starymi zestawami Hasegawy, tudziez Mach-2(ooo ten zestaw to jest wyzwanie) :)

Clear Prop strasznie dużo zapowiada, a mało wydaje. MiGa-23 i Su-25 zapowiedzieli chyba z dwa lata temu i dalej nikt nic nie widział. Na podstawie tego co już powychodziło to należy się cieszyć z tych zapowiedzi, ale fajnie by było zobaczyć też jakieś modele w rzeczywistości :)