Jump to content
Solo

Nowości lotnicze w skali 1/72

Recommended Posts

No to kolejny news od H2000. Czekam nadal na TA-4J

FB_IMG_1579347391840.jpg

FB_IMG_1579347394237.jpg

• Like 1

39 minut temu, grrzesiek28 napisał:

Witam.

Czy z tego A-4M da się zrobić w miarę prosto A-4F?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

HobbyBoss wydał w zeszłym roku A-4F, za kilka miesięcy powinien być w polskich sklepach. Nie wiem jak w porównaniu do Fujimi, ale to na pewno bardzo nowoczesny model ze świetnym spasowaniem i detalem. Nie ustrzegł się błędów - jak na przykład sloty w całości ze skrzydłem, które na ziemi zawsze były opuszczone, ale to wciąż bardzo dobry model. Składałem ich A-4E i byłem bardzo zadowolony.

Ale chyba też będzie droższy od tego Hobby2000.

A-4M z Hobby 2000 - 53zł, A-4E z HB 107zł

Pytanie czy warto czekać? Nie wiem też jak merytorycznie A-4 Z fujimi ale chyba nieźle skoro jak się pojawiają to budzą spore zainteresowanie.

Do czasu HB Fujimi był praktycznie jedyną sensowną opcją. Z tego co wiem to kształt i sklejalność są w porządku, ale detal już nie jest na miarę 2020 roku. Chociaż w tamtych czasach Fujimi robiło naprawdę genialne modele - ich Phantom FG.1 nadal jest uważany za chyba najlepszą opcję, mimo wyjścia na rynek prawie 30 lat młodszego modelu Airfixa.

4 godziny temu, grrzesiek28 napisał:

Witam.

Czy z tego A-4M da się zrobić w miarę prosto A-4F?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Mam ten sam plan, i na pierwszy rzut oka na wypraski z oryginalnego A-4M od fujimi, wygląda na to, że do A-4E/F pakowano te same wypraski(no prawie te same:). Najbardziej widoczna różnica to skrzywiona sonda do tankowania w A-4M, podczas gdy w A-4F była prosta(za Lotnictwo 2010/1) - ale to nie powinien być problem w ewentualnym dorobieniem. Oprócz tego A-4M ma trochę większe wloty powietrza i lekko inny kształt stateczników, ale czy fijimi to uwzględnił, to nie wiem.

Reasumując - da się w miarę prosto zrobić A-4F. 

Pzdr.

Jaro

Hobby 2000 do tej pory przepakowywało Haskę, jeżeli jest tak dalej to  chyba nie ma się czym podniecać. Stare klamoty z wypukłą linią przepakowywane wcześniej przez Italeri. ( dokładnie te same nazwy, chyba , że czegoś nie wiem.) Ewentualne wypraski  Fujimi najłatwiej poznać po dzielonym kadłubie na wysokości wlotów.

7 godzin temu, Moses napisał:

Czekam nadal na TA-4J

O takim marzysz czy w wersji dla Izraela ?

zdqSRbP.jpg

uQczvdB.jpg

• Like 1

5 minut temu, abtb napisał:

Hobby 2000 do tej pory przepakowywało Haskę, jeżeli jest tak dalej to  chyba nie ma się czym podniecać.

Nakajima B6N Tenzan to przepak Fujimi. Na ksmodel.pl jest napisane, że A-4 to wypraski fujimi.

Edited by pepociufakers

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Niestety nie da się przerobić tego A-4M na A-4F ponieważ "M" ma inny wiatrochron i jak zauważył Jarek większe wloty powietrza.

Pozdrawiam

Grzesiek

3 godziny temu, abtb napisał:

Hobby 2000 do tej pory przepakowywało Haskę, jeżeli jest tak dalej to  chyba nie ma się czym podniecać. Stare klamoty z wypukłą linią przepakowywane wcześniej przez Italeri. ( dokładnie te same nazwy, chyba , że czegoś nie wiem.) Ewentualne wypraski  Fujimi najłatwiej poznać po dzielonym kadłubie na wysokości wlotów.

O takim marzysz czy w wersji dla Izraela ?

zdqSRbP.jpg

uQczvdB.jpg

I Pierunie! Przepiękny

Dokładnie tego chcę. 

• Haha 1

No to chyba TA-4 nie będzie. Ale cena miła i wkurzająca, pamiętając ile płaciłem za oryginalne Fujimi .

Zapytałem w Moje Hobby i napisali, że to wypraski Hasegawy więc nie ma się czym podniecać.... wiem wiem podniecamy się bo możemy znów usłyszę.

Na pewno Hasegawa? o Ile OA-4M faktycznie wydali o tyle A-4M chyba nie. Natomiast facebookowy portal TRL / 72 pisał że to przepaki Fujimi. 

KS Model twierdzi że to fujimi
http://ksmodel.pl/sklep/szczegoly/hobby-2000-72017-douglas-a-4m-skyhawk-black-sheep-limited-edition-1-72-21048/

Tak samo Scalemates
https://www.scalemates.com/kits/hobby-2000-72017-douglas-a-4m-skyhawk-us-marines--1263620

więc Moje Hobby raczej jest w błedzie

Edited by Moses

Byłyby jaja jakby Italeri, bo faktycznie, masz rację Hasegawa nie wydała A-4M ale Italerka wydała oba. Oczywiście mam nadzieję, że tak nie będzie. Napisałem do Hobby 2000 zapytanie, zobaczymy co odpiszą.

EDIT:

Odpisali:

Fujimi - Fullpack

Edited by Pasqual
Nowe informacje

Mam nadzieję, że wyrobią się poniżej €100.

Są już gdzieniegdzie preordery - 525€, 900AUD, 470GBP. Zresztą do tego trzeba liczyć wydatek na dedykowane pomieszczenie, toż to ma 1.20 metra rozpiętości.

A Mrija 1/144 jest za mała dla czcigodnych dyskutantów?

4 godziny temu, mig napisał:

Jakby ktoś miał dużo wolnego miejsca i dużo zbędnej ilości gotówki to za jakiś czas będzie mógł oba dobra spożytkować:

https://nowosci.plastikowe.pl/aktualnosci/zapowiedzi-modelsvit-marzec-2020/

O ludzie! 
Do jego pomalowania to taka ilość farby, ze chyba w budowlanym trzeba kupować :mrgreen:

Jak mi go ktoś dołoży to co ponad €100 mi zabraknie to już ja miejsce znajdę. Najwyżej zrezygnuję z łóżka.