Jump to content
szndm

RWD-8 dwl, Plastyk 1:72

Recommended Posts

Mistrzostwo te ludziki! Kolejna odsłona modelarstwa jak dla mnie.

No, no. Nieźle. Skrzydło wyszło super, a drucikowe ludziki wymiatają. Grarulacje. Bardzo lubię takie bezkompleksowe modelarstwo. 

Troszkę jestem zajęty, ale zakupiłem Milliput Standard i znalazłem czas na zabawę z figurką.

f22.thumb.JPG.b30a7dee863bfb7f5ff3c12d2a5995b5.JPGf21.thumb.JPG.e86e165b4bdf2c3db0b841d005173adc.JPG

Chyba coś skiepiłem, bo masa jest miększa niż steryna (coś jak wilgotna glina), a słyszałem, że powinna być twardsza od plastiku...

Chyba pozycja oparcia o śmigło będzie dość naturalna, ale sama twarz wyszła mi mało semicka, więc może jeszcze coś zmienię.

Edited by szndm
Podmiana zdjęć.

Taki jakiś do Rudolfa Hessa podobny - masz rację mało semicka :D

Witam wszystkich po przerwie!
Nałożyłem warstwę srebrnej farby (Pactra A74) na wnętrze kabiny i płat.

Zdecydowałem jednak dokończyć kratownicę (brakuje pół-zastrzałów w górnych trójkątach kratownicy), ale nie pieścić się z niedociągnięciami.

k3.thumb.jpg.354fcf5d40e231a5a3b4408f0e1eb993.jpg

Detale kratownicy płata są (zbyt?) subtelne. Na prawym skrzydle są brzydkie zapadnięcia (na lewym też są), ale tym też się nie przejmuję. Straszne rysy na baldachimie. 😬
Natomiast na skrzydłach, przy baldachimie nacięcia do korekcji obrysu.
Lotki i klapę jednak zostawię na miejscu. Może jedynie wprowadzę jakieś zawiasy widoczne od góry.

p4.thumb.JPG.d4e80f4edc6da1a4a3f6396aa983829d.JPG

Na razie tyle - niewiele, z powodu choroby, ale niebawem mam nadzieję zaprezentować już prace nad kadłubem z zewnątrz. Planuję spróbować wykonać bardzo delikatny, podłużny detal napięcia płótna na kadłubie, zreorganizować kratownicę pod baldachim, i jeszcze parę dupereli.

* * *

Projekt figurek czeka na znalezienie masy rzeźbiarskiej, z której będę zadowolony. Obecnie testuję kompozyty glinowe. Są obiecujące efekty prób z akrylem jako medium.

* * *

Ponadto w czasie przerwy świąteczno-noworocznej, zrobiłem "na kolanie" FSM Syrena 105 w 1:72, z tektury utwardzanej CA i drutu.

Bryła jest bardzo uproszczona i w wielu miejscach błędna, bowiem model robiłem na oko, z trzech rzutów na ekranie komputera. Dach jest zbyt wysoki i nie udało mi się w prosty sposób oddać krągłości kuferka i maski. Ponieważ koła są za nisko i zbyt wąsko (z powodu grubości tektury na błotnikach), efekt wysokości jest spotęgowany. Całkowity brak wnętrza nie pomaga w odbiorze.

Zamysł był, aby zrobić resorak z papieru niskim nakładem i sprawdzić ewentualną możliwość podobnej techniki w plastiku z arkuszy. Pamiętam, że kiedyś widziałem jak ktoś robił z takich arkuszy amerykańskie auta lat 50/60-tych w 1:87 i wyglądały przyzwoicie. 

Wrzucam tutaj, bo chciałem się pochwalić, ale taki skrobak nie jest warty osobnej nitki. 

syrenka1.JPG.1a7f952f8e58c8a79a260439f5ea085e.JPG

syrenka2.JPG.909eed737afa054e7d8b26bf37d07305.JPG

syrenka3.jpg.a6369d2ee73c5d184c85f69305dbc34e.jpg

syrenka4.jpg.443b07346a181332d0810e7c8b20db8a.jpg

Pozdrawiam i życzę wszystkim sukcesów w nowym roku.

• Like 2