Jump to content

Schleswig-Holstein 1939 - 1/350 Trumpeter

Recommended Posts

• Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Siemanko. Postanowiłem na chwilę wyrwać się że swojego mikro świata i zrobić coś w większej skali. Co prawda schleswig jest odrobinę mniejszy od Grafa w 700, ale reszta części będzie znacznie większa.

Obowiązkowo musisz sobie zrobić pokraka W oczekiwaniu na pokład firmy Shipyard i blaszki Eduarda, zabrałem się za obróbkę większych części. Jak widać brzydal staje się coraz brzydszy

Spoko, spoko Laskonogi, pisz, ja też skorzystam na tym i szczerze powiem, że się jeszcze nie zastanawiałem nad uzbrojeniem. Sporo czasu zeszło mi na rozmyślaniu, jak ugryźć temat kadłuba. Trumpeter ja

Posted Images

oj Panowie :) no, dajcie sie pobawić :). 

a na poważnie to dostałem od mojej kochanej prezent Trumpeter Zara 1/350 i spadłem z krzesła (sami rozumiecie ...) i to z pokładem drewnianym, lufami i elektroniczna wersją Profilów Morskich. Sami rozumiecie że nie mogę tego odłożyć na polkę :) abstra:bip:ąc iż chodzę koło tego tematu od lat :)

widze ze mi tu papiery powyciągali na forum ... permanentna inwigilacja ! 

Ja tematu naszego niemieckiego oprawcy nie odkladam, będzie on szedł swoim tropem 

16 minut temu, Szydercza Gała napisał:

już rozgrzewa obcęgi w palenisku

rozumie że rozgrzany znacznik to naznaczenie wiec z pokorą nadstawie ramie ... porucznik Rosel :haha:

• 2 months later...

Markuz - musisz poczekać......

z tego co spojrzałem to harmongram jest taki że chudy najpierw zatapia japońca, potem robi za kamienicznika przy Grafie, następnie finiszuje z kociakiem z Die Hard....   Obawiam się że szlezwig powróci w 2024 :mrgreen:

2 minuty temu, M.A.V. napisał:

Markuz - musisz poczekać......

z tego co spojrzałem to harmongram jest taki że chudy najpierw zatapia japońca, potem robi za kamienicznika przy Grafie, następnie finiszuje z kociakiem z Die Hard....   Obawiam się że szlezwig powróci w 2024 :mrgreen:

Hahaha :haha: No niestety Markuz, ale MAV ma rację. Trochę się rozpędziłem z tymi warsztatami i teraz muszę pokończyć to co zacząłem. Mutsuk jest na finiszu, więc jeszcze z maksymalnie dwa tygodnie roboty. Szczecin trochę więcej czasu zajmie, ale nie wiem, czy nie zostawić Cougara i nie zabrać się za schleswiga :)

Z samym Cugarem nie ma w sumie dużo roboty. Z wnętrzem nie będę szalał, bo szkoda mi na to czasu. Ważne by z zewnątrz wyglądał jak filmowy, a i tak chce go zrobić na podstawce w "ruchu" więc środek będzie niewidoczny. W sumie to z największych przeróbek została mi całą wieżyczka do wykonania. Składanie i malowanie, to max 3 tygodnie, no ale pojawia się ale. Chcę do niego dokupić koła, a niestety one szybko nie dojdą. Tak więc panie Markuz, chyba wcześniej ruszę ze Schleswigiem :)

• 11 months later...

Cześć, czy temat jeszcze żyje? Otóż przygotowuję się do pracy nad tym modelem i szukam we wszystkich możliwych źródłach informacji o malowaniu okrętu. Głównie chodzi mi o pokład nadbudówki. Widziałem wersje modeli z szarym, brązowym i oliwkowym pokładem. Chciałbym odtworzyć okręt z września 1939r. Macie jakieś informacje na ten temat?

Posted (edited)

Na razie temat jest w zawieszeniu. Jak uda mi się pokończyć, to co mam rozgrzebane, to mam zamiar przysiąść do schleswiga. Mam nadzieję, ze uda się jeszcze w tym roku :D Co do samego malowania pokładow,  tam gdzie nie było drewna, to szczerze jeszcze tego nie analizowałem. 

W muzeum Westerplatte jest schlezwig w skali chyba 1/100.

https://klubpodroznikow.com/relacje/polska/muzea/2216-westerplatte

Miałem okazję wymienic kilka wiadomości z wykonawcą modelu i twierdził, że budował go na podstawie planów, które odkupil od niemców. Nie wiem na ile te plany były rzetelne, co to były za plany i na ile je odtworzył przy wykonaniu modelu. Mnie bardziej interesowała kwestią kadłuba i to jak był wykonany. Niestety Pan stwierdził, że jest to niemożliwe, by odtworzyć poszycie na kadłubie... więc po tym stwierdzeniu zakończyłem rozmowę i stwierdziłem, że nie ma co interesować się planami :szczerbol:

Edited by chudyhunter
2 godziny temu, chudyhunter napisał:

Pan stwierdził, że jest to niemożliwe, by odtworzyć poszycie na kadłubie...

Trza było go zaprosić na forum i pokazać, że się myli :D

28 minut temu, taltos1 napisał:

Trza było go zaprosić na forum i pokazać, że się myli :D

A jednak potrafisz posiedzieć coś sensownego :D Dziękuję, że doceniasz wkład i ogrom pracy jaki staramy się wkładać w nasze modele, by jak najlepiej je odtworzyć :D

Co do samego poszycia, to niestety dokumentacja jest słaba, a i na zdjęciach niewiele widać. Niewiele, ale jednak coś widać i na podstawie innych jednostek tego typu można coś odtworzyć. Tutaj np znakomicie widać, jak był podzielony pancerz

2898060.jpg

15 minut temu, chudyhunter napisał:

Dziękuję, że doceniasz wkład i ogrom pracy jaki staramy się wkładać w nasze modele, by jak najlepiej je odtworzyć 

Trudno nie doceniać patrząc na efekty waszej pracy, mi tylko nie podobają się zbyt komiksowe malowania,

poza tym jest super, patrzę i podziwiam :super:

6 minut temu, taltos1 napisał:

Trudno nie doceniać patrząc na efekty waszej pracy, mi tylko nie podobają się zbyt komiksowe malowania,

poza tym jest super, patrzę i podziwiam :super:

Podobno o gustach się nie rozmawia :) Z resztą temat chyba dogłębnie żeśmy przedyskutowali i nie ma co do niego wracać :D Dziękuję za miłe słowa :super: 

• Haha 1