Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Mil to chyba jedna z najfajniejszych premier ostatnich lat, aż dziwne, że ten śmigłowiec nie doczekał się wcześniej jakiegoś przyzwoitego modelu w 1/48. Jeszcze dziwniejsze jest to, że go tumpek do tej pory nie przeskalował z 1/35 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten zestaw jest jednolity z wersją z 72 to z pudła można zrobić jeden jedyny konkretny egzemplarz (956). Inne egzemplarze wersji W też można zrobić, ale z drobnymi przeróbkami - szczególnie chodzi o przelokowanie wyrzutnika flar z boku kadłuba pod belkę ogonową. Generalnie w Polsce mamy D i W, ale wersja W w pudełku Zvezdy jest późną, a my mamy wcześniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zależy, kto czego od modelarstwa oczekuje. Poza tym jeżeli twierdzisz, że ich Su-35 czy Su-34 nie różni się jakością od Grippena to może za dużego skoku wymagasz. Tez bym wolał, żeby wydała to Tamka albo GWH. Ale Tamka czy GWH wypuszczają może jedną rurę rocznie (temat, który mnie interesuje), a jak jeszcze odliczyć od tego zmienianie wersji różniących się kilkoma zaledwie częściami, kalkomanią czy uzbrojeniem to i mniej. Myślę, że nie prędko wbije im się jakiś nowy projekt. No w tym roku GWH zaszaleje, wydając i Su-27UB, i F-14, ale teraz będą doić te konstrukcje - F-14A+/B/D oraz wszelkie Su-30 (MK/MKK/MKI/MKA/MKM/SM/M2/J-16, chociaż te z canardami pewnie nie prędko wyjdą). Tymczasem KH wyda w tym roku ze 4-5 różnych konstrukcji - i nawet jeśli będa takie sobie, to i tak będą najlepsze na rynku przez dłuższy czas.

Kończę dzisiaj kalki na Hornecie z HB. Generalnie jakość najmarniejsza z klejonych przeze mnie modeli, 0,5kg szpachli i plasticardu, a i tak dał mi kupę modelarskiej frajdy. Ale ja nie startuję w konkursach, więc najdrobniejsze detale nie są dla mnie tak bardzo istotne. Dla mnie istotne są modelarskie zabawy :) "Ruch jest wszystkim, a cel niczym" jak to mawiał wampir Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefory.

 

A tego Hokuma chcę mieć jako jeden z nielicznych śmiglaków - po prostu za młodu zagrywałem się setkami godzin w Enemy Engaged - Rah-66 Comanche vs. KA-52 Hokum. Comanche też by się przydał, na jednej podstawce :)

Edytowane przez Tap-chan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tap-chan napisał:

Poza tym jeżeli twierdzisz, że ich Su-35 czy Su-34 nie różni się jakością od Grippena to może za dużego skoku wymagasz.

Wyraziłem się widać nieprecyzyjnie: KH może i poczynił spore postępy od czasów wczesnego Gripena i innych, ale dalej jest marką niechlujną, która wypuszcza zestawy z błędami jakich łatwo uniknąć. Poczytaj na The Modeling News relację z budowy ich najnowszego Fury (jakie to szczęście że mnie ten Chińczyk oszukał i nie dostałem w końcu tego zestawu :)) - nie sposób się kilka razy nie uśmiechnąć, widząc co producent tam nawyczyniał. I nie, nie chodzi mi o dobre spasowanie, bo to nawet dzisiaj jest w zasadzie trudne do osiągnięcia, choć akurat taka Tamka, GWH czy nowsze HB jakoś dają sobie radę. Ale nie KH, który musi wszystko pociąć na kawałki, które trzeba podklejać polistyrenem żeby się nie rozpadły po sklejeniu, bo producent zapomniał o jakiś wypustkach. Albo klapy pootwieranych paneli, które z reguły nie pasują. Albo kołki pozycjonujące które nie mogą trafić do otworów po drugiej stornie kadłuba, bo rura silnika jest za duża i zasłania je. Że wspomnę jeszcze o za dużym fotelu w ich F-35C, który nie mieścił się w kabinie. O merytoryce ich modelu już nie wspominam, bo tu można by książkę napisać.
To jest zwykle niechlujstwo i partactwo, i głównie za to nie lubię tej firmy. Ja już dawno temu postanowiłem że u mnie koniec z kupowaniem KH i chyba dalej będę trwał w tym postanowieniu.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie życzył żeby inne firmy umiały tak dobrze dobierać kolejne premiery modeli. KH robi świetną robotę i każdy ich model jest dla mnie ciekawym tematem, box arty tez maja fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tap-chan napisał:

Bardziej obrzydza Cię zdjęcia śmietnika czy kobiety?

 

pewnie nie ma różnicy i dotyczy ogólnie problemu przyzwoitości. Fajnie byłoby na forach tematycznych nie oglądać obrazków "rynsztokowych" i pokrewnych. Rozumiem kwestie przekazu, dynamiki, emocji, ale tutaj?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.