Jump to content

Nowości lotnicze w skali 1:48

Recommended Posts

• Replies 832
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

O rany... Mało części = mało zabawy... Na ten dylemat jest prosty sposób, który stosuję i polecam zawiedzionym - dorabiam dużo części... Dużo części = dużo zabawy😉

Wyraziłeś ją wielokrotnie i to już zakrawa na spam (jedna z definicji spamu to "wielokrotne wysyłanie niechcianych treści do wielu odbiorców" i nie ma w niej nic o komercyjności tych treści). Co więce

Ale za co model ma się ukarać ?

Posted Images

Czy tylko mi ten MiG z box artu wygląda jak by był w NMF? :D

Miałem kupić ale se odpuszczę, zmęczył mnie ten, co go kończę sklejać właśnie.

Nie wiem czy ten MiG-31 jest warty zakupu dodatki w postaci drukowanych elementów są poprostu słabe a kosztują jak za zrobione ze złota. Ale to jest moja opinia poprostu widziałem dużo lepsze elementy drukowane do modeli. 

Do tego modelu powinni dołączać zestaw, który był jako upgrade set z metalowym podwoziem.

Edited by Tap-chan
20 minut temu, Tap-chan napisał:

Do tego modelu powinni dołączać zestaw, który był jako upgrade set z metalowym podwoziem.

Ja mam BMa i dodatkowy zestaw 88003. Do tego jakieś żywiczne "szpeje" i będzie OK :)

4 godziny temu, mirage3 napisał:

Nie wiem czy ten MiG-31 jest warty zakupu dodatki w postaci drukowanych elementów są poprostu słabe a kosztują jak za zrobione ze złota. Ale to jest moja opinia poprostu widziałem dużo lepsze elementy drukowane do modeli. 

Też mam mieszane uczucia względem drukowanych części, ale to chyba najlepszy MiG-31 jaki wyszedł prawda? Chyba że jest coś innego godnego polecenia w 1:48 ? 

@bzyku741 w kwestii modelu jak najbardziej, ale obawiam się, że te drukowane dodatki nieco podniosą cenę, a przy ich jakości to lepiej kupić "golca" i samemu sobie lepsze dodatki kupić.

• Like 1

Pytanie czy to nie jest  sytuacja, że maja niesprzedany zapas i przepudełkowali, żeby nowość odgrzać? 

|To jest ciężki kloc więc drukowane podwozie to ????

w dodatkach żywicznych z Kazana jeśli dobrze pamiętam jest poprawne działko, bo rzeczywiście zrobili mało podobne w modelu.

Nie iwadomo jaka jakość druku ale dysze są fdajne z Amigo i Reskita więc wybór jest chociaż to drogie dodatki bo i te dysze wielkie. Cena toi pewnie będzie ze 2 x golec, więc cenowo tez szału nie ma specjalnie tym bardziej, że warto jeszce kalki wymienić, bo te w pudełku były "takiese"

Edited by Qz9
  • Like 1

@bzyku741 Tak jak napisał @Tap-chan

Godzinę temu, Tap-chan napisał:

@bzyku741 w kwestii modelu jak najbardziej, ale obawiam się, że te drukowane dodatki nieco podniosą cenę, a przy ich jakości to lepiej kupić "golca" i samemu sobie lepsze dodatki kupić.

Ja mam AMK ale myślę nad Hobby Bossem np. z Kindżałem 🙂 ponoć też zjadliwy. 

EDIT:

* nie ta firma 😛 

Edited by mirage3
18 minut temu, bzyku741 napisał:

A co powiecie o MiG-31 z Hobby Bossa ? 

Tak jak wspomniałem wcześniej, ponoć też jest niezły ma np. imitację spawów na poszyciu na silnikami czego AMK nie posiada. Jednak znawcy tematu paluchem wskazują bardziej na AMK bo ogólnie lepszy detal itp. IMHO dużo zależy ile się w model włoży roboty bo na pierwszy rzut oka to modele jakościowo podobne.

10 minut temu, mirage3 napisał:

Tak jak wspomniałem wcześniej, ponoć też jest niezły ma np. imitację spawów na poszyciu na silnikami czego AMK nie posiada. Jednak znawcy tematu paluchem wskazują bardziej na AMK bo ogólnie lepszy detal itp. IMHO dużo zależy ile się w model włoży roboty bo na pierwszy rzut oka to modele jakościowo podobne.

Ok, dzięki za odpowiedź, chyba więc skuszę się na HB z jakimiś dodatkami.  

6 godzin temu, Juffre napisał:

A wiadomo jak wygląda składalność tego Miga od AMK? Dużo roboty ze szpachlowaniem?

Z tego co czytałem po różnych relacjach, składa się jak klocki lego, i jest to jeden z lepiej zaprojektowanych modeli w 1/48 w ogóle, i chyba najlepszy w ofercie AMK :)
Głównie z tego względu dorzuciłem go do magazynu, a potem mi się po prostu spodobał 😉

Ja tylko 1, jeszcze jakiegoś UB muszę po drodze upolować na okazji :) Gdzieś między wierszami jakiś recenzent UB (Su-27, nie urzędu) wygadał się wspominając o Su-30SM Kitty Hawka, że w sumie nie warto się na to rzucać, bo G.W.H. planuje go wypuścić w pierwszej połowie 2021. Na ile to wiarygodne to nie wiem, ale 4x Su-27/UB +dokończenie Su-34 powinno być dla mnie wystarczające (a nawe aż nadto) na ten rok, uwzględniając moje moce przerobowe.