Jump to content

Nowości lotnicze w skali 1:48

Recommended Posts

• Replies 407
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kitty Hawk trzyma formę. Nikt tak nie potrafi zepsuć wydawanych przez siebie modeli jak oni. Pozwoliłem sobie na szybko poprawić okładkę, tak, żeby odpowiadała zawartości: Zestaw, tak

Tyle detali, a pilota niet. Wstyt.  

Zależy, kto czego od modelarstwa oczekuje. Poza tym jeżeli twierdzisz, że ich Su-35 czy Su-34 nie różni się jakością od Grippena to może za dużego skoku wymagasz. Tez bym wolał, żeby wydała to Tamka a

Posted Images

1 godzinę temu, eLCe napisał:

Myślałem, że tylko ja mam takie odczucia odnośnie tego modelu :)

nie narzekajcie na modele żywiczne dzięki nim można zrobić wiele rzeczy które nigdy nie wyjda w formie wtryskowej - poza tym uważam że to kwestia przyzwyczajenia ja powiem że wręcz polubiłem prace z tym tworzywem 

• Like 2
2 godziny temu, tombie01 napisał:

nie narzekajcie na modele żywiczne dzięki nim można zrobić wiele rzeczy które nigdy nie wyjda w formie wtryskowej - poza tym uważam że to kwestia przyzwyczajenia ja powiem że wręcz polubiłem prace z tym tworzywem 

Nie mam nic przeciwko kilku dodatkom z żywicy ale cały model to trochę przesada... No i kolejny niezdrowy materiał na warsztacie (pył ze szlifowanej żywicy jest  bardziej kancerogenny od dymu tytoniowego)

• Haha 1
  • Sad 1
5 minut temu, eLCe napisał:

Nie mam nic przeciwko kilku dodatkom z żywicy ale cały model to trochę przesada... No i kolejny niezdrowy materiał na warsztacie (pył ze szlifowanej żywicy jest  bardziej kancerogenny od dymu tytoniowego)

No cóż. Nikt nikogo nie zmusza do zrobienia tego modelu.

• Like 2
W dniu 29.02.2020 o 13:40, eLCe napisał:

Wystarczy piłować i ciąć na mokro, to nie będzie w powietrzu żadnego pyłu. Maseczka też nie zawadzi.

Czy ktoś z Szanownych Kolegów wie może coś o szansach na pojawienie się jakiegokolwiek YF-23 w 1:48 w najbliższym czasie? Ostatnim producentem był chyba Hobby Boss i w "modelmanii" w Gdańsku uzyskałem info, ze niby mają go "lada moment" wznowić. Zatęskniłem za nim wspominając Italeri z lat około 1991-92 tyle, że wtedy to był zestaw 1:72.

Edited by thor_
Jakoś tak niezauważenie chyba przeszedł fakt, że Su-27 Kitty Hawk są już w sprzedaży.
KH nic na facebooku nie publikował jeszcze w tym temacie. Tak czy siak ja czekam tylko na UB/SM.
1 godzinę temu, Mates napisał:

Nie wiem czy to będzie odpowiedni temat, ale Model Maker dal znac, że kończą robote nad kruczym F-16.

Oby to był maski, bo kalki tu nie za bardzo pasują. Ale kamo świetne i chciałbym kiedyś takiego kruka wymalować.

1 godzinę temu, Tap-chan napisał:

KH nic na facebooku nie publikował jeszcze w tym temacie. Tak czy siak ja czekam tylko na UB/SM.

UB także jest w sprzedaży:
https://www.ebay.com/itm/Kitty-Hawk-KH80168-1-48-scale-Static-plastic-model-Su-27-UB-Flanker-C-2020/164035824320?hash=item26314c0ac0:g:wRgAAOSwBrReIdHo

• 2 weeks later...

Niedawno Yahu wypuścił nowe tablice do F-4C Academy.
Dziś wpadło mi to w ręce i porównałem z analogicznymi blaszkami Eduarda. Włos się jeży jaka to jest różnica w jakości.
Że też człowiek tych Edków kiedyś nakupił tyle...

image.thumb.png.76e2cd49d9e4098c9549b4f1daeee067.pngimage.thumb.png.2e0b348ddf5719f27ee37f6d58a81926.png

Tablica z bezpiecznikami wygląda jakbyś patrzył na realna w samolocie. Kolor czarny jest też bardziej realistyczny/ zgaszony/ niz ten w edku.