Jump to content

Jelcz 442.32 SO2 "BARTEK" w skali 1:35

Recommended Posts

• Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

WItam Nareszcie po dłuższej przerwie udało się pomalować części i zaczął się proces składania modelu. Dziś przyklejone tylne koła, zbiorniki paliwa - reszta tylko przymiarki - bo pod pakę przyjdz

Witam Pojazd jak wygląda myślę ,że wszyscy wiedzą - teraz najbardziej popularny wóz w wojsku a dla tych co nie wiedzą zdjęcie poniżej : Po budowie dużego modelu w skali 1:25 czas na zr

Prace postępują - zamontowałem uchwyty zbiorników paliwa,  - filtr powietrza oraz skrzynkę pod filtrem - osłonę wraz z tłumikiem - rurę wydechową oraz rurę od silnika do tłumika

Posted Images

To już jest inny wymiar modelarstwa-XXl w pełną gębą. Kiedyś nie każdy miał kolorowy telewizor. Pytanie-kiedy każdy z nas, albo przynajmniej większość będzie sobie w rozsądnych kosztach i czasie wyprodukować ulubiony model w domu? 

Myślę że największym problemem jest tu projekt 3D, żeby go stworzyć trzeba poświęcić trochę czasu.....z mocnym akcentem na "trochę". Proste elementy można narysować z głowy, skomplikowane urządzenia jakim jest np pojazd typu Jelcz, składajacy sie z tysięcy części  wymaga już obszernej dokumentacji 2d, rysunków, zdjęć itp aby oddac ich ksztalt i charakter. Sama drukarka, czy dostęp do takiego sprzetu sredniej klasy chyba nie jest juz wielkim problemem..... niestety nie mam pojecia o realnych kosztach takiego wydruku...

To z czym się do tej pory spotkałem jest drogie ale zawsze do tej pory jest to cena wydruku wraz z projektem...... a praca zawsze kosztuje.

Prace postępują

- zamontowałem uchwyty zbiorników paliwa, 

- filtr powietrza oraz skrzynkę pod filtrem

- osłonę wraz z tłumikiem

- rurę wydechową oraz rurę od silnika do tłumika

- bębny 

- dolną osłonę silnika

- tylna belkę

- filtr paliwa

SO_29.thumb.jpg.67c82edd7c0905209e4e97d1f91d74dc.jpg

SO_30.thumb.jpg.66f2b0349d26a12ab992a9d852d7f688.jpg

SO_31.thumb.jpg.119e2591a5bd6aff4e7c64f00dc949bf.jpg

SO_32.thumb.jpg.da05fec1365170fd6d2356c8399796f1.jpg

- pierwsza próba postawienia wozu na kołach - bębny pięknie wchodzą na styk w felgi

- próbne zamontowanie jednego ze zbiorników paliwa

SO_33.thumb.jpg.e21fec31040df6fc73794c9bd2e9f8e8.jpg

- teraz będą montowane mocowania amortyzatorów i reszte drobnego wyposażenia 

Miłego oglądania

• Like 5
  • Thanks 1

Oczywiście że będę malował na słuszny kolor czyli RAL 6006

Edited by Maverick33
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam
Prace troszkę spowolniły ze względu na kręgosłup - także panowie i panie szanujcie zdrowie - modelarstwo , komputer nie służą dobrze dla naszego kręgosłupa. Na szczęście rehabilitacja daje efekty także możemy kontynuować budowę modelu.
Powoli zaczynam zabierać się za złożenie wszystkiego do kupy.
Dodrukowałem parę istotnych elementów :

chłodnica
SO2_34.jpg
powstała już cała kabina + drzwi jeszcze gołe - dojdzie do nich część wewnętrzna 
SO2_35.jpg

SO2_36.jpg
klapa na dachu
SO2_37.jpg

SO2_38.jpg

SO2_39.jpg
leżanka do kabiny :)
SO2_40.jpg
komplet skrzynek pod pakę
SO2_41.jpg
przymiarka paki na rame - leży idealnie
SO2_42.jpg
poskładane elementy zawieszenia oraz bębny wraz z układem hamucowym
SO2_43.jpg

SO2_44.jpg

SO2_45.jpg

SO2_46.jpg

SO2_47.jpg
zlożyłem również zabudowę tylną - pakę
SO2_48.jpg

SO2_49.jpg

SO2_50.jpg
wylądowała również pod paką drabina
SO2_51.jpg
wyciąłem laserem ławeczki - przymiarka
SO2_52.jpg
i powstały pałąki paki - pozostaje je polączyć poprzecznymi wzmocnieniami
SO2_53.jpg

teraz w miarę wolnego czasu - a się go więcej szykuje - zacznę malować model na kolor RAL 6006
Niedługo pokaże efekty po pomalowaniu i złożeniu do kupy większości modelu

Pozostał oczywiście jeszcze silnik - troszkę przy nim jest roboty
Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia

• Like 3
  • Thanks 1
W dniu 26.01.2020 o 20:34, Maverick33 napisał:

Oczywiście że będę malował na słuszny kolor czyli RAL 6006

Użyjesz jakiej farby do lakierowania Bartka tego lakieru  z mieszalni lakierów samochodowych czy farbę Model mastera 6006 ?Albo inną AK?

Na dzień dzisiejszy raczej Model Master - samochodowa za bardzo śmierdzi a w domu wiadomo jak jest. Ak - coś z tym kolorem jest ne tak - potestowałem i Model MAster bardziej zgodny z RAL 6006. Takze dziś zaczynamy malować

• 3 weeks later...
W dniu 26.03.2020 o 15:43, Maverick33 napisał:

Na dzień dzisiejszy raczej Model Master - samochodowa za bardzo śmierdzi a w domu wiadomo jak jest. Ak - coś z tym kolorem jest ne tak - potestowałem i Model MAster bardziej zgodny z RAL 6006. Takze dziś zaczynamy malować

Hej,

A jaki to numer farby Model Mastera?

Pozdrawiam, Przemek

Posted (edited)

Model Master 2148 lub Vallejo RAL6006 przy próbach Model Master wyszedł lepiej

Edited by Maverick33
  • Thanks 1
  • 1 month later...

WItam

Nareszcie po dłuższej przerwie udało się pomalować części i zaczął się proces składania modelu. Dziś przyklejone tylne koła, zbiorniki paliwa - reszta tylko przymiarki - bo pod pakę przyjdzie jeszcze hol a na górę ławki i całe pokrycie paki. Następnym etapem będzie pomalowanie i złożenie kabiny ale to w następnej odsłonie :)

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania

D_SO2_54.jpg

D_SO2_55.jpg

D_SO2_56.jpg

D_SO2_57.jpg

D_SO2_58.jpg

D_SO2_59.jpg

• Like 8

Bomba, wielki szacun! Teraz mogę przyznać, że przy tych przezroczystych (przez to trudnych do zobrazowania na foto) elementach na zdjęciach nieco bałem się o efekt końcowy, jak widać - niesłusznie! 👍
Kręgosłup OK?

Kręgosłup czasami dokucza - ale trochę ćwiczeń i można budować :). Przyznam ,że przezroczysta żywica jest ciężka jak na nią się patrzy ale po nałożeniu podkładu wszystko jest ok. Dziś dojdzie szara żywica więc wydruki już normalnie wyglądać :) Na żywo wygląda to jeszcze lepiej - sam się zaskoczyłem.

• 2 weeks later...

Kolejna porcja fotek z budowy
Paka prawie gotowa - następny krok to pałąki i plandeka

D_SO2_60.thumb.jpg.59dd963ad85c5620b9213761a9c589ce.jpg

D_SO2_61.thumb.jpg.9ee754f19e9c06fa1ae059ec60932705.jpg

Kabina wstępnie złożona 

D_SO2_62.thumb.jpg.ddf2e32e3490247622bf5513e7a38f76.jpgD_SO2_63.thumb.jpg.fcd221fd680cfd590019278b6a091e3b.jpgD_SO2_64.thumb.jpg.266982117d9efad1c9a54aee5eadfb2e.jpg

teraz - malowanie, wyposażanie w poręcze i elementy typu gaśnica, uchwyty na karabiny, łom, łopata i siekierka

nawet kanapa się znalazła

D_SO2_65.thumb.jpg.4c4f01bce65b47a22c7a6742a2c71dee.jpg

• Like 1

Niesamowite, podziwiam :brawo:kwestia zaprojektowania tego w 3d majstersztyk. Poziom szczegółowości i detalu jak z biura projektowego- korzystałeś z jakiejś dokumentacji pojazdu, bo nie wyobrażam sobie zdejmowania wymiarów z rzeczywistego pojazdu? :super:

7 godzin temu, x_bandit napisał:

Niesamowite, podziwiam :brawo:kwestia zaprojektowania tego w 3d majstersztyk. Poziom szczegółowości i detalu jak z biura projektowego- korzystałeś z jakiejś dokumentacji pojazdu, bo nie wyobrażam sobie zdejmowania wymiarów z rzeczywistego pojazdu? :super:

Sugeruję spojrzeć na stopkę z informacjami o  Koledze Maverick33.

Z tego powodu liczę też na wersje "komercyjną" tego modelu :)

http://www.adwproject.opole.pl