Jump to content

Supermarine Walrus Mk.I [Revell 1:72]

Constructor
 Share

Recommended Posts

. Co do fotek to walę je na AUTO i potem wrzucam do szaka w takiej rozdziałce jakiej są, a nie znalazłem jeszcze takiego programu, który by skalował np zaznaczone 100 zdjęć na raz,

Oto rada przynajmniej w WinXP zaznaczasz zdjęcia i klikasz zeby wysłać je mailem Outlook powinien od razu zapytać czy zmniejszać rozmiar czy wysłac w oryginale wtedy zaznaczas swoj rozmiar i slesz do siebe... potem je zapisujesz z owrotem na dysku i masz wszystkie wyskalowane i małe!

Bardzo banalne wręcz rozwiązanie ale szybkie i przydatne polecam!

pozdrawaiam

Po czym Outlook zasyfia mi kompa... powodzenia... Wystarczy w szaku zaznaczyć opcję skalowania bez uruchamiania majkroszitowskich bubli

johny no jest troszkę nie dopracowany :(

Viking81 będziesz miał troszkę roboty ja na razie zawiesiłem projekt, ale za tydzień z nim powinienem ruszyć, ale nie obiecuję

• 1 month later...

Pomocy! Mam problem z wykonaniem tzw. linii podziału. Nigdy wcześniej tego nie robiłem.

Zaznaczyłem wszystkie linie na czarno, nakładam delikatnie aerkiem farbę, a linie i tak znikają - całkowicie znikają.

Powiedzcie mi jak się wykonuje te linie?

Pomocy! Mam problem z wykonaniem tzw. linii podziału. Nigdy wcześniej tego nie robiłem.

Zaznaczyłem wszystkie linie na czarno, nakładam delikatnie aerkiem farbę, a linie i tak znikają - całkowicie znikają.

Powiedzcie mi jak się wykonuje te linie?

Witam! Ja używam od niedawna wykonanego własnoręcznie urządzenia wykonanego z kawałka drutu stalowego ,którego jeden koniec jest zagięty w taki haczyk a drugi koniec jest oprawiony w drewnianą rękojęść. Następnie tym haczykiem delikatnie trasuję linie używając metalowej linijki, lub szablonu zrobionego z karty tel.

bf2c11207b603e7d.jpg

Znikaja Ci linie pre-shadingu, nie?

A wiec chyba malujesz niezbyt delikatnie. Byc moze zbyt gesta farba, co powoduje dobre krycie powierzchni. W tym przypadku, niekoniecznie porzadane. Tez mam z tym klopoty. To kwestia treningu i wprawy.

erkamo używam Vallejo Air - kolor aluminium, nakładam 20 cm od modelu pierwszą warstwę, a potem miejsca "poza" liniami i nic nie idzie... praktyka i jeszcze raz praktyka - wiem to. Ostatnia próba wyszła lepiej, ale jeszcze dużo pracy mnie czeka

Czyli robisz jakis kamuflaz bez kamuflazu. Tzn. Alluminium. Przyznam, ze jeszcze nie robilem takiego aerografem. To chyba zupelnie inna beczka niz zwykly kamuflaz? Nie wiem czy taki normalny pre-shading funkcjonuje odpowiednio z farbami metalizujacymi?

Jakas porada od speca by sie przydala.

Ok zrąbałem cały model, brak mi już sił, teraz to już tylko kret...

Jak się okazało model najpierw nie przyjął lakieru na farbę, potem zrąbałem wash i model wygląda jak... no kurcze odrapany i pomalowany pędzlem do ścian :/

w kwestii hurtowej zmiany romiaru fotek to polecam:

ImageResizerPowertoySetup

dodaje się do menu kontekstowego pod myszkę, można zmieniać rozmiar pojedynczej fotki lub całego katalogu naraz (działa tylko pod WinXP - pod Vistę jest nieco gorszy vso_image_resizer )