Jump to content
snopi98

EC 135 LPR "Ratownik 10"

Recommended Posts

Witam. Dwa dni temu po wielu latach przerwy od zabawy w modelarstwo (kartonowe) ruszyłem z pierwszą budową modelu plastikowego w skali 1/72 firmy Revell. Wybór padł na śmigłowiec EC 135 w barwach Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 10 z bazy w Sanoku. Wybór podyktowany głównie charakterem mojej pracy i chęci relaksu po dyżurach :)

Na początek zrobiłem dodatkową płytę podłogową pod fotele. Pomysł z dziurkowaniem HIPSu był bardzo kiepski , jutro w miejsca dziurek przykleję szyny tak jak jest to w oryginale. Wykonałem również przeróbkę przedziału medycznego. Dołączone do zestawu fotele bardzo mi się nie podobały więc jeden wykonałem już w pełni sam. Nie do końca jestem z niego zadowolony aczkolwiek podoba mi się bardziej niż ten od Revella dlatego postanowiłem go wkleić do przedziału medycznego . Zabrałem się również za budowę urządzenia Lifepack 15. 

Śmigłowca nie planuje otwierać.

Więcej zdjęć wkrótce , pozdrawiam.

20191215_234505.jpg

20191215_234538.jpg

20191215_234357.jpg

Edited by snopi98
  • Like 1

2 godziny temu, Marcin Rogoza napisał:

o, z uwagą przyglądam się pracom, bo podobnego chcę zrobić, ale w wojskowym malowaniu.... Ino z kalkami mam problem 😐

Marcinie w jakim....?

9 godzin temu, Mitrandir napisał:

Marcinie w jakim....?

Prze kilka dni jestem bez dostępu do swoich zasobów więc trudno mi teraz wskazać. W każdym razie pamiętam, że gdzieś już znalazłem kalki ale niestety były niedostępne bez perspektyw wznowienia. Stąd też w ostateczności mam plan zaprojektowania własnych.

Fajnie się zaczyna :)

co do kalek wersji wojskowych to też się dziwię że do dziś nie wyszły kalki do niemieckiego kamuflażu w 1/72.. chyba że coś przeoczyłem??

Posted (edited)

Coś tam powoli sobie tworzę :) Może coś z tego bedzie ... Jak na pierwszy model malowany pędzlem i sprayami Revella myślę ,że tragedii nie ma ... chyba :)

20200108_204945.jpg

20200108_204843.jpg

Edited by snopi98
  • Like 2

Na razie faktycznie nie wygląda tragicznie 😉

Ja osobiście nie malowałbym ogona przed spasowaniem go z kadłubem, ale... to Twój model :)

Oglądam z zainteresowaniem