Jump to content
Observer

DUCATI 1199 Panigale Tamiya 1:12

Recommended Posts

W jaki sposób został zmyty podkład? Teraz oczywiście teoretyzuje ale np czy nie pomogło by przeszlifowanie podkładu żeby go wygładzić? Czy elementy były polerowane po zamknięciu bezbarwnym?

Podkładu niczym się nie zmywa. Ma on raczej wypełnić małe rysy i pokazać niedoskonałości powierzchni, gdzie należy jeszcze przeszlifować. Oczywiście masz rację, podkład przed malowaniem właściwym powinien być równy i gładki co prognozuje dobry efekt końcowy. Na etapie podkładu wszystko było git, powierzchnia gładka i gotowa pod malowanie. Po pomalowaniu kolorem właściwym też było całkiem nieźle. Wcześniejszy problem z rysą udało mi się poprawić. Problem pojawił się na etapie klejenia zadupka, kiedy to niespodziewanie z kropli kleju na igle po zbliżeniu do elementu kilka nitek tego kleju przeskoczyło samoczynnie na element:woot:. Chyba się naelektryzował czy coś. Przejechałem je potem pędzlem antystatycznym do kurzu żeby się ratować. Nitki są delikatne i wyglądają jak małe przerysowanie. Bez odpowiedniego światła nie jest to wyraźnie widoczne, ale przy dobrej lampie to widać. Pierwszy raz spotkało mnie coś takiego. Wypolerowanie nic tu raczej nie pomoże. Chyba już jest po zawodach tym bardziej, że ostrożnie podchodzę do poważnych poprawek na gotowym modelu.

Znalazłem film, który obrazuje to co się stało i jak pomógł mi taki pędzel, który zapobiegł dalszej katastrofie

Trochę łaciny poszło podczas tych ostatnich prac, ale już mi przeszło :razz:

Posted (edited)

Piękny model - gratuluje.

Lata temu taki motor sobie wydrukowałem - to już 6 lat temu - jak ten czas leci

Do twojego modelu to mu daleko :)

D_duc4.jpg

Edited by Maverick33

O kurde wydrukowany, ciekawa sprawa.

A ja zrozumiałem, że trzeba było zmywać element. Przepraszam za niezrozumienie. 😉

A tak, dobrze dobrze... zmywałem w całości bak bo nie wyszło z podkładem Vallejo (powierzchnia się całkiem "skaszaniła") jak pisałem i musiałem pozbyć się wszystkiego, przeszlifować i jeszcze raz podkład kłaść, ale kolejne problemy potem wystąpiły podczas finalnego montażu pomalowanych elementów, tym razem akurat nie na baku tylko na innych owiewkach. No cóż, generalnie różne problemy mnie szukają podczas budowy:super:

Generalnie jednak nie wyszło aż tak źle. Pokuszę się kiedyś o zrobienie jakiejś galerii modelu tylko czasu na razie brak.

49.jpg

50.jpg

Edited by Observer