Jump to content
Sign in to follow this  
Spotter

Pz. Kpfw. III Aufs G - Dragon 1:35

Recommended Posts

Minął ponad rok od mojej ostatniej galerii. Szmat czasu. Poniżej prezentuję mój najnowszy ulep. Rozpoczęty w listopadzie 2018 roku, zakończony w ten poniedziałek. Zestawowy box z dodatkiem Friuli i luf - działa oraz KM'ów. Więcej szczegółów w warsztacie -> KLIKNIJ TUTAJ

49278721416_898fffbb4d_b.jpg
49278921807_c2479253c4_b.jpg
49278721356_cd53676a93_b.jpg
49278720996_7db4af5319_b.jpg
49278921767_cbd8f55688_b.jpg
49278721281_20e30cc628_b.jpg
49278721246_e2ba425e7f_b.jpg
49278247708_f236f7840e_b.jpg
49278721161_e183c7bc56_b.jpg
49278721116_9c1fe82f00_b.jpg
49278921507_56af28043d_b.jpg
49278921402_bf695b5a0a_b.jpg

• Like 9

UUuuuueeeee taki ściurany a zęby koła napędowego i grzebienie gąsienicy się nie świecą. Taka niekonsekwencja bo miejscami boki gąski mają ślady wytartego metalu.

Co nie zmienia faktu, że robisz i świetnie malujesz modele!

Edited by enten

Dzięki. Zęby są wytarte, ale nie świecą się jak psu jaja. Ale jakby inaczej ustawić światło, to będzie refleks. Ale przy miękkim jakie daje namiot, odbicie też masz słabsze.

Światłem malowany. Niesamowicie podoba mi się płyta nadsilnikowa. Reszta oczywiście też. Można z tego czerpać wzorzec jak się zabrać do modulacji.

5 godzin temu, Spotter napisał:

Ma antenę, ale złożoną. Przyjrzyj się dokładnie. 

Zwracam honor faktycznie jest na pojemniku tubie chyba wyciora😁

Ochów i achów mi zabrakło co by mój zachwyt wyrazić!

I chyba nie przesadzam w ocenie...😁

Mariusz

Posted (edited)

Po kilku godzinach I po ponownym gruntownym przestudiowanu zdjec modelu, mam nowe przemyslenia.

Model nadal bardzo mi sie podoba. Robi wrazenie!

Ale: kolor jest zdecydowanie za jasny. Pojazdy z epoki sa wyraznie ciemniejsze. Wystarczy popatrzec na zdjecia oryginalow aby to stwierdzic. Zacieki sa efektowne, ale nieprawdziwe. Czolg na froncie "zyl" od kilku godzin, do kilku tygodni. Kiedy wiec mialy by porobic sie te zacieki?

Mieszkam 15 miut piechota od MWP I 15 minut jazdy samochodem od Fortow Czerniakowskich. Stoi tam sprzet pod golym niebem i takich rainsow jak na twoi modelu nie ma na realnych sprzetach, ktore to stoja tam kilka lat na deszczu, w sloncu, na wietrze itp...

Model jest piekny! Efektowny, wrecz efekciarski, ale nijak ma sie do rzecywistych pojazdow z epoki.

Poza tym klaniam sie po polsku, czapka do ziemi za opanowanie aerografu, pomysl I technike

Mariusz

Ps. przepraszam za brak polskich znakow, ale nadaje z kompa pozbawionego polskich fontow.

Edited by marioba

Godzinę temu, marioba napisał:

Stoi tam sprzet pod golym niebem i takich rainsow jak na twoi modelu nie ma na realnych sprzetach, ktore to stoja tam kilka lat na deszczu, w sloncu, na wietrze itp...

o.o

Eee... to chyba jakiś bait ale nie pierwszy raz widzę ten argument, więc muszę połknąć haczyk i zapytać...

Czy po owym sprzęcie regularnie chodzą ludzie i obrzucają go jakąś ziemią, kamieniami, odłamkami metalu czy coś w tym stylu? Przeciągają go chociaż przez jakieś pole od czasu do czasu?

Wydaje mi się że jest pewna różnica między kilkoma latami w bezruchu na deszczu, słońcu i wietrze, a kilkoma dniami czy godzinami na froncie gdzie w powietrzu latało sporo innych rzeczy niż krople deszczu  🙄

Godzinę temu, marioba napisał:

Ale: kolor jest zdecydowanie za jasny. Pojazdy z epoki sa wyraznie ciemniejsze.

Przynajmniej nie jest niebieski =P

Niestety obecnie liczy sie efekciarstwo niz prawda historyczna/rzeczywistosc. To za sprawa miedzy innymi Miga J. taki trend jest obecnie. Fajnie ze modelarze stosuja rozne techniki ale czasami ma sie to do rzeczywistosci jak swini siodlo. Np technika cieniowania (i to pprzez niektorych musi byc jeszcze uwzgkedniona skala modelu) stad roznice w kolorach (jasniejsze) pomiedzy modelem prawdziwym pojazdem. Co gorsza ci ktorzy stosoja efekciarskie techniki pod tym kontem oceniaja innych i czesto spotyka sie komentarze typu "ten kolor za jasny/ciemny, brak cieniowania itp itd. Kazdy ma swoj styl i robi jak mu sie podoba i to trzeba brac pod uwage. 

Ps sorki za maly offtop 

• Like 1

Posted (edited)

Podejrzany o zepsucie srodowiska modelarskiego Mig J.?

Edited by Bzdura
  • Like 1

Posted (edited)
11 godzin temu, marioba napisał:

Po kilku godzinach I po ponownym gruntownym przestudiowanu zdjec modelu, mam nowe przemyslenia....

Mam wrażenie że twoja wypowiedź to odpowiedź na mój brak zachwytów oraz ochów i achów nad innym modelem. Qrcze, słabe to jest, wiesz? Bo gdyby to był jeszcze twój model, ale nie jest. Oczywiście szanuję twoje prawo do własnego zdania i wypowiedzi. Masz zastrzeżenia, to ok. Ale naprawdę jest to śmieszne gdy piszesz je dopiero po jakimś czasie po innej, słownej przepychance nt. innego modelu. 

Nie raz się spotykam z zastrzeżeniami odnośnie "psucia" rynku modelarskiego przez Jimeneza i innych, że to są efekciarskie sztuczki nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Że modulacja to tylko efekt człowieka na modelu i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Była już na tym forum jedna dyskusja, gdzie użytkownik skarżył się i płakał, że jego model, w który włożył ogrom pracy (nie widocznej dla oka) nie został nagrodzony. Cóż, model z zewnątrz był nudny i monotonny i nijak nie przypominał rzeczywistości. Spójrzcie na wszystko co was otacza. Zobaczcie jak się układa światło, jak się zmieniają kolory tych przedmiotów, pomimo iż są pomalowane jednolitym kolorem. Np. ja mam przed sobą ten oto dziurkacz:

49321160936_540b84443c_b.jpg

Jest pomalowany jednolitym kolorem. Ale na zdjęciu widać, że on się zmienia, prawda? Że w miejscach zacienionych jest ciemno szary, w miejscach refleksów wręcz biały. I jeżeli chcecie aby model wyglądał realistycznie, to trzeba go pomalować tak, aby te światła się na nim układały. Bo model jest za mały, aby na nim odtworzyć prawdziwe światła i cienie tylko przy pomocy lampy czy słońca. Także na sam koniec ostre z mojej strony stwierdzenie, ale raczej prawdziwe: osoby, które podnoszą wielkie larum że modulacja jest nieprawdziwa, sztuczna i efekciarska, to osoby które same tak nie potrafią namalować. Oczywiście są osoby, które nie stosują modulacji bo nie chcą, bo im się nie podoba, ale nie krzyczą, że to jest sztuczne i efekciarskie. Wiecie, jak w powiedzeniu o krowie i mleku. Takie małe polskie piekiełko. 

Edited by Spotter
  • Like 1

Który to zupełnym przypadkiem sprzedaje produkty do modulowania ;D 

Ale z 2giej strony o ile w przypadku innych kolorow innych nacji mozna jeszcze sie pokusic o 'prawde historyczna' o tyle panzergrey to masakra dla oka, zreszta pokazywalem  jak wyglada bez zadnej modulacji i rozjasniania 😛 moze na jakis modelach 1/6 by to jakos wygladalo ale na naszych skalach.....

DSC04648.jpg

Co by nie offtopowac, model pikny, moze lekko by mozna go jedynie poobijac przy blotnikach i tyle, duzy plus wlasnie za nie zrobienia over killa z obiciami. 

Odnośnie światła jakie odbija prawdziwy czołg, a ile pomniejszony 35 razy model to jest to oczywiste i na modelu trzeba to uwypuklić, ale patrząc na zdjęcie tej Jagpanthery to odtwarzając ten pojazd i malując jakieś mocne modulację na płycie przedniej, dachu i płytach bocznych to chyba byłoby już efekciarstwo...co innego wanna, gdzie ewidentnie widać ciemniejsze kolory, bo są po prostu zacienione. Moim zdaniem modulacja jest konieczna, ale z głową i prawami fizyki, a czasami wygląda to tak, że tutaj plamkę jasniejszego, tam plamkę jaśniejszego i nie wiadomo po co...

sdfgsdagwse.jpg

Model jest super i bardzo mi się podoba!

Kolor mi tylko nie pasuje, więc się wyrażam!

Mariusz

• Like 1
  • Haha 2

Spotter odnosze wrazenie ze poczules sie urazony. Ja w zaden sposob nie chcialem cie urazic. Wyrazilem tylko swoje zdanie na temat obecnego trendu bez zadnego ukrytego przekazu/docinki itp, itd. 

Bzdura akurat nie chodzilo mi o zepsucie srodowiska modelarskiego ale jak kolega Zipster podreslil "styl efekciarski" zostal wypromowany przez czlowieka ktory sie na tym pzypadkiem dorobil $ sprzedajac washe/pigmenty/narzedzia/literature itp itd. 

Jacus1944 jak najbardziej jesli jest to zrobione z glowa i wspolgra to z prawami fizyki ma to sens.

Mam nadzieje ze kolega Spotter sie nie obrazi. Zdjecie tylko w celu dyskusji 

W tym przypadu cieniowanie/modulacja jest zrobione wbrew prawom fizyki. Z przodu patrzac jasniej od gory do dolu w kierunku przodu. Z tylu tak samo od gory jasniej do tylu. To tak jakby swiatlo padalo z dwoch roznych kierunkow. To jest naprawde nie latwy temat do ogarniecia na modelu/obiekt 3D. Co innego rysunek czy obraz 2D. 

Screenshot_20200103-173618_Chrome.thumb.jpg.3e541d057f2b7eee23a3d57de28b67ab.jpg

Ladnie wyglada ale z rzeczywistoscia nie ma nic wspolnego. Osobiscie nie mam nic przeciwko kazdy z nas ma swoj styl i upodobania. Na temat odwzorowania koloru panzergray/swartzgrau nie bede sie wypowiadal. Dosyc obszernie temat zostal omowiony w innym watku. 

Ladny model gratulacje za ukonczenie kolejnego modelu

Nie obrażam się ani nie poczułem urażony. Z zasady modulacja nie ma nic wspólnego z rzeczywistościà, ona ma ją tylko naśladować, powyciągać to, co przy tej skali jest niewidoczne. 

W swoim przykładzie twierdzisz, że różne kierunki światła są tam widoczne. Ale zwróć uwagę, że to są obydwie płaszczyzny pochylone i światło jest namalowane od góry do dołu. 

Ale ja mówię, nie będę się spinał z tego powodu. Model to jest uproszczenie rzeczywistości. Nie ma co nad tym kruszyć kopii. Każdy ma prawo robić jak chce i nie każdemu musi się to podobać. Nie lubię tylko jak ktoś neguje coś bzdurnymi argumentami. 

• Like 1

Zgodze sie z toba. Chodzilo mi tylko o to ze temat zostal poruszony i dales przyklad z dziurkaczem wiec odnioslem sie tlko do porownania rzeczywistosci (zdjecie z dziurkaczem) do modelu. 

Dawno, dawno temu w odległej forumtyce trwała Odwieczna Wojna. Republika Modelarskiego Betonu vs Imperium Kolormodulejszynbadbojs.....:szczerbol:

cwelmodulation.jpg

• Thanks 1