Jump to content
Sign in to follow this  
zegeye

P-47 D Academy Minicraft 1/72

Recommended Posts

Stare Academy...leżało na półce wraz z kompletem dodatków Airesa.... tak wiem że jest Tamiya.... ale miałem to wszystko u siebie i stwierdziłem że poskładam. Mam jeszcze na półce starą Hasegawę z dodatkami.... też poskładam w swoim czasie   
W modelu udało mi się upchać:
– żywiczne wnętrze kabiny (Aires)
– żywiczne wnęki podwozia (Aires)
– żywiczne osłony podwozia (Aires)
– żywiczny silnik (Aires)
– żywiczne karabiny w skrzydłach (Quickboost)
– żywiczne śmigło Quickboost
– osłona silnika z modelu Hasegawy
– żywiczne bomby Pavla
– bazooki z modelu Tamiya
– wiatrochron Rob Taurus (vacu)
– wnętrze otworu kółka ogonowego i dodatkowy zbiornik paliwa z modelu P-47 N SWORD-a
– zeskraczowany wlot powietrza w osłonie silnika i parę innych drobiazgów. Jeśli kogoś interesuje to może zobaczyć wątek z budowy tu: 
https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235040331-p-47d-academy-172/

Model przedstawia samolot z 318 grupy myśliwskiej, 19 dywizjonu. Saipan 1944 rok.

2oGWmzSZ_o.jpg

0NiQfMKw_o.jpg

gTP2hp6R_o.jpg

Wy29ENXx_o.jpg

NZl06OIQ_o.jpg

KsZRGvQU_o.jpg

DeiR5Mwp_o.jpg

MNcXkgdj_o.jpg

DvdswOD4_o.jpg

DHb2cFhK_o.jpg

T6aPljvV_o.jpg

• Like 2

Pamiętam ten model.Tobie udało się wycisnąć z niego b.dużo.

Piękne żelazko!

Ładna rzecz... chociaż w przeciwieństwie do innych modeli się zapytam - a nie powinien być bardziej wyszmelcowany? wiem, że to w moim wydaniu zabrzmiało co najnmniej dziwnie. Ale wczoraj oglądałem film dokumentalny o 65 Grupie Myśliwskiej, która stacjonowała na wiosnę 1944 roku na Korsyce - wygląd ich P47 to mokry sen fana brudzingu - wszystko okidane brązowym pyłem, pełno rys, otarć, łat - a malowanie - każdy samolot inaczej - no przesadzam, ale w jednej jednostce Razobacki  i Bubbletopy, a same Razorbacki malowanie -  albo normalny kamuflaż, albo aluminium - a to widziałem pierwszy raz. I nie sądzę, że warunki na Saipanie były lepsze niż na Korsyce i samoloty wyglądały lepiej.

Edited by WujekAlice

no cóż - dawno już nie popełniłem żadnego P-47 ale ci którzy mnie znają wiedzą że lubię sobie ulepić dzbanuszki w 72 od czasu do czasu - podoba mi sie Twoja praca i dość rzadkie malowanie; jedno czego mi brakuje to nitowanie, włożone waloryzacje na pewno są wartością dodaną do modelu - choć na zdjęciach tego nie widać 

12 godzin temu, WujekAlice napisał:

a to widziałem pierwszy raz.

Nie będzie  on ostatni :).

Cytat

I nie sądzę, że...

Jeżeli chodzi o realistyczne przedstawienie samolotu modelem, to nie jest to dobra droga. Nie na 'sądzeniu' warto się opierać i nie trzeba szukać na morzu Śródziemnym wzorców dla Saipanu. 318th jest jedną z lepiej obfotografowanych grup Thunderboltów w różnym okresie, a i kilka zdjęć Bouncin Bette się znajdzie. Szanuję entuzjazm. Niekoniecznie jednak wystarczy, jeżeli chodzi o realistyczne przedstawienie samolotu modelem.

No jeżeli tak mówisz to pewnie wiesz i znasz.  A jeśli oparte  też na dokumentacji - to tym bardziej.

Edited by WujekAlice