Jump to content
Sign in to follow this  
tombie01

Krup Potzze 1/35 Tamiya

Recommended Posts

Z Pancerki chyba jeszcze tutaj nic nie wstawiałem - poniekąd nie ma się co dziwić ponieważ praktycznie jej nie sklejam; ostatnio zmotywowałem się do popełnienia kilku pojazdów ponieważ od dwóch lat jestem również instruktorem modelarstwa a młodzież lubi różne tematy więc trzeba było się podciągnąć; Model wykonany prosto z pudła bez żadnych dodatków (widziałem silnik - pewnie jeszcze wrócę do tego modelu kiedyś ale z otwartą klapą - tym razem za późno się kapnąłem) Miniatura pomalowana jest wg szkoły Artura Wałachowskiego po wnikliwym obejrzeniu jego warsztatów; Pactra + gotowy łosz AK - 'truck wash' w zwiazku że tamet dla mnie nieco obcy wasze uwagi mile widziane.  

IMG_3735.JPG

IMG_3737.JPG

IMG_3739.JPG

IMG_3741.JPG

Kolor za mało zróżnicowany. To co popełniłeś na masce, z rozjaśnieniami, to powiedz mi, co miałeś na myśli? Maska jest obła z jednym dominującym wyobleniem a ty jakieś dwa jaśniejsze placki. Po co? Tylni zapas bardziej usyfiony niż koła jezdne. 

W skrócie - przeciętny. Musisz jeszcze popracować, jeżeli ten dział też chcesz opanować. 

Spotter jak zwykle przesadza!

Model jest fajny! Nie przesadzony i bardzo podoba mi się malowanie. Tak powinno być! 

A o czym myślałeś jak malowałeś maskę, to mnie g.... obchodzi.

Mariusz

34 minuty temu, Spotter napisał:

.....Tylni zapas bardziej usyfiony niż koła jezdne. 

no właśnie - tu mnie bardzo interesuje jak sobie z tym radzicie? dajmy na to że 'błocimy' koła jezdne a co robicie z zapasami - wiadomo nie mozna ich zostawić trzeba przykurzyć - abstrahuje od metody i szuwaxów jakich używacie - czym sie kierujecie - dajecie np ten sam odcień co błoto tylko subtelniejszy?; dajecie po prostu przykurzenie?

poza tym zgadzam się z uwagami za które dziękuje  

4 godziny temu, Spotter napisał:

W skrócie - przeciętny.

Przeciętny?
Ale czy nie uważasz, że bije na głowę pierwsze pojazdy z Twojego portfolio, czyli T-64, Shermana i Pz II...

3 godziny temu, tombie01 napisał:

jak sobie z tym radzicie?

Najlepszym rozwiązaniem jest podglądanie zdjęć pojazdów rzeczywistych.

Czołem Modelarze!

Ja podpatruję stare zdjęcia, kroniki, filmiki oraz modele na innych forach. Poza tym trochę kombinuję i ruszam wyobraźnię.

Ten modelik jest mocno ok. A te niedoróbki w budzeniu są łatwe do usunięcia!

Jednym słowem "ochów i achów mi zabrakło co by mój zachwyt wyrazić" ale brudzenie opon trochę można poprawić i będzie git!

Mam ten sam model tylko z FtF w 1:72.

Jaki kolor Pactry kolega użył? 

Ja mam 107 i jest ciemniejszy.

I przy okazji na tych cienkich jakby to ująć rurki za reflektorami ich końcówki to biały ?

Model mi się podoba.

Edited by czolgista86pl

Godzinę temu, Grzes napisał:

Przeciętny?
Ale czy nie uważasz, że bije na głowę pierwsze pojazdy z Twojego portfolio, czyli T-64, Shermana i Pz II...

Nie, uważam że tamte modele były słabe. W sumie nie, nie były. Są!!! Nadal je mam na półce i coraz mniej mi się podobają. 

Ale dostałem pomoc, pokazano mi trochę co i jak, zaś sam zacząłem rozumieć więcej, jak działo światło, uruchomiłem wyobraźnię. No i efekty chyba widać, nieprawdaż?

Co do brudzenia - zdjęcia, dokumentacja albo najzwyczajniej ... wyobraźnia. Usiądź, patrz na model i wyobraź sobie jak mógł się ubrudzić, co się mogło z nim dziać. To jest chyba najlepsze rozwiązanie. 

A co do samego brudzenia, to wykonuje je tak samo jak malowanie: warstwa po warstwie. Tak samo jak nie pomalujesz modelu dobrze na raz, tak samo nie ubrudzisz go na raz. Kładę kilka różnych warstw, różnych odcieni, aby to zróżnicować. Ale subtelnie. Nie może być zbyt dużego odcięcia. Oko ma tego na pierwszy rzut nie widzieć, ale mózg ma dostawać sygnał, że to jest fajne, różnorodne. 

3 minuty temu, Spotter napisał:

coraz mniej mi się podobają. 

Ale je zostaw! Będziesz widział od czego zacząłeś.

4 minuty temu, Spotter napisał:

No i efekty chyba widać, nieprawdaż?

Widać :super: dlatego wspomniałem tylko o tych trzech pierwszych