Jump to content
Sign in to follow this  
Hubert Kendziorek

Curtiss Hawk H-75 A-7 (ML-KNIL) | SH 1:32

Recommended Posts

Model Special Hobby, jest godnym nosicielem marki producenta. Specjalny pod każdym względem: jakości odlewu, spasowania, poziomu detali, zgodności z oryginałem. Specjalny, jak umysł Johna Isidore'a.  Ale za to jedyny Hawk w tej skali na rynku. Hobby nasze zaś polega między innymi na zmaganiu się z usiłowaniami producentów, jak zrobić coś źle, gdy można by było dobrze. Zatem wszystko w porządku. Kto ciekaw szczegółów i ma mocne nerwy, niech poszuka w Sieci wątku warsztatowego.  

Dodane ode mnie: imitacja nitów, brakujące linie podziału, modyfikacja uzbrojenia w skrzydłach, mocowania anten na skrzydłach, stateczniku pionowym i kadłubie, linki antenowe Uschi van der Rosten 0,2 mm z izolatorami w wyciągniętego nad ogniem nieekologicznego zupełnie patyczka higienicznego, osłony komór podwozia z CMK, lufy od Mastera. Pokrywy podwozia (te przednie) dorobiłem z blaszki pozyskanej z puszki orzeszków Felix. Reszta - prosto z pudełka.

Malowany farbami MRP. Kolory wg monografii AJ-Press, stare liście czyli wczesny US Olive Drab, młode liście, czyli wczesny US Medium Green, spód skrzydeł i stateczników poziomych z usterzeniem pomalowane na srebrno, z zachodzącymi za krawędź natarcia pasami kolorów powierzchni górnych. W zestawieniu z pomarańczowymi oznaczeniami ML-KNIL - moim zdaniem bardzo ładnie się obrońca Sumatry prezentuje. 

XQ0TZH.jpg

FJYEKB.jpg

3aPtJp.jpg

Mx9OSi.jpg

VaKSqE.jpg

LQywZf.jpg

CFf4FD.jpg

43bYnG.jpg

X5goNz.jpg

YRqeT8.jpg

HOzxMg.jpg

0UsJzK.jpg

eTkDhk.jpg

tgUY6N.jpg

Os5pz4.jpg

Pozdrawiam
Hubert

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na komórce wygląda to jakby był srebrny z maziami akwamaryna. A teraz na kompie też trochę dziwnie... Kwestia oświetlenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, WujekAlice napisał:

Na komórce wygląda to jakby był srebrny z maziami akwamaryna. A teraz na kompie też trochę dziwnie... Kwestia oświetlenia?

Ale pytasz o spód, czy ogólnie? 

Zasadniczo srebrne są tylko od spodu skrzydła i usterzenie/stateczniki poziome, były lekko cieniowane mocno rozcieńczonym ciemnoszarym. Kolor to MRP Silver. Poniżej zestaw wykorzystanych farb.

meJk4l.jpg

Akwamaryna ... lekko zielono-niebieski jest US Medium Green w wydaniu MRP, malowany na czarnym podkładzie. Być może matryce w komórkach i na komputerze różnie pokazują te same kolory, może kwestia filtrów niebieskiego światła. Na żywo ta zieleń wypada mniej więcej tak, jak na zdjęciach spodu, z nimi prawie nic nie robiłem. Reszta fotografii ma lekko podkręcone światło i wyostrzenie. Zdjęcia robiłem przy zimnym oświetleniu 6500 K.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, rymulus napisał:

Sam samolot paskudny ale model wyszedł Ci bardzo fajnie.

I tu widać, jak pięknie różnić się można gustami:  moim zdaniem to najładniejszy Curtiss z linii P-36/P-40! Może XP-40Q mu dorównuje.  Powiem nawet, że te napędzane Wright Cyclone są ładniejsze od wersji A-1 do A-3, tych z podwójną gwiazdą i mniej pękatym przodem, choć kiedyś wydawało mi się na odwrót.

Jak dla mnie, to rasowy myśliwiec. Szkoda tylko, że holenderskie Hawki niewiele zdziałały na Sumatrze i Jawie przeciwko Japończykom, co gorsza - C329 rozbił się z zderzeniu z innym Hawkiem przy starcie, grzebiąc w swych szczątkach pilota. Smutna historia.

Dzięki za wszystkie komentarze!

Pozdrawiam
Hubert
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale fajny kamuflaż. Ciekawy

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.