Jump to content
Sign in to follow this  
Hubert Kendziorek

Curtiss Hawk H-75 A-7 (ML-KNIL) | SH 1:32

Recommended Posts

Model Special Hobby, jest godnym nosicielem marki producenta. Specjalny pod każdym względem: jakości odlewu, spasowania, poziomu detali, zgodności z oryginałem. Specjalny, jak umysł Johna Isidore'a.  Ale za to jedyny Hawk w tej skali na rynku. Hobby nasze zaś polega między innymi na zmaganiu się z usiłowaniami producentów, jak zrobić coś źle, gdy można by było dobrze. Zatem wszystko w porządku. Kto ciekaw szczegółów i ma mocne nerwy, niech poszuka w Sieci wątku warsztatowego.  

Dodane ode mnie: imitacja nitów, brakujące linie podziału, modyfikacja uzbrojenia w skrzydłach, mocowania anten na skrzydłach, stateczniku pionowym i kadłubie, linki antenowe Uschi van der Rosten 0,2 mm z izolatorami w wyciągniętego nad ogniem nieekologicznego zupełnie patyczka higienicznego, osłony komór podwozia z CMK, lufy od Mastera. Pokrywy podwozia (te przednie) dorobiłem z blaszki pozyskanej z puszki orzeszków Felix. Reszta - prosto z pudełka.

Malowany farbami MRP. Kolory wg monografii AJ-Press, stare liście czyli wczesny US Olive Drab, młode liście, czyli wczesny US Medium Green, spód skrzydeł i stateczników poziomych z usterzeniem pomalowane na srebrno, z zachodzącymi za krawędź natarcia pasami kolorów powierzchni górnych. W zestawieniu z pomarańczowymi oznaczeniami ML-KNIL - moim zdaniem bardzo ładnie się obrońca Sumatry prezentuje. 

XQ0TZH.jpg

FJYEKB.jpg

3aPtJp.jpg

Mx9OSi.jpg

VaKSqE.jpg

LQywZf.jpg

CFf4FD.jpg

43bYnG.jpg

X5goNz.jpg

YRqeT8.jpg

HOzxMg.jpg

0UsJzK.jpg

eTkDhk.jpg

tgUY6N.jpg

Os5pz4.jpg

Pozdrawiam
Hubert

• Like 4

Na komórce wygląda to jakby był srebrny z maziami akwamaryna. A teraz na kompie też trochę dziwnie... Kwestia oświetlenia?

21 godzin temu, WujekAlice napisał:

Na komórce wygląda to jakby był srebrny z maziami akwamaryna. A teraz na kompie też trochę dziwnie... Kwestia oświetlenia?

Ale pytasz o spód, czy ogólnie? 

Zasadniczo srebrne są tylko od spodu skrzydła i usterzenie/stateczniki poziome, były lekko cieniowane mocno rozcieńczonym ciemnoszarym. Kolor to MRP Silver. Poniżej zestaw wykorzystanych farb.

meJk4l.jpg

Akwamaryna ... lekko zielono-niebieski jest US Medium Green w wydaniu MRP, malowany na czarnym podkładzie. Być może matryce w komórkach i na komputerze różnie pokazują te same kolory, może kwestia filtrów niebieskiego światła. Na żywo ta zieleń wypada mniej więcej tak, jak na zdjęciach spodu, z nimi prawie nic nie robiłem. Reszta fotografii ma lekko podkręcone światło i wyostrzenie. Zdjęcia robiłem przy zimnym oświetleniu 6500 K.

1 godzinę temu, rymulus napisał:

Sam samolot paskudny ale model wyszedł Ci bardzo fajnie.

I tu widać, jak pięknie różnić się można gustami:  moim zdaniem to najładniejszy Curtiss z linii P-36/P-40! Może XP-40Q mu dorównuje.  Powiem nawet, że te napędzane Wright Cyclone są ładniejsze od wersji A-1 do A-3, tych z podwójną gwiazdą i mniej pękatym przodem, choć kiedyś wydawało mi się na odwrót.

Jak dla mnie, to rasowy myśliwiec. Szkoda tylko, że holenderskie Hawki niewiele zdziałały na Sumatrze i Jawie przeciwko Japończykom, co gorsza - C329 rozbił się z zderzeniu z innym Hawkiem przy starcie, grzebiąc w swych szczątkach pilota. Smutna historia.

Dzięki za wszystkie komentarze!

Pozdrawiam
Hubert

Ale fajny kamuflaż. Ciekawy

• Like 1