Jump to content

T-55 Polish Prod. - MiniArt 37068 (oraz Type 59 Hobbybos, T-54B, T-55AM i T-55AM2B Takom)

Recommended Posts

Składane małe rury miały na pewno wozy z 11 batalionu czołgów Średnich 7 ŁDD (zarówno T-54 jak i T-55) - nie składana nie mieściła się w ładowni okrętu desantowego. Przykładem jest właśnie T-55A "8729" z postu powyżej.

• Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Czy to ->  się przyda do polskiego czołgu z operacji dunaj ?

Szkoda że pamięć mają krótką i zapomniało im się o "wizycie" z 1939:)

Temat się trochę rozrósł... Aktualnie w planach jest tercet: T-54B z Takoma, T-55 z Miniarta i T-55AM Takoma który ma być Meridą. Zakładam, że T-54 będzie w malowaniu jeszcze z orłem, T-55 z

Posted Images

• 4 weeks later...

Poza oddelegowaniem "angolańczyka" na bocznicę. Kolor zupełnie mi nie wyszedł. Trzeba myć po całości... to moze takie cudaka

AMISOM_at_AFGOYE2012.jpg.6e4a07e8110f60bdc9e655a2098e882f.jpg

a tu w modelu . troj barwny kamuflaz

775550971_a(6).jpg.f9630876495d76010c0d058116faad23.jpg

Podpatruję jeszcze zmagania kolegi TAW z "chińczykiem z kuricą" - jak uda mu się ładnie zmodyfikować kolor, a jeszcze na dodatek napisze jak to zrobił - to wrócę do angolańczyka :)

Przy okazji - w rejon warsztatu przesuwa się T-54A budowany z type 59 Hobbybosa - a więc alternatywny "chińczyk z kuricą".

W dniu 8.09.2020 o 07:54, martinello napisał:

Podpatruję jeszcze zmagania kolegi TAW z "chińczykiem z kuricą" - jak uda mu się ładnie zmodyfikować kolor, a jeszcze na dodatek napisze jak to zrobił - to wrócę do angolańczyka

Lepiej nie czekaj bo w tym miesiącu raczej aerografu nie dotknę a kolor wg moich obliczeń będę kładł dopiero na drugiej sesji :cry: Ale przed nałożeniem koloru na model popróbuję parę odcieni zieleni na wycieniowanym kawałku plastiku i wstawię zdjęcie - może Ci pomoże jeśli jeszcze nie ruszysz do tego czasu. A jak zamierzasz malować - cieniować czarnym i białym czy dopiero potem nakładać rozjaśnioną farbę na bazę? Pytam bo wtedy to zupełnie inaczej farby mogą wyglądać na modelu.

W dniu 7.09.2020 o 11:07, martinello napisał:

Kolor zupełnie mi nie wyszedł. Trzeba myć po całości...

A mógłbyś wstawić zdjęcie jeśli masz bo ciekawy jestem jakiej farby użyłeś i jak wygląda na modelu?

Zdjęcie wstawiałem wcześniej (na 9 stronie)- na razie nie wracam do tego modelu :)

Za to w t-54A dopasowałem friule:

IMG_20200913_123906.thumb.jpg.2dd073ab175080bfe110b710d9334fd3.jpg

IMG_20200913_123924.thumb.jpg.fea6412a05335a5d4f94dae1a0c84d01.jpg

Wydaje mi się, że mają odpowiedni "zwis". Poskładałem wg instrukcji po 90 ogniw, ale 8 musiałem odciąć i wyszło po 82 na stronę :)

Jak są uniesione nad pierwszym i ostatnim kołem jednym to są dobrze,uniesienie powinno być subtelne  jakby powstało pod własnym ciężarem. Spotkałem się z kilkoma wielkościami uniesienia w różnych jednostkach mimo jednej instrukcji,tz. albo wysokość pudełka zapałek na sztorc albo paczka fajek też na sztorc. Trzeba tylko pamiętać że wtedy fajki były w miękkich opakowaniach I niższych jak dzisiaj pozdrawiam OlO.