Jump to content

T-34/76 mod. 1942 Hobby Boss 1:48

Recommended Posts

Dzięki Panowie.

11 godzin temu, Rack napisał:

Super :super:. Używasz czegoś do powiększania?.

Jeśli masz na myśli szkło powiększające, to jeszcze nie używam. Jednak czas zakupu szkła zbliża się nieubłaganie. 

7 godzin temu, bazylms napisał:

Świtnie ci te blaszki wychodzą. Będziesz męczył błotniki czy zostawiasz nówki sztuki?

Błotniki troszeczkę pomęczę.

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Blacharki ciąg dalszy. Części skrzyni narzędziowej dużej i po złożeniu do kupy. Dorobiłem uchwyty desantowe i przymiarka ze skrzyniami i zbiornikami paliwa.

Na warsztat wjeżdża T-34/76 z fabryki nr 112. Do modelu dokupiłem zestaw blaszek i lufę, wykorzystam również liny z Eureki. Niestety z konieczności muszę zastosować zestawowe gąsienice. Dotychczas n

Witam. Ostatnio znalazłem chwilę czasu aby rozłożyć warsztat więc coś tam się zadziało przy teciaku. Powoli finalizuje prace blacharskie na kadłubie oraz złożyłem gąsienice. Gąski MasterCl

Posted Images

Tak, jakieś szkło, lupa, itp. 🙂. Mnie się wydaje, że przy takich drobiazgach, niezależnie od wzroku, "wspomagacze" mogą pomóc. Sam się nad czymś wygodnym zastanawiam 🙂.

Też się zastanawiam nad jakimś optymalnym rozwiązaniem. 
Miałem kiedyś tzw. trzecia rękę ze szkłem powiększającym ale nie zdała egzaminu. (brak oświetlenia)
Rozważałem zakup lampki ze szkłem. Jednak mam ograniczoną przestrzeń roboczą  a kolejny element na biurku jeszcze ją zmniejszy. Dlatego zastanawiam się nad opcją zakupu szkieł na głowę. 

Ja mam i takie jakby okulary powiększające i szkło z lampą. Ale oba mi się nie sprawdzają - źle mi się odległość ocenia.

W dniu 29.04.2020 o 09:32, Markuz napisał:

Też się zastanawiam nad jakimś optymalnym rozwiązaniem. 
Miałem kiedyś tzw. trzecia rękę ze szkłem powiększającym ale nie zdała egzaminu. (brak oświetlenia)
Rozważałem zakup lampki ze szkłem. Jednak mam ograniczoną przestrzeń roboczą  a kolejny element na biurku jeszcze ją zmniejszy. Dlatego zastanawiam się nad opcją zakupu szkieł na głowę. 

Znajomy korzystał ze szkieł na głowę i nie polecał, robiło mu się niedobrze od ciągłych zmiany ostrości i powiększenia. No i podobnie z ocenianiem odległości jak napisał @bazylms

Ja korzystam z takiego rozwiązania - też ma swoje wady ale np przy figurkach się świetnie sprawdza

obraz.png.383a08dbcc2caf8f592fa40a6e3d8fb5.png

W sumie mam takie ustrojstwo ( raczej do elektroniki używałem czasem ). Będę musiał potestować przy modelach plus sensowne oświetlenie.

Mam dokładnie takie samo ustrojstwo jak pokazał kolega hampel08. Tyle że zgubiłem gdzieś szkło :glupek:

kamilos223 blaszki Abera są ok, nie za grube i nie za cienkie. Nie miałem większego problemu z uszkodzeniami blaszek podczas formowania. Oczywiście trzeba zachować zasadę aby nie wyginać blaszek zbyt często bo ostatecznie zawsze się złamią lub pękną. Blachy wyginam za pomocą szczypiec płaskich, pincety lub zaginarki, w zależności jaki element. Do wycinania używam zwykłego skalpela, staram się odcinać elementy tak aby zostało jak najmniej łącznika lub wcale, ewentualne pozostałości usuwam papierem ściernym o gradacji około 500. Blaszki wycinam na szkle lub metalowej linijce. Musi być w miarę twarde podłoże, żeby nie zdeformować wycinanego elementu. W mojej ocenie głównym mankamentem blach Abera są instrukcje, które często są mało precyzyjne lub wręcz wprowadzają w błąd. Zawsze jednak staram się sprawdzić w dostępnej dokumentacji (zdjęcia w internecie, monografie itp). jak dany element wyglądał w rzeczywistości.

Blacharki ciąg dalszy.

Części skrzyni narzędziowej dużej

49879724797_2128181650_k.jpg

i po złożeniu do kupy.

49879413961_36d9dffb68_k.jpg

Dorobiłem uchwyty desantowe i przymiarka ze skrzyniami i zbiornikami paliwa.

49879724612_afa4364d49_k.jpg

49879413766_c9ba2149be_k.jpg

• Like 4

Jest forma! Mam pytanie jak wyginasz drut? Krótki uchwyt jestem jeszcze w stanie wykonać ale gdybym chciał zrobić coś takiej długości jak masz po bokach to miałbym cały pogięty.

Mały krok dla ludzkości ..... koła wycięte i oszlifowane  uff

49910041972_6e1f0e9fb7_k.jpg

W stadku kółek Hobby Bosa widać dwa kolorowe rodzynki. Jest to pozostałość z SU-122 tamki. Różnicę widać gołym okiem.
Zastanawiam się nad sklonowaniem kompletu.

No i największy mankament modelu -  gąsienice. :miecz:
Każde ogniwo z zębem posiada dwa wielgachne ślady po wypychaczach.
Projektanta tych ramek należało by zesłać na Kamczatkę.

49909225738_96d8a88c7c_k.jpg

A ja na twoją opinię na ihc temat. MOj pierwszy zestaw miął problem z wpasowaniem jednego ogniwka do drugiego. Musiałem srodki szlifować.

• 2 months later...

Dzień dobry,

Coś tam się dłubie powoli.

Równo miesiąc i pół od zamówienia dotarła przesyłka z Rosji. :yahoo:

50140861438_3063b68ca6_k.jpg

dotarły również koła 

50140861573_bb67b0783f_c.jpg

drobnicy blacharskiej ciąg dalszy.

50140861518_34169b12ce_k.jpg

50141639182_b0aea60ce5_k.jpg

• Like 2
  • 1 month later...

Witam.
Ostatnio znalazłem chwilę czasu aby rozłożyć warsztat więc coś tam się zadziało przy teciaku.

Powoli finalizuje prace blacharskie na kadłubie oraz złożyłem gąsienice.

Gąski MasterClub troszeczkę mnie zaskoczyły. Na koniec składania drugiej taśmy okazało się, że są dwa rodzaje sworzni do łączenia ogniwek. Jedne z łbem a drugie bez. :glupek: Jest to naturalne jednak, ze względu na brak jakiejkolwiek instrukcji po prostu tego nie zauważyłem.:glupek:

W dniu 20.05.2020 o 17:08, bazylms napisał:

A ja na twoją opinię na ihc temat. MOj pierwszy zestaw miął problem z wpasowaniem jednego ogniwka do drugiego. Musiałem srodki szlifować.

Krzysztof ogólnie nie miałem większych problemów z ich składaniem.

50320403988_960bab62fe_b.jpg

Tym czasem postęp na dzień dzisiejszy wygląda następująco. (Wieża polepiona na taśmę tylko do zdjęć).

50321256417_94267b3025_b.jpg

50321076731_742be81b81_b.jpg

50320403673_6d0c22f77a_b.jpg

50321076531_c197673390_b.jpg

• Like 3
4 godziny temu, Markuz napisał:

Gąski MasterClub troszeczkę mnie zaskoczyły. Na koniec składania drugiej taśmy okazało się, że są dwa rodzaje sworzni do łączenia ogniwek. Jedne z łbem a drugie bez. :glupek: Jest to naturalne jednak, ze względu na brak jakiejkolwiek instrukcji po prostu tego nie zauważyłem.:glupek:

Też to samo miałem, a te sworznie z łebkiem lepiej się trzymają gąsienic i łatwiej je skleić.