Jump to content
Juffre

Trójkolorowy kamuflaż

Recommended Posts

Cześć,

będę się zabierał za zrobienie standardowego kamuflażu pojazdów niemieckich. Zastanawiam się nad doborem farb. Chciałem użyć farb Tamiya.

Co sądzicie o takim doborze:

XF-60 Dark Yellow + XF-2 White

XF-58 Olive Green + XF-2

XF-9 Hull Red Matt + XF-2

Wszystkie kolory planuję rozjaśnić, zakładając że ściemnieją po lakierach i filtrach.

Jak najbardziej to bardzo dobra ta koncepcja.Kolory w porządku.Do olive green dodać można jeszcze kropelkę lub dwie niebieskiej.Ja tak robię.

O ile mogę to podepnę się pod temat.

A jak widzicie w przypadku tego kamuflażu mieszanie farb różnych producentów? Mam np. jeden kolor z AMMO MIG, drugi Tamiya a trzeci z Model Mastera, po prostu pozostawały mi jakieś tam resztki i chcę je zużyć. Bawić się w to czy lepiej wziąć jednego producenta?

Nie miesza się takich farb jak Tamiya i Ammo of Mig, to zupełnie inne rodzaje farb i tylko sobie taką mieszanką (o ile się nie zważy wcześniej) zapchasz dyszę.

Koledze chyba chodziło o to, że każdy kolor od innego producenta. Raczej nie powinno być problemu, o ile poprzedni porządnie wyschnie.

Koledze nie chodzi o bełtanie różnych farb, tylko o malowanie farbami różnych producentów jednego modelu. Chyba. :mrgreen:

Tak tak, nie chodziło o mieszanie w aerografie, tylko użycie trzech różnych kolorów z trzech różnych firm do namalowania 3 barwnego camo 😉

A to żeby nie mieszać farb różnych producentów jeden po drugim to już wiem, bo w zeszłym roku w końcu nabyłem aerograf i przy nauce malowania w pewnym momencie przeszedłem z Pactry na Tamiyę bez przepłukiwania. Co się namęczyłem żeby to wszystko wyczyścić to moje :D

Ogólnie można jak najbardziej malować różnymi firmami jak jedna wyschnie to z innej beczki nanieść sobie kolor.

11 godzin temu, _OldMan_ napisał:

W palecie Tamiy'i są nowe farby do kamuflażu niemieckiego:

Nie wiedziałem, że wyszły nowe kolory od Tamiya. Ktoś je już testował? :)

20 godzin temu, push-up78 napisał:

Jak najbardziej to bardzo dobra ta koncepcja.Kolory w porządku.Do olive green dodać można jeszcze kropelkę lub dwie niebieskiej.Ja tak robię.

Cieszę się, że moja koncepcja nie jest pozbawiona sensu :)
Natrafiłem jeszcze na jedną mieszankę: 
XF60 + XF2 + XF57 w proporcji odpowiednio 5:4:1. Wypróbuję to też. Jak zrobię testy to pochwalę się fotkami :) 

Posted (edited)
1 godzinę temu, Juffre napisał:

Nie wiedziałem, że wyszły nowe kolory od Tamiya. Ktoś je już testował? :)

Cieszę się, że moja koncepcja nie jest pozbawiona sensu :)
Natrafiłem jeszcze na jedną mieszankę: 
XF60 + XF2 + XF57 w proporcji odpowiednio 5:4:1. Wypróbuję to też. Jak zrobię testy to pochwalę się fotkami :) 

Widziałem zdjęcia na FB jak ktoś pomalowal chyba KT i kolory wygladaja bardzo dobrze

Edited by kzugaj