Skocz do zawartości

Materiały pod leśną dioramę


2jacks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój drugi post i chciałem prosić o małą poradę, bo ciężko mi się trochę zorientować w gąszczu opcji. Chodzi o zrobienie podstawy pod taki wąwóz jak na zdjęciu. Kupić styrodur? Styropian? Coś jeszcze innego? Jakąś masę? Może są inne opcje? Nie chciał bym wyrzucać pieniędzy w błoto, lub utknąć w jakiejś bezsensownej opcji. 

3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Mam już w zasadzie z grubsza materiały jakich bym potrzebował. Chciałbym wszystko w miarę możliwości kupić w jednym miejscu. Czy może mi ktoś polecić jakiś sklep? W Polsce albo UE? Wymienię może rzeczy które chciałbym kupić. 

1. Styrodur lub coś podobnego. 

2. Masę modelarską: sculptamold(kształtowanie tereny i drzewa)

3. Vallejo lub inny producent. Texture mass Brown Earth

Więc to jest podstawa. 

4. Dodatkowo farba teksturowa mchu. Druty miedziane. Liście które będą potrzebne do robienia drzew, czyli zielone i liście szare na ściółkę. 

 

Piszę to bo może coś warto kupić innego, albo coś dodać, lub wyrzucić. No i oczywiście liczę może też na jakieś wskazówki gdzie można by to wszystko kupić w jednym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym styrodur kupił w Castoramie, klej do kafelek na podłoże też, drut miedziany do kształtolwania drzew też pewnie 1,5 albo 2,5 kwadrat, klej wikolowy do oklejania też tam,  "dziurkacz" do wycinania liści w najbliższym sklepie modelarskim, pergamin na liście w dowolnym supermarkecie, albo stare zasuszone liscie na podwórku, ziemia z najblizszego kretowiska, piasek z Castoramy. Farby sklep modelarski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wątek  Megapol-a stalker w sci fi  tego forum, tam dużo podpatrzysz, W czeskim Modelarzu nr.4/2019 jest świetny tutorial z pomysłami na "dioramkę" tego typu autor Martin Moocher Louda, moge podeslac na privat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pi małym researchu kupię chyba

1.styropian 5 cm i drut 0.8 mm 50 metrów

2. Na podstawę podpatrzyłem, że używany jest chyba proszek ceramiczny, który można kupić już za 4 zł-1kg naszej produkcji. Do tego mod podge. 

3. No i do tego farbę tekstura ziemia+mech + wycinarka do liści. 

 

Niestety wygląda na to, że trzeba będzie się zaopatrzyć w 3 różnych miejscach. Ale dzięki za info i będę wdzięczny za informacje dotyczące ludzi robiących dioramy, lub wskazówki dotyczące publikacji. Prawdę mówiąc chcę zakupić "lets build diorama II" ale ciężko to dostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.