Skocz do zawartości

Który zestaw: maszyny D-Day, BoB itp.


Axel

Rekomendowane odpowiedzi

Oba mialy metalowe płaty fabrycznie. 
Pięknie dziękuję Kolego jak i też pozostałym Uczestnikom dyskusji. Wiedziałem że wybrałem dobre forum do rozwiązania mojego problemu

Przy okazji człowiek się znów czegoś ciekawego dowiedział.

Pozdrawiam,
Axel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że ktoś w Arma Hobby się obudzi i zrobią Sea Hurricane.Śmiem twierdzić że sprzedał by się lepiej niż ten FM -2.

Kolego Axel jeżeli Hurricane z metalowym skrzydłem to tylko Arma Hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeden i drugi powinien mieć płetwę od spodu.Są zdjęcia samolotów z niższymi numerami seryjnymi z wyraźnie widoczną płetwą.W monografii Aj Press są zdjęcia Hurricane ze śmigłem Watts i płóciennym pokryciem skrzydeł oraz płetwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza konkursem - całkiem porządnego Mk I robił kiedyś Sword, było tam jugolskie malowanie. Tylko instalacja płetwy jest nieco problematyczna - delikatnie mówiąc - lepiej pozostać przy płaskim brzuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Xmen napisał:

Według mnie jeden i drugi powinien mieć płetwę od spodu.Są zdjęcia samolotów z niższymi numerami seryjnymi z wyraźnie widoczną płetwą.W monografii Aj Press są zdjęcia Hurricane ze śmigłem Watts i płóciennym pokryciem skrzydeł oraz płetwą.

Drugi na pewno, ale qrde  w robocie miałem chwilę i znalazłem zdjęcia tego pierwszego bez płetwy, ale teraz nie mogę tych zdjęć znaleźć ni huhu. Mam tą monografię, co prawda w wersji cyfrowej, ale trochę ja przegladałem ,ale bardziej na temat Mar IIc/IId i Mark IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawker Hurricane Mk.I P3576 został wyprodukowany w trzecim bloku produkcyjnym liczącym 544 samoloty pomiędzy lutym a lipcem 1940 roku.Czyli na 99% powinien mieć płetwę.Ale jak znajdziesz zdjęcia chętnie sobie obejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Axel napisał:

sebastain

Dwułopatowe śmigło..... oo i to jest konkret. Tylko czy to działało też w druga stronę? Czy każdy z trójpłatowym miał metalowe?:):)

No nie. Zmiana śmigieł była wcześniej, płat dalej był produkowany z rur i płótna, później zaczęto robić metalowe skrzydła. Czy był taki mix: dwułopatował smigło i metalowy płat - nie spotkałem ale nie takie cuda się działy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Xmen napisał:

Hawker Hurricane Mk.I P3576 został wyprodukowany w trzecim bloku produkcyjnym liczącym 544 samoloty pomiędzy lutym a lipcem 1940 roku.Czyli na 99% powinien mieć płetwę.Ale jak znajdziesz zdjęcia chętnie sobie obejrzę.

Poszukam. Jak znajdę to wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany. Nigdy nie myślałem, że ten temat spotka się z takim zainteresowaniem. OGROMNE dzięki Panowie za wszelką pomoc.

 

Żeby nie było, że siedzę na tyłku i czekam na gotowe - poszperałem trochę i wydaje mi się, że informacje ze strony http://www.k5083.mistral.co.uk/APS.HTM wyczerpują temat skrzydeł. Jak już wcześniej wspomniano obie maszyny miały skrzydła metalowe.

W kwestii "płetwy" - czy chodzi o to?

hurricane_pletwa.png

P.S. Jako, że temat zrobił nam się mało in-boxowy uprzejma prośba do Moderatora, aby przesunął/wydzielił do działu 1:1, jeśli uzna to za stosowne.

Edytowane przez Axel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę jakiś ,,kamyczek do tego ogródka i parę głazów usunę'' 

W dniu 17.01.2020 o 02:20, Axel napisał:

Potrzebuję zakupić następujące modele (wszystko w 1:72)

Hawker Typhoon Mk. Ib - Airfix?
Hawker Hurricane Mk. I - nowa Arma?
Morane-Saulnier MS.406 - Azur, AZ Model?
Spitfire Mk. Vb - ??

Hawker Typhoon MkI b

Z tego co napisałeś (żadnych przeróbek itd.) to podpasuje Ci Airfix.Czy jest on ,,wierny względem oryginału "-tak bardzo średnio :?  ,ale tego nie będzie raczej widać ; zburzone długości kadłuba i jeszcze parę innych małych kwiatków .Jest oprócz Brenguna (słabiej się klei bo szort,choć lepszy merytorycznie) jeszcze Akademy. Pomimo że model ma trochę lat to (jak dla mnie ) wygląda o wiele subtelniej od  Airfixa,choć nie ma tych wszystkich ,,bajerów ' co ten ostatni i jego ,,felerem '' jest lekko niewłaściwy kształt (za bardzo opada) góry maski silnika .Musisz też brać pod uwagę że występowała wersja wczesna i późna MkIb ,różniąca się statecznikami poziomymi od Tempesta i dwa rodzaje śmigła.

 Morane-Saulnier MS.406 - Azur, AZ Model

W dniu 17.01.2020 o 06:16, HKK napisał:

Azur i AZ to te same wypraski.  . Jeśli koniecznie MS.406, to celowałbym w Hasegawę plus dodatki Quickboosta, Part-a itp. Co prawda z nimi też jest trochę roboty ale przynajmniej sam zestaw składa się dobrze. Tyle, że to najdroższa opcja.

Dokładnie jak napisał Kolega.  Azur i Az to to samo ....ale .Wdziałem ten sam zestaw z obu firm i Az wydawał mi się o wiele ,,wyraźniejszy'' .Nie wiem dla czego ,może Az'et formy podrasował ,może lepsze tworzywo, ale ten co go nabyłem jest bardzo dobry i wyraźny (RS mydlany ) .Nie rozumiem dlaczego niektórzy ,,rozpływają"" się tak nad Hasegawą ? Zestaw ma sporo do poprawy

W dniu 17.01.2020 o 14:19, HKK napisał:

Hasegawa ma kompletnie pustą kabinę i beznadziejne wnęki podwozia, a w zasadzie ich brak. Przydałby się co najmniej Zoom Eduard-a i żywiczne wnęki Quickboosta. Morane miał wypukłe listwy na skrzydłach w miejscach łaczenia blach (?). Model Hase ma je jedynie zaznaczone - płaskie. Byłoby pożądane przyklejenie tam pasków np. z folii metalowej. Ale zestaw fototrawiony Part-a przeznaczony do Hase ma to wszystko plus sporo więcej. Oczywiście jak to Part - nie najłatwiejszy w montażu i ze słabą instrukcją

Dokładnie tak jest ,ale  trzeba to jeszcze wszystko umiejętnie zrobić -ehh . Zważywszy że MS.406 od Az-model jest ,,prawie kopią ", to nie widzę innej opcji jak ten model .Tak ,tak ,podstawowe części obu zestawów można zamieniać i pasują :super:,a ,,prawie kopia'',  bo poprawili to i owo(choćby te charakterystyczne listwy na skrzydłach) 

Hurricane Mk. I Koledzy Ci już podpowiedzieli : ,,metal skrzydło '' -Arma Hobby -amen .Jak już bardzo chcesz ,,płótno'' to Airfix.

Spitfire Mk. Vb

No i tu się zaczyna cyrk !

W dniu 17.01.2020 o 05:21, panDespota napisał:

Podepnę się pod temat. Potrzebuję model pod to malowanie. Tamiya, KP...?

A coś na temat Spita Kovozavody Prostejov wiadomo?

Krzysiek ,miałem ten zestaw (,,maltański") wypraski niczego sobie a nawet bardziej  ,ale jak zrobiłem takie proste pomiary (nie liczenie nitów Wujaszku:bleh:) rozpiętość /długość to mi wyszło że on jest w jakiejś ,,mniejszej skali'' Podobnie Azmodel ma chyba z Mk IX ,ale w V od KP  brakuje trochę więcej   i w rozpiętości i długości ,a szkoda bo mógłby być fajny zestaw.

No to teraz o Tamiyi :twisted:

W dniu 17.01.2020 o 14:42, Xmen napisał:

nie pisać mi tu bzdur o geometrii płata sprawdzanej na podstawie planów.

Ojojoj ,ale Ty groźny jesteś , no i widzę że dla Ciebie wszystkie plany to samo ,,Zło'' Pawle .Wiesz co, a ja mam w nosie Twoje zakazy i napiszę ,ale.... w sumie dobrze o tej geometrii 

W dniu 17.01.2020 o 12:02, filipsg napisał:

Vb od Tamki ma skopane kształty

Płat na pewno był w tamce zły, ale nie pamiętam teraz czy coś jeszcze. W każdym razie skopać kształt tych pięknych skrzydeł to wstyd i hańba! :D
 

Filipsg ,czy oby na pewno ten obrys jest zły ??? Patrzyłeś ,mierzyłeś ,czy tylko powtarzasz po innych ? Jest jedno ,,złe miejsce" w tym płacie i przy takim, a nie innym przykładaniu może fałszować resztę .Rozpiętość w zestawie jest chyba dobra (1122cm - 15,6 w skali) ,co do planów ,hmm ,,zależy jak komu leży'':niemam:. Zostawmy plany ,może inaczej; co do Spita Edka nikt raczej nie ma zastrzeżeń -o sorry Az miał :mrgreen:.

Poprzykładałem więc skrzydełka obu zestawów do siebie i obrys się zgadzał ! ,,Problem'' skrzydła Spita Tamiyi polega nie na złym obrysie ,ale na (jak to opisać :hmmm:) łączeniu z kadłubem ,które ma niewłaściwy kształt(linia łączenia za blisko kadłuba) i zły spływ w samym oprofilowaniu przejścia skrzydło /kadłub.Po sklejeniu ,można to skorygować na wzór Edka (zaszpachlować złe  ,przeryć linie nowego łączenia, podpiłować łuk spływu) -takie moje zdanie .Tamija ma jeszcze jeden ,,feler '' kadłub za krótki w sekcji ogonowej o jakieś 1,5/2 mm. Można rozciąć na linii blach, przed usterzeniem poziomym  i wstawić płytkę przedłużającą ,obrobić .Te zabiegi to oczywiście dla ,,dłubaczy '' ,ale potem na półce nie będzie widać  różnic w bryle Spitów. Co do Nowej Vb z Revella ;widziałem tylko wypraski w worku (w sumie to MkII ). Jakoś tak niby fajnie, ale... nie wiem może i dobry zestaw, chociaż są recenzje ,to można znaleźć i poczytać .Italeri nawet kijem przez szmatkę nie tykać !   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 19:47, WujekAlice napisał:

Tak bajdełej, to Airfix przymierza się do Hurry'ego IIC/Seahurry'ego   

Voila!

https://www.cybermodeler.com/hobby/kits/airfix/kit_airfix_2096.shtml

WujekAlice ,no teraz to mnie rozwaliłeś Chłopie ,po całości .Co robi Airfix ;przymierza się do Mk II c ???:haha:

https://www.mojehobby.pl/products/Hawker-Hurricane-Sea-Hurricane-MkIIc.html

Przecież ten zestaw jest od ,,wieków'' w sprzedaży , no z 10 lat ! A Ty tu z taką ,,sensacją" wyskakujesz ,a może to ja o czymś nie wiem :wow:

Nawet są modele zrobione tej nowości

https://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=71101

Kolega Mac Eyka widać antycypował :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płetwy w hurricanach - wprowadzono je 7 marca 1938 roku wraz z powiększonym sterem kierunku. Seria która Cię interesuje (P35XX) to luty-lipiec 1940, czyli prawie ok. dwa lata później. Z płetwą!!! Czyli bez wahania Arma Hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, zatras napisał:

WujekAlice ,no teraz to mnie rozwaliłeś Chłopie ,po całości .Co robi Airfix ;przymierza się do Mk II c ???:haha:

https://www.mojehobby.pl/products/Hawker-Hurricane-Sea-Hurricane-MkIIc.html

Przecież ten zestaw jest od ,,wieków'' w sprzedaży , no z 10 lat ! A Ty tu z taką ,,sensacją" wyskakujesz ,a może to ja o czymś nie wiem :wow:

Nawet są modele zrobione tej nowości

https://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=71101

Kolega Mac Eyka widać antycypował :mrgreen:

No cóż... jako świeżo nawrócony mogę nie znać na pamięć wszystkich wypusków. A tego to w ogole nie  widziałem w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zatras napisał:

Ojojoj ,ale Ty groźny jesteś

Jestem łagodny jak baranek.:haha:

15 godzin temu, zatras napisał:

Jest oprócz Brenguna (słabiej się klei bo szort,choć lepszy merytorycznie) jeszcze Akademy

Brengun nie jest o wiele lepszy merytorycznie .Jednak jako jedyny daje do wyboru dwa rodzaje ogona i śmigła w pudle.W zależności od zestawu używamy odpowiednich części.Z felerów to kiepsko się składa ,oslona kabiny jest bardzo kiepsko dopasowana do kadłuba i nie ma w modelu odwzorowanych  wzmocnień sekcji ogonowej.Jest jeszcze model Pavli ale radzę omijać z daleka.

15 godzin temu, zatras napisał:

Azur i Az to to samo

Tak bo firmy wymieniły się wypraskami.Model opracował Azur i na zasadzie wymiany udostępnił wypraski ( formy) AZ w zamian za jeżeli dobrze pamiętam Bf 109.Zestaw  fińskich Bf 109 firmy SH to wypraski AZ.

Spitfire robi jeszcze Sword ale Vc

Z modelami Spitfire firmy AZ/KP jest zamieszanie bo najpierw wyszły zestawy opracowane przez AZ a później zaczeli wydawać modele wyglądające na opracowane od nowa (wymiana,kopia ?)bardzo podobne do modeli  Sworda.Tak że przy kupnie trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zatras napisał:

Tamija ma jeszcze jeden ,,feler '' kadłub za krótki w sekcji ogonowej o jakieś 1,5/2 mm.

Jak oni mogli.:hmmm:Toż to profanacja.Brytole nie zrobili jakiejś krucjaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 20:12, Xmen napisał:

Mam nadzieję że ktoś w Arma Hobby się obudzi i zrobią Sea Hurricane.Śmiem twierdzić że sprzedał by się lepiej niż ten FM -2.

Chyba nie bierzesz pod uwagę rynku amerykańskiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zegeye napisał:

Chyba nie bierzesz pod uwagę rynku amerykańskiego

I tu mnie masz.:mrgreen:Choć nie ukrywam że bardzo bym się ucieszył z "morskich" Huraganów.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Xmen napisał:
W dniu 20.01.2020 o 21:56, zatras napisał:

Tamija ma jeszcze jeden ,,feler '' kadłub za krótki w sekcji ogonowej o jakieś 1,5/2 mm.

Jak oni mogli.:hmmm:Toż to profanacja.Brytole nie zrobili jakiejś krucjaty?

Ah cóż za szydera ,wyrabiasz się na tym forum.

Ale zapomniałem że Ciebie takie ,,mm'' nie wzruszają, bo lepisz wszystko jak popadnie ,aby ładnie wyglądało :jezyk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.