Jump to content
Ananasik

DSPIAE - MT EC Circural Cutter

Recommended Posts

Też mam tego toola ale w wersji od MENGA, z dodatkową aluminiową podstawą. Z powodzeniem ciąłem HIPS grubości 0,5mm i 0,75mm. Co do rozpychania materiału to wystarczy zrobić kilka lekkich obrotów zamiast próbować przeciąć za pierwszym razem. Żadnej deformacji ani postrzępionych krawędzi na HIPSie nie stwierdziłem.

Ktoś to będzie zamawiał? Może jakieś grupowe zamówienie? Dziwnie to zabrzmiało😀

10 godzin temu, Ananasik napisał:

No. 3 Model Store :)

Dzięki

Godzinę temu, jawkers napisał:

Ktoś to będzie zamawiał? Może jakieś grupowe zamówienie? Dziwnie to zabrzmiało😀

Niespecjalnie się opłaca. Na Ali zazwyczaj koszty przesyłki rosną proporcjonalnie do ilości zakupionych towarów, a przy większych przesyłkach jest większe prawdopodobieństwo naliczenia cła.  Ja zamówiłem 1 sztukę i zatrzymał mi ją UC

Edited by JanuszF

23 minuty temu, Solo napisał:

Zaoszczędzisz całego piątaka na takim interesie? :)

Możesz bardziej rozwinąć, do czego przytoczyłeś to pytanie? Bo nie myślałem o żadnych oszczędnościach.

A po co żeśmy zamawiali grupowo płyn do kalek? Żeby było taniej, czy żeby za jednym razem przyszło wszystko do polski?

Zamawialiśmy bo sprzedawca sprzedawał zestawy po 6 sztuk a nikt sam tyle nie potrzebuje.

• Like 1

Fajna ta wycinarka, ostatnio widziałem DSPIAE i kosztuje €73, to jest cholera całkiem dużo jak na wycinarkę kółek, która nie jest znowu aż tak niezbędna w lotnictwie. Może w pojazdach gąsienicowych to tak, tam kółków jak mrówków... Oczywiście musiałem ostatnio wycinać kółka do maskowania silników we Flankerze, ale poradziłem sobie szablonem Hasegawy, nie wiem, czy dałbym za wycinarkę kółek tyle co za porządny aero.

Co innego €25 od Chinola, to już warto rozważyć w odległej przyszłości.

Jest też tańsza wycinarka, ale ciągle sporo

https://www.modelbouwenzo.nl/epages/80239986.sf/nl_NL/?ObjectPath=/Shops/80239986/Products/DSP-MT-CE

Edited by Tap-chan

Przecież nieco wcześniej wrzuciłem link do tej samej wycinarki za ok. 130 zł.

W sumie to rozwiązanie proste jak budowa cepa, można byłoby pokusić się o wykonanie projektu i wrzucenie na frezarkę. Tylko pewnie byłoby taniej dopiero przy kilku sztukach.

Taka samoróbka z cyrkla daje radę, tylko trzeba albo bardzo skrócić ostrze, albo je jakoś dobrze usztywnić, aż po sam jego czubek, bo się może troszkę rozjeżdżać przy większym nacisku, ale jak komuś nie zależy na kołach poniżej 1cm to cyrkiel Olfy za 30zł jest bezkonkurencyjny (cena/jakość/wygoda/przyjemność wycinania kółeczek) 😀 Znowu do małych kółeczek ten wynalazek DSPIAE wydaje się rewelacyjny, tylko ta cena mimo wszystko 😐

U mnie jest  ostrze nożyka modelarskiego. Ułamane,  z wyfrezowanym kanalikiem, żeby wchodziło na śrubkę 'uchwytu'. Tam dodatkowo jest jeszcze podkładka plastikowa, żeby usztywnić ostrze. 'Uchwyt' to końcówka zerownika do pisania tuszem, spiłowana  na końcu, by uzyskać coś w rodzaju szczypiec trzymających ostrze i by uzyskać przestrzeń na czubek ostrza.

Edited by greatgonzo

Widzisz. Czyli jednak dobrze, że zapytałem, bo szczególiki wyciekły. Też dziękuję! Też na serio.

Pewnie, że dobrze. Po prostu pytanie zabrzmiało dziwnie w moich uszach i wolałem się upewnić. Techniczna kwestia.