Skocz do zawartości

M26 Pershing w błocie


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Model Tamiya sklejony i pomalowany jakieś pół roku temu. Ale naszło mnie na zrobienie podstawki w zimowej scenerii i potrenowanie wykonywania śniegu.

Założenie jest takie: styczeń 1945 roku, Niemcy, czołg przejeżdża przez płytki wąwóz, jako któryś pojazd w kolumnie. Zastanawiam się jeszcze, czy na lakier do włosów nie zrobić białego kamo, jak we wcześniej zrobionym Chaffee, ale trochę zapomniałem tej techniki i boję się zepsucia dotychczasowego efektu.

Na razie jest tak: podstawka ze styropianu, papieru toaletowego i sklejkowej pokrywki z jakiegoś pudełka. Na to na wikol imitacja ziemi z modelarskich zapasów.

IMG_6505.JPG

IMG_6513.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kupionej w Lidlu pasty na podobrazia (cokolwiek to jest) zrobiłem imitację podłoża poprószonego świeżym śniegiem, a boki dioramy okleiłem czarnym papierem dla zamaskowania boków ze syropianu. Zrobiłem kępki trawy przy użyciu elektrosadzarki i pęsety, a snieg to soda oczyszczona. 

IMG_6518.JPG

IMG_6521.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kupionej w Lidlu pasty na podobrazia (cokolwiek to jest) zrobiłem imitację podłoża poprószonego świeżym śniegiem, a boki dioramy okleiłem czarnym papierem dla zamaskowania podstawy ze syropianu. Zrobiłem kępki trawy przy użyciu elektrosadzarki i pęsety, a śnieg to soda oczyszczona. Błoto podmalowałem Sidoluxem i trochę zaczęło się błyszczeć.

Sam czołg obiłem gabką i zrobiłem ciemny wash. Modulację i preszajding niestety zamalowałem z pośpiechu.

IMG_6533.JPG

IMG_6530.JPG

IMG_6532.JPG

IMG_6529.JPG

IMG_6528.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda zacnie

Może jedyne co kłóci mi się z założeniem to to że ten śnieg na środku przejazdu jest tak czysty

Jeśli to któryś pojazd z koleji to chyba powinien się trochę pobrudzić

Ale może tylko niepotrzebnie się czepiam w dodatku chyba nie powinienem bo sam dopiero się przymierzam do pierwszego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Trochę się pozmieniało od ostatniego wpisu: śnieg z sody oczyszczonej, błoto z mieszaniny pigmentu, zmielonych liści, gipsu i innego badziewia z zapasów.

Zimowy kamuflaż metodą biała Valejo na lakier do włosów, słup - drogowskaz z balsy i patyczków, załoga jeden figurant z zestawu, pozostali z zestawu US Tank Crew Miniart.

Do figurek przydałoby się nakleić im oznaki stopni i naszywkę 3 Dywizji Pancernej, ale nie umiem ich wymalować, a nie mam takich kalek.

IMG_6946.JPG

IMG_6947.JPG

IMG_6948.JPG

IMG_6949.JPG

IMG_6950.JPG

IMG_6951.JPG

IMG_6952.JPG

IMG_6953.JPG

IMG_6954.JPG

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.