Jump to content

Dassault Mirage III C - 1:48 - Eduard

Recommended Posts

Moja pierwsza w życiu galeria także proszę o wyrozumiałość:) Model umiarkowanie upierdliwy w budowie przez nieprzemyślane rozwiązania łączeń części, kiepski odlew z dużą liczbą ubytków i przesunięć no i spasowanie do d... Kolejna sprawa to fakt, że nigdy w życiu nie używałem metalizera do pokrycia modelu (gun metal przy lufie od karabinu się nie liczy ? ). I na koniec... Miałem problemy z osiadającym kurzem (na przyszłość mam pojemnik z pleksi do przykrycia na czas schnięcia), także tu i ówdzie widać "cićki" na pokryciu samolotu.

Wyszło jak na moje amatorskie oko w miarę (na pewno lepiej niż moje pierwsze podejście czyt. MiG-21 :) ).

UZQnhP0.jpg?1

nXiqajg.jpg?1

j48pdjm.jpg?1

qOIgZs8.jpg?1

HXHAH7v.jpg?1

VTOhoTA.jpg?1

6yaTVzC.jpg?1

9VSHBFg.jpg?1

oD7ButY.jpg?1

• Like 4

Ładnie go zrobiłeś, ale poległeś na brudzeniu, przez co model trochę stracił w finale. Ale do mementu samego brudzenia było fajnie, czysto i ładnie. No a jak na drugi model to w ogóle czapki z głów. Inna sprawa to wybrałeś sobie trochę niewdzięczny zestaw do klejenia i kamuflaż trudny do fajnego pomalowania. Niestety, ale NMF to jest nieco wyższa półka modelarskiego rzemiosła jak na mój gust, a Tobie wyszło to dobrze, więc tym bardziej wyrazu uznania.

• Thanks 1

Obserwowałem warsztat, trzymając kciuki. Bardzo fajnie wyszedł, nad brudzeniem możnaby nieco pomarudzić, ale z drugiej strony szukając zdjęć do mojej budowy znalazłem zdjęcia również BARDZO utyranych Miraży. Mam model Eduarda jeszcze z pierwszych wypustów, ale trochę mnie odstraszyłeś, a po tym, co przeszedłem przy budowie modelu w 1:72 z RV, naprawdę mam duży respekt przed Mirage IIIc w jakiejkolwiek bądź skali. Chyba poczekam ze dwa lata, aż Special Hobby spełni swoje zapowiedzi.

• Thanks 1
Dobrze się prezentuje Brudzenie może faktycznie trochę za mocne, ale... ja tam lubię utyrane samoloty Gratuluję ! Co następne?
Z samolotów zastanawiam się między Drakenem a Skyhawkiem (mam jeszcze MiGa-23 i Skyraya ale one raczej poczekają). No i mam panzer IV, który najpewniej zaraz zacznę kleić jako pierwszy w życiu model czołgu :)
Także na około 2 miesiące uciekam piętro niżej na forum :)

Pozdrawiam
Łukasz

• Like 1