Jump to content

Dassault Mirage III C - 1:48 - Eduard


Recommended Posts

Moja pierwsza w życiu galeria także proszę o wyrozumiałość:) Model umiarkowanie upierdliwy w budowie przez nieprzemyślane rozwiązania łączeń części, kiepski odlew z dużą liczbą ubytków i przesunięć no i spasowanie do d... Kolejna sprawa to fakt, że nigdy w życiu nie używałem metalizera do pokrycia modelu (gun metal przy lufie od karabinu się nie liczy ? ). I na koniec... Miałem problemy z osiadającym kurzem (na przyszłość mam pojemnik z pleksi do przykrycia na czas schnięcia), także tu i ówdzie widać "cićki" na pokryciu samolotu.

 

Wyszło jak na moje amatorskie oko w miarę (na pewno lepiej niż moje pierwsze podejście czyt. MiG-21 :) ).

UZQnhP0.jpg?1

nXiqajg.jpg?1

j48pdjm.jpg?1

qOIgZs8.jpg?1

HXHAH7v.jpg?1

VTOhoTA.jpg?1

6yaTVzC.jpg?1

9VSHBFg.jpg?1

oD7ButY.jpg?1

  • Like 4
Link to post
Share on other sites

Ładnie go zrobiłeś, ale poległeś na brudzeniu, przez co model trochę stracił w finale. Ale do mementu samego brudzenia było fajnie, czysto i ładnie. No a jak na drugi model to w ogóle czapki z głów. Inna sprawa to wybrałeś sobie trochę niewdzięczny zestaw do klejenia i kamuflaż trudny do fajnego pomalowania. Niestety, ale NMF to jest nieco wyższa półka modelarskiego rzemiosła jak na mój gust, a Tobie wyszło to dobrze, więc tym bardziej wyrazu uznania.

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Obserwowałem warsztat, trzymając kciuki. Bardzo fajnie wyszedł, nad brudzeniem możnaby nieco pomarudzić, ale z drugiej strony szukając zdjęć do mojej budowy znalazłem zdjęcia również BARDZO utyranych Miraży. Mam model Eduarda jeszcze z pierwszych wypustów, ale trochę mnie odstraszyłeś, a po tym, co przeszedłem przy budowie modelu w 1:72 z RV, naprawdę mam duży respekt przed Mirage IIIc w jakiejkolwiek bądź skali. Chyba poczekam ze dwa lata, aż Special Hobby spełni swoje zapowiedzi.

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
Dobrze się prezentuje Brudzenie może faktycznie trochę za mocne, ale... ja tam lubię utyrane samoloty Gratuluję ! Co następne?
Z samolotów zastanawiam się między Drakenem a Skyhawkiem (mam jeszcze MiGa-23 i Skyraya ale one raczej poczekają). No i mam panzer IV, który najpewniej zaraz zacznę kleić jako pierwszy w życiu model czołgu :)
Także na około 2 miesiące uciekam piętro niżej na forum :)Pozdrawiam
Łukasz

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.