Jump to content

MIG-29 9-12 Fulcrum Early Type G.W.H

Recommended Posts

W dniu 4.02.2020 o 14:19, Przemek R napisał:

Mam dylemat co od koloru pasów i siedzenia. 

mig29ub-36-300x200.jpg.b1ae7ce8ccfe838ebdb401cf4e714e9b.jpg

Powyżej zamieściłem zdjęcie fotela z MiG-29UB . Tak więc co w kabinie nieważne w tym momencie . Chodzi o fotel i pasy . Pasy zapewne były w kolorze pomarańczowym . W słoneczku na "niebie" kolor wyblakł . Poniżej masz walkaround ze strony Attack Squadron .

http://www.attacksquadron.pl/2016/09/08/mig-29-walkaround-samolotu-mysliwskiego/

Co prawda to nie Twój samolot ale można zobaczyć m.in. kolory wnęk , goleni podwozia i kolor spodu samolotu . Każdy inny , czyli nie idzie generalizować i podawać koloru tak prosto z instrukcji .Zwłaszcza ,że co instrukcja to inna interpretacja .

Może Mario tu zagląda i też skorzysta ?

Pozdrawiam Hello

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem tego modelu : Model chyba wszystkim znany ale in box można zobaczyć tu : https://www.mojehobby.pl/products/MIG-29-9-12-Fulcrum-Early-Type

To samo miałem napisać ? Ale w gwoli ścisłości to nie przed modernizacją a przed doposażeniem,  ponieważ najpierw doposażono MiGi-29 w światła antykolizyjne, TACAN i GPS a później poddano modernizacji

Świetny temat. Chętnie pooglądam. Te przewody do zmycia, ze względu na ich bardzo małe odległości między sobą spróbowałbym je potraktować metodą "suchego pędzla". Powodzenia!

Posted Images

Nie ma sprawy . Tutaj mam jeszcze zdjęcie fotela z MiG-a ale poniemieckiego . Są inne pasy i w kolorze szarym.

8483d28efcc547ef.thumb.jpg.2129d29d5a7d08968f24d8eabaa7d69b.jpg

Najlepiej to dorwać zdjęcie z egzemplarza który się robi . Albo nie przejmować się tym za bardzo ?.

Pozdrawiam Hello

5 godzin temu, Hello napisał:

Nie ma sprawy . Tutaj mam jeszcze zdjęcie fotela z MiG-a ale poniemieckiego . Są inne pasy i w kolorze szarym.

8483d28efcc547ef.thumb.jpg.2129d29d5a7d08968f24d8eabaa7d69b.jpg

Najlepiej to dorwać zdjęcie z egzemplarza który się robi . Albo nie przejmować się tym za bardzo ?.

Pozdrawiam Hello

Zdjęć tej wersji którą to robię chyba nie ma za wiele.

Godzinę temu, Przemek R napisał:

Zdjęć tej wersji którą to robię chyba nie ma za wiele.

W sumie to zapytam . Robisz nr 89 w "czeskim" malowaniu ? W takim jakie jest na Twoich kalkomaniach ? Co potrzebujesz , co nie wiesz . Wypunktuj wątpliwości i będziemy szukać ? .

Pozdrawiam Hello

4 godziny temu, Hello napisał:

W sumie to zapytam . Robisz nr 89 w "czeskim" malowaniu ? W takim jakie jest na Twoich kalkomaniach ? Co potrzebujesz , co nie wiesz . Wypunktuj wątpliwości i będziemy szukać ? .

Pozdrawiam Hello

W tym przypadku najlepiej było by ustalić czy fotel w 89 miał pełne pasy czy tylko uprząż do której dopinał się pilot

17 godzin temu, Hello napisał:

Pozdrawiam Hello

to będzie to malowanie :

Hj0kqNw.jpg

Witam,

uporałem się z fotelem , te pasy z blaszki pasują do tego fotela jak pieść do nosa.

GuW4gRg.jpg

YM9OUIS.jpg

wglX1Ug.jpg

zostało złożyć to kupy , może uda mi się w weekend.

Nie jestem pewien, ale zgodnie z wyglądem np. w tej instrukcji:

https://www.scalemates.com/pl/products/img/2/3/2/945232-45-instructions.pdf

to masz dziwny kształt i szerokość pasów. Wydaje mi się, że ktoś wspominał o tym problemie, bo ten szeroki element powinien być "do góry nogami", a na dodatek, co nie jest ujęte w instrukcjach, zgięty wzdłuż osi. 

Wyłączone silniki - górne wloty zamknięte, główne otwarte.

Silniki włączone, prędkość poniżej 200km/h - główne wloty zamknięte, górne otwarte.

Prędkość powyżej 200km/h - jak przy wyłączonych.

• Thanks 1
31 minut temu, Matys napisał:

Wyłączone silniki - górne wloty zamknięte, główne otwarte.

Silniki włączone, prędkość poniżej 200km/h - główne wloty zamknięte, górne otwarte.

Prędkość powyżej 200km/h - jak przy wyłączonych.

Dzięki za wyjaśnienie :piwo: 

• 2 weeks later...
W dniu 19.02.2020 o 21:59, Mario napisał:

Gonisz mnie ?, ja jutro biorę się za dysze

No nie bardzo widzę u ciebie już malunki :piwo:

Mam pytanie czy to miejsce powinienem  zaszpachlować , bo na zdjęciach oryginału nie ma nic w tym miejscu :

BUXzowb.jpg

I jeszcze mam pytanie o tą antenę RSBN , czy też mam ja zamienić na element H5 ???

2 godziny temu, Przemek R napisał:

No nie bardzo widzę u ciebie już malunki :piwo:

Mam pytanie czy to miejsce powinienem  zaszpachlować , bo na zdjęciach oryginału nie ma nic w tym miejscu :

BUXzowb.jpg

I jeszcze mam pytanie o tą antenę RSBN , czy też mam ja zamienić na element H5 ???

Do tego miejsca co zaznaczyłeś powinna być blaszka, co do części H5, jeśli robisz polaka to jak najbardziej...

• 3 weeks later...

Witam, 

coś tam działam ale nie mam co pokazywać , walczę z dyszami już 2 razy je zmywałem  ?  

A co do " bombla"    to nie wiem o co chodzi ale chyba tak musi być :P 

"bombel" - szklana osłona części optoelektronicznych systemów obserwacji wspomagających/obsługujących część awioniki odpowiedzialną m.in. za śledzenie, naprowadzanie pocisków w podczerwieni (i nie tylko) ?

"bombel" - radosna słowotwórczość? (wahałem się między bąblem - takie obłe napompowane często jakimś gazem, a "bomblem" - małym gżdylem/bajtlem/dzieckiem ? I jakoś tak mi "wyjszło", że to drugie jako kompletnie nie w temacie będzie idealnie ":nie na miejscu" w tym miejscu ?

Edited by thor_