Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

O, kolega się w vintage bawi.  Pływakowy Arado to chyba te same wypraski, co potem Revell pakował? Jeśli tak, to jest dobry model. P61 robiłem, nawet niezły. Blenheim IV, B&V 141 też - zupełnie porządne modele.

EDIT - Arado - nie te same, ale dosyć podobne, ale IMO Revell lepszy.

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

A tak sobie kupuje od czasu do czasu ? jakoś  nie potrafię  sie oprzeć  tym czarnym pudełkom z Airfixa. W sumie tylko jeszcze chcę Fw189 w takim i będę zadowolony moja kolekcją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopernik chciał dorwać 'ten' model czyli Airfixa czyli nr kat. 259 i 1973(chyba) rok edycji a nie jakieś późniejsze przepaki. To nie chodzi o to żeby mieć model Battla. To trzeba mieć "tego" Battla. I już.

Sam też chętnie bym go przygarnął, konkretnie to wydanie z 1973. Jak w SH pokazały się Airfixy to Battle był w edycji z innym boxartem, wg mnie słabszym a później w serii "czarnej". 

Za mną dłuższy czas chodzi też "ten" Hurricane. Konkretnie ten, bo pamiętam jak go zobaczyłem kilkadziesiąt lat temu u kolegi to aż mi się oczy zaświeciły,  niestety już go nie złapałem w SH. A ciekawostką tego modelu było to, że miał części do wszystkich wersji Hurriego, nawet  Mk.IV. Co prawda wersja przodu silnika eliminowała wykonanie Mk.I w barwach 303 Sqn jednak kalkomanie do niego były w zestawie bodajże RF-C. 

hurIV.jpg

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, widzę, że spontanicznie tworzy się coś na kształt klubu miłośników Airfixa vintage. Zgłaszam akces na sympatyka i podaję moje dawne blisterkowe zdobycze z CSH:866740731_MiG-15blister.jpg.220744ae661c5cca0c378e9adf3de7c5.jpg1996817819_defiantblister.jpg.67f501325f0b6366f9c9b5c685dbbd93.jpg

Jak pisałem już wcześniej, dla mnie to podróż jedynie sentymentalna, bez dzisiejszego zmierzenia się z zawartością powyższych blistrów. Chociaż ten Defiant nie był wcale taki zły..., a na pocieszenie pozostałe b. dobry z dzisiejszego Airfixa.

Absolutne marzenie lat podstawówkowych to było to:

625680725_mosquitoMe262.jpg.0c53bc28fc9131a21a271fe846e7a9e2.jpg

Jedno na pewno można stwierdzić: box-arty były imponujące.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mig 15 z Airfix pierwszy raz zobaczyłem chyba w roku 1990 w Stambule ( trochę się handlowało ) w takim sklepiku- stoisku niedaleko bazaru na którym kupowaliśmy ciuchy. Kosztował 10 dolców, jak na tamte czasy zaporowo. Jeździłem tam co tydzień i następnym razem wziąłem ze sobą naszego PZL P-24. Jak Turek zobaczył co przyniosłem, to nie dość że bardzo szybko dokonaliśmy wymiany to jeszcze zapalił się do dalszych transakcji. Niestety, więcej nie pohandlowaliśmy. Mig sklejony stoi sobie do dzisiaj.

pzl p 24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1989 wymieniłem w Norwegii dwa Łosie na dwa żaglowce Airfixowskie :) Miałem szczęście znaleźć tam kogoś obeznanego w temacie.

Edytowane przez Tleli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ten TU-2, pamiętam te super wierne kształty kadłuba i gondol silnikowych i niespotykanie twardy, ciemno zielony polistyren, który nie dawał się normalnie obrabiać, ale sklejał całkiem dobrze Hermolem. Szkoda,. że do dzisiaj nie ma żadnego wartościowego zamiennika ( a w prawie wszystkich powyższych modelach jest) :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dedrey napisał:

Pamiętam jak na lokalnym ryneczku pierwsze  Ił2  Plastyka poszły  1:1 za Hasegawe :D. To było zaskoczenie, nowość i obawa, że zaraz zniknie i zabraknie dla wszystkich:) 

 

4 godziny temu, jmx62 napisał:

Fajno by było dzisiaj tak Iła z ZTS-a za Haskę 1:1 ?

Bardzo dziwne, ja do dzisiaj pamiętam swoje rozczarowanie po rozpakowaniu pudełka z IŁ-2 od Plastyka. Po Łosiu, to był duży krok wstecz. Ja bym go zamienił nawet za pół, za ćwierć Hasegawy, ale że nie miałem z kim, to musiałem go skleić. Brrrr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Tu2 i kręcące się śmigła i chowane podwozie + otwierany luk bombowy, za dzieciaka nic więcej do szczęścia nie było  potrzeba ? za to F5 to taki odpowiednik  naszej starej Iskry, ulep okrutny nawet jak na tamte czasy ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A takiego cudaka ktoś kojarzy?

Cudak oryginał i cudak model! Skąd to się ulęgło?

ffff.jpg

I jeszcze takie wspominki, wszystko można było dorwać albo na "Pchlim Targu" albo później na stadionie :Skry" oczywiście we stolicy.

 

ertyh.jpg

 

fgjkfj.jpg

 

hgfj.jpg

 

qrehuety.jpg

Oczywiście zdjęcia boxartów nie są moją własnością tylko są "zapożyczone" z internetu.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TwinMustanga potem Hobbycraft pakował - nawet takiego mam, nawet dwa, dobry model,  Gothę też mam, tylko późniejszy "remaster" już jako italeri i chyba bez kubelwagena. Heldivera nie mam, a kiedyś się w skelpie zastanawiałem Beau Mark X czy Helldiver? wybrałem Beau. Zresztą też z Matchboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2020 o 22:00, kopernik napisał:

Ludziska mają szczęście do zakupów. Ja od jakiegoś czasu nie mogę kupić ( oczywiście w rozsądnej cenie) tego oto modelu :

F_Battle_Box.jpg

Niedawno sprzedałem ten model na Giełdzie modelarskiej: https://www.facebook.com/groups/gieldamodelarska:

Był w takim stanie1181926726_FaireyBattleAirfix259.thumb.jpg.47fec2b74037eddb3bde716e4aa244d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.