Skocz do zawartości

Sprzęt wojskowy na pomnikach (lokalizacje...)


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tankista17, w zeszłym roku też odwiedziłem to miejsce Ten czołg jeździ jako atrakcja (można nim się przejechać) kilka kilometrów od kompleksu Reise. Być może potem zjeżdża do bazy

Co do czołgów we Wrocku, to o ile dobrze pamiętam, to są ich cztery, po 2 przy dwóch wejściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znawca nie jestem, ale jeździ sie tu i ówdzie i rozgląda po okolicy. NA trasie Koszalin-Słupsk jest firma "sako" i przy tej firmie(jest ona na takim wzgórzu ale nie da się nie zauważyć) stoi pokaźna kolekcja działek i kilu czołgów.

 

Dokładnie tak. Byłem tam nie dawno i oto kilka fotek z jego kolekcji:

 

1d6d11143161ece7m.jpg a8392f3a70d7d52bm.jpg ff0ca644504fc65em.jpg

0150b23e34e8a395m.jpg 03d9b90f74c1dc21m.jpg c9b6da05a636a772m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA trasie Koszalin-Słupsk jest firma "sako" i przy tej firmie(jest ona na takim wzgórzu ale nie da się nie zauważyć) stoi pokaźna kolekcja działek i kilu czołgów.

 

Dokładnie tak. Byłem tam nie dawno i oto kilka fotek z jego kolekcji:

 

 

Kolekcja należy do Mariana Laskowskiego, organizatora zlotu pojazdów militarnych w Darłowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ulicy. Karkonowskiej we Wroclawiu Stoja cztery sztuki T34/? przy wejsciu na cmentarz wojskowy. A no i jeszcze jakies Rosyjskie armaty tez przy wejsciu na cmentarz Sowiecki w Swidnicy przy drodze na osiedle zawiszow. Jest jeszcze filja Swidnickiego muzeum broni i militarjow w witoszowie dolnym kolo swidnicy( troche drugo wojennych armat i wspulcczesny sprzet made in USSR) Dla samolociarzy tez cos jest a mianowicie. Trzeci prototyp irydy, Mig 21, i cos jeszcze ale nie widzialem dokladnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W Lęborku dwa czołgi IS-2 jeden na pomniku w miescie drugi na pomniku i jednostce 1 Batalion Zmechaniowany "Niebieskie Berety" tak jak kolega Sokół ze Słupska pisał jeden z z czołgów IS-2 miał trafić do muzeum do Żagania miał iść ten na pomniku z miasta a potem ten z jednostki ale co sie okazało, to zostaja dwa na swoich miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

T-34/85

 

Białogon obok Kielc.

 

Lokalizacja:

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=kielce&sll=37.0625,-95.677068&sspn=39.507908,67.851563&ie=UTF8&ll=50.852386,20.562184&spn=0.001927,0.004141&t=h&z=18&iwloc=A

 

Niech moderator jakoś skróci ten link co by nie rozwalał strony.

 

 

Czołg stoi sobie obok drogi "Na Ługach", około 2 metrów za ogrodzeniem na placu obok magazynów.

 

Kilka fotek:

p1030272.th.jpg p1030274.th.jpg p1030278y.th.jpgp1030268l.th.jpg p1030266t.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Witam.

To jeszcze ja dorzucę dwie sztuki.

Kunowice koło Słubic T-34/85. Kiedyś stało tam działo SU-85 notabene ubite w Kunowicach w 1945roku. Aktualnie w muzeum w Drzonowie. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:SU-85.jpg

 

Stare Łysogórki (Siekierki?) nad Odrą. IS-2 obok cmentarza polskich żołnierzy i muzeum. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Js2-1g.jpg&filetimestamp=20050419001502

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam pokażę czołg z Wejherowa. Kiedyś się zatrzymałem jak jechałem nad morze i mam parę fotek, już daję.

Niestety już go tam nie ma. Został przeniesiony i stoi teraz przy ul. Strzeleckiej. A był takim dobrym kierunkowskazem.

W Wejherowie na terenie autohandlu stoi SU-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

W Nowej Hucie (Kraków) na os. Górali stoi IS-2.Poza tym na podkrakowskich Bielanach stoi Jak-23.W Groniku (niedaleko Zakopanego) stoi też Jak-23,kiedyś stała Iskra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista T-34 na pomnikach , inne miejscowości już były podane

 

Zamość

Baligród

Białystok

Braniewo

Budowo- koło Złocieńca

Dukla

Dębica

Dubienka

Drzonowo

Elbląg

Grudziądz

Garwolin

Dorochusk

Grajewo

Bondyrz

Mniszew

Międzyrzecz

Wiśniew

Gubin

Hrubieszów

Jelenia Góra- skansen

Koszalin

Kunowice

Kutno

Legionowo

Legnica

Lębork

Lipce Reymontowskie

Łukowo- las Jata

Mława

Neple n.Bugiem

Niewodzica

Pleszewo k.LOK-u

Ośno Lubuskie

Pniewo

Różan

Sławno

Słupsk

Sochaczew

Studzianki

Ścinawa

Wołomin

Września

Zdbice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.