Jump to content

MiG-29 GWH, powrót do przeszłości

Recommended Posts

• Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Krytyka robi swoje, nakleilem maskę i pomalowałem kolorem łaty, jest znacznie lepiej,dzięki za wypowiedź bo pewnie bym to zostawił

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim, tym którzy odpowiadali na moje liczne pytania i dzięki nim odpowiednio wyposażyłem sobie warsztat w chemię modelarska i narzędzia. Jak wiecie powróciłem do

Naprawdę warto żebyś obejrzał kilka filmów które Ci zlinkowałem. Na początku zawsze Ci będzie kolorów brakować, to normalne. Ja gdy zaczynam planowanie nowego modelu to przede wszystkim sprawdzam cz

Posted Images

20 minut temu, Mario napisał:

Potrzebuję odpowiedzi jaki pędzel kupić

Wystarczy jakiś nie za duży, płaski pędzel z syntetycznym włosiem.

Wziąłem się za linie podziału, rozrobilem farbę olejną (kupiłem dobra i nie ma problemu,, nie waży się) ze white spirit, pomalowałem model, i jak zacząłem ścierać to mam wrażenie że schodzi za dużo, ścieram papierem bezpylowym i z niektórych linii wszystko wychodzi. Czy rozrobilem za rzadkie, czy za krótko czekałem bo, w sumie wymalowałem model i zaraz zacząłem ścierać żeby za dobrze nie wyschło

IMG-20200326-144736.jpg

IMG-20200326-145544.jpg

Posted (edited)

Czy to dobrze że  ogólnie przy ścieraniu tej olejnej przybrudził delikatnie powierzchnię całego samolotu czy wypolerować do czystego i żeby tylko został w liniach podziału. Bo chyba lepiej to wygląda jak  za czysty?

Edited by Mario

Ogólnie powierzchnia wydaje się mokra w niektórych miejscach albo tłusta, bo ten white spirit wydaje się tłusty. Na to mam położyć bezbarwny mat? Przyklei się?

White spirit ma po prostu taką konsystencję. Lekko tłustą. Ja linie zapuszczam tylko i wyłącznie za pomocą farb olejnych rozrobnionych w white spiricie, bardzo dobrze wycieram i potem lakier bezbarwny matowy.

No i potem na matowyn już zabrudzenia jakie chcę uzyskać olejnymi 

Masz duzo paprochow. Sam z tym mam problem u mnie to sprawa braku komory/wyciagu. Ja nabylem micromesh alcada i jakos z tym walcze.

Nie dawaj czarnego washa tylko bardziej w kierunku panzergrey

Edited by kzugaj
Posted (edited)

Wash już dałem więc za późno, tak kurz wszędzie osiada, a na zdjęciach widać szczególnie, nie mniej  jednak model już prawie skończony, bo jutro prysne go półmatem i finish. Pierwszy model po kilkunastu latach, wg mnie wyszedł spoko, tym bardziej że większość technik uczyłem się jednak na nim i, łyżkach, trochę na mniejszych modelach synów, ktorzy też składali, jednak mało mi dali testować bo oni sami robili swoje, a ja im trochę  pomagałem. Dziś młodszy 8 latek sam malował swojego MiGa, pomogłem mu tylko przy patafixie.

IMG_20200327_130107.jpg

Edited by Mario

Koro juz po washu to chyba go calego wytarles z lin podzialu no chyba ze kolor sie zlal z kamo

Posted (edited)

Ja nie zamieściłem jeszcze zdjęć po washu, tylko przed, a po kalkach 😀 więc nic się nie starło bo go najzwyczajniej nie ma. Zdjęcia po washu jutro. Zobacz opis posta ze zdjęciami. Jedno pokaże tak na szybko jak to wygląda po, a postaram się o dobre zdjęcia jutro.

IMG_20200327_113614.jpg

Edited by Mario
W dniu 26.03.2020 o 14:59, Mario napisał:

Wziąłem się za linie podziału, rozrobilem farbę olejną (kupiłem dobra i nie ma problemu,, nie waży się) ze white spirit, pomalowałem model, i jak zacząłem ścierać to mam wrażenie że schodzi za dużo, ścieram papierem bezpylowym i z niektórych linii wszystko wychodzi.

Wash nie tylko powinien trochę przyschnąć w tych liniach podziału, ale jeszcze warto go ścierać w poprzek takiej linii, bo jak ścierasz wzdłuż to łatwo wyczyścisz farbę olejną także z tej linii.

Posted (edited)

To widziałem na filmach, jednak, niektóre są na tyle płytkie,że nie idzie zrobić żeby zostały, jutro przed malowaniem matem, dam do oceny, czy coś poprawić, choć myślę że wyszło w miarę, szczególnie na dużym godle wszystko schodzi, zostały drobne.patrz zdjęcie wyżej, to co jedno wrzuciłem

Edited by Mario
7 minut temu, Mario napisał:

Ja nie zamieściłem jeszcze zdjęć po washu, tylko przed, a po kalkach 😀 więc nic się nie starło bo go najzwyczajniej nie ma. Zdjęcia po washu jutro. Zobacz opis posta ze zdjęciami.

Sorki ale opis przeczytalem i umknelo a sugerowalem sie wczesniejszymi zdjeciami i tym iz miales problem z washem

• Like 1

Najlepszy jest Chrome Silver 1790 Model Mastera. Malujesz to pędzelkiem (dość grube, mokre warstwy) - ten metalizer ładnie się samopoziomuje i daje naprawdę ładny chrom, w sam raz na tłoki amortyzatorów.