Jump to content
Sign in to follow this  
tlb

Tamiya i gunze/mr. hobby

Recommended Posts

Witam,

Mam takie pytanie może i banalne, ale nie chce eksperymentować bo szkoda mi farb i aerografu, czy mogę mieszać farby akrylowe Tamiya i guzne i potem bez problemu wyczyszczę aerograf płynem od guzne, czy lepiej ich nie mieszać?

19 minut temu, tlb napisał:

ale nie chce eksperymentować bo szkoda mi farb i aerografu,

czemu ?

nie mieszałem w/w farb ale jedne i drugie rozcieńczam mlt i czyszczę cleanerem od mrhobby.

Aż chce się zapytać, czym ryzykujesz? :)

Poza tym, jakie Tamiya z jakimi Gunze?

Tak jak napisał Bengal, najważniejszy jest rozcieńczalnik - mlt.

Nie mieszałem akrylowych Tamiyi z Gunze H, ale z Gunze C się zdarzało.

Standardowo, gdy mieszam farmy, to najpierw je mieszam nie rozcieńczone i dopiero po uzyskaniu koloru dodaję rozcieńczalnika.

Ale  w przypadku T akryl i Gunze  C lepiej to wychodziło, gdy do już rozcieńczonego  Gunze dodawałem Tamiyę.

Faktem też jest, że były to raczej małe ilości,  do drobnych elementów i powierzchni.

Tamiya akryle i guzne h.

29 minut temu, Bengal napisał:
50 minut temu, tlb napisał:

ale nie chce eksperymentować bo szkoda mi farb i aerografu,

czemu ?

Bo mam pół godziny na piechotę do najbliższego modelarskiego i po prostu nie bardzo mam jak się wybrać. A z drugiej strony czyścić aerograf Bóg wie ile czasu też za bardzo nie wchodzi w grę.

Jeżeli chodzi o rozcieńczanie to mr.hobby rozcieńczam thinnerem mr.hobby, tamiya farb jeszcze nie próbowałem.

13 minut temu, tlb napisał:

Bo mam pół godziny na piechotę do najbliższego modelarskiego i po prostu nie bardzo mam jak się wybrać. A z drugiej strony czyścić aerograf Bóg wie ile czasu też za bardzo nie wchodzi w grę.

czyli wolisz zaoszczędzić + - godzinkę i zaufać komuś, kto "coś" napisze w necie  niż samemu sprawdzić ?

No tak bo aero czyści się tak długo....

Jak ktoś nie mieszał to nie wie. Jak ktoś mieszał to wie. Mieszać da sie C i H z tamką ale jest jeden szkopuł. Farby Gunze lubią się rozwarstwiać w obecności Tamki. Zawsze najpierw trzeba rozcienczyć i rozmieszać Gunze i do tego dodawać tamkę, efekt mieszania  jest różny dla różnych kolorów. Często w przypadku połaczenia którychś z kolorów szary/niebieski/brąz/biały   gunze tworzyło takie jakby niteczki albo ziarenka koloru w roztworze jak chwile postał w naczynku gdzie rozcieńczam. Można więc ale trzeba uważać, to niestety nie sa w 100% super kompatybilne farby do mieszania, no i takie mieszanie kolorów to dla spokoju du...y lepiej nie w kubku aero robić jak ktoś pechowy bo zaraz będzie pisać, że mu aerograf zakleiło  😉 

Edited by Qz9
  • Thanks 1

Właśnie chodzi o kolory czarne i białe. Dzięki za odpowiedź.

35 minut temu, Bengal napisał:

No tak bo aero czyści się tak długo....

Kilka razy miałem problem z czyszczeniem i jakoś mam pecha co do aero, także wolę dmuchać zimne😉 dzięki za zainteresowanie tematem.

34 minuty temu, tlb napisał:

Kilka razy miałem problem z czyszczeniem i jakoś mam pecha co do aero, także wolę dmuchać zimne

ja zawsze wolę sprawdzić coś na boku niż w aero :)

każdy woli chyba uważać niż popsuć :D