Jump to content
Sign in to follow this  
Xmen

North American P-51-C Mustang KP 1:72

Recommended Posts

P-51-C  "Miss Pelt"  100 FS/332 FG ".Pilot Lt.Clarence "Lucky" Lester .Pierwszy czarnoskóry pilot który w jednym locie zestrzelił trzy samoloty wroga.Model tradycyjnie prosto z pudła.Dodane tylko pasy.Kalkomanie nieistniejącej firmy TallyHo.Model bardziej potraktowany jako eksperyment malarski ala postanowiłem rzucić go na pożarcie.Można się śmiać lub zgrzytać zębami.Wyszedł jak wyszedł.Zapraszam

wAujpGbl.jpg1OZyYAWl.jpgiHAvnSAl.jpgkbT9A4Xl.jpgfr5iDXol.jpgaZk7LMMl.jpg

• Like 4

9 godzin temu, Adamo722 napisał:

Aż sprawdzałem czy czerwone ogony nie latały na wersji D

Latały na wersji D i te są najbardziej popularne.Czerwone ogony pojawiły już się na P-47 których to używała 332 FG przez krótki okres czasu przed przezbrojeniem na Mustangi.

No i ładnie. Ciekawa kolorystyka. Dla mnie zabawa z NMF to zawsze ostra walka :miecz: A koledze wyszło całkiem ładnie i gładko. Może tylko odrobinkę za bogato tej sadzy z wydechów ale kto co lubi. Może być.

Jestem na TAK :super:

• Thanks 1

A jak zestaw merytorycznie? do tarcia chrzanu, czy jako tako?

10 minut temu, WujekAlice napisał:

A jak zestaw merytorycznie? do tarcia chrzanu, czy jako tako?

Składał się całkiem fajnie.Co do zgodności z planami to się nie wypowiadam bo nie sprawdzałem.Na PWM był zmierzony z każdej strony do setnej części milimetra i jakie błędy bryły są.Przyznam szczerze że wolę poświęcić czas na klejenie niż latanie ze suwmiarką.

Dla co niektórych brzmi to jak herezja ale trudno nie mój problem.

• Like 1

Nitów ci nie będę liczył ale oslona przeciwodblaskowa nie powinna byc khaki czy podobny kolor😉

53 minuty temu, Adamo722 napisał:

Nitów ci nie będę liczył ale oslona przeciwodblaskowa nie powinna byc khaki czy podobny kolor😉

Na zdjęciu które znalazłem w sieci pas przeciwodblaskowy jest stosunkowo ciemny choć nie wykluczam że mógł być Oliver drab.Z czarno białego zdjęcia trudno określić na 100%.

"Przyznam szczerze że wolę poświęcić czas na klejenie niż latanie ze suwmiarką."

I to jest słuszne podejście.wink3

Mustang bardzo ładny.:super:

• Thanks 1

Racja, ładny ładny :) Jedyne co mi się rzuciło w gały to taki kontrast  gdzie poza miejscami typu smugi z km-ów czy wyrzytników łusek i wydechów, panuje idealna czystość :D Posiadam na składzie też "czerwony ogon" w wersji D właśnie.

Jedyny model z tej epoki który posiadam (Airfix), kupiony chyba jakoś tak ze względu na film "Red Tails", który osobiście mega mi się podobał.

Samo podejście do modelu... Jak najbardziej na plus, dokładnie tak samo jak u mnie :brawo:

Bardzo dobra robota :super:

• Thanks 1