Jump to content
Flachenty

PZL P.11c 1/32 IBG Models

Recommended Posts

Projekt został zakończony, więc pora na galerię.
Model został wykonany z prototypowych wyprasek. Dzięki współpracy z firmami Yahu i Master  mogłem model wyposażyć w dodatki jakie te firmy będą oferowały do waloryzacji tego samolotu (tablice, karabiny, zwężka Venturiego). Dorobiłem kilka elementów własnoręcznie : przewody, łopaty śmigła, podstawa pod fotokarabin,zasobnik skrzydłowy na amunicję i elementy wnętrza skrzydła). Malowałem model farbami Bilmodel Makers i Hataka. Oznaczenia zostały wykonane z użyciem masek własnej produkcji (dzięki Marco).

Oczywiście jak każdy model nie jest wolny od baboli ale jakoś będę musiał z tym żyć 😉

Zapraszam do oglądania.

c50XHtU9bezIcIcfmG_PzvvyQvr67vgl4gysUW1jIWFIp-EyFmPjjYUs81a2Egyhm10P3AoIiy5fny6Za7Q7qZe4HMhhZDUOGSeLT-lY41vrq4uile_1zGPPkjxAmrBv3-l0e6d2DY9aH8JpkcABN2v9s8vjeZ2jHfI_Ndgnbdnocw55nscP8yge5RMkJOCffqHiPao81-wWM4eNw8aZtyDzEiQbC5UHI9sipkJJXLLQktIvED2y3H-wY4QqeqbwsWc3KuFu1av1rwOcg5h7uutCP70uMCQOLNzDOhy7hGLlqAegdXFtGtys2bPNIVcRBOwSPm_92Me6v489RukeiXYB-JKO55x-ON0kM1VkL5Dn1uY_n12-7J1dFxSLTkmcGhB_Nm0oI8rkGpvh8gK1GphSN8tNvu4cB4bA3vQY5xV9gFh5DcV6ICd27jW-qG3A-vOjBcOUeIOqE6VmTuwPc9A5kjpE4zpXLmvTr3WqEVk-vUWjc65RcgqzfEK0aSc67HkljQmpAWivS2STekwfRNZ0rgtitrwm33hi8sNXMsKr_UreYDNyJ7y786DYEMpjPraH3OA-BwjdQJorQuP34A-Odr5YhcQmFvHEfC9feAstfKLaNogzaa3s0Hahei4cjEQgtobKVmKP7scLw4eSABQAyTU1wehcoNO4y65IbH8Uo2Doj2jNsBnNs9PEoT4XOoMi-tcf5AatifB8BhnTS7RdO2yEXrb84Qlwf1OnVfDA9VJ1Gm4pY8_3

Edited by Flachenty
  • Like 12

Jak na prototyp to mi się podoba

Super 😁 widać, że da się zrobić fajną jedenastkę😀. Jak dla mnie za bardzo pootwierana ale wszystkim nie dogodzisz😉

Bardzo ładna, aż się oczki od oglądania cieszą.

Piękny samolot i piękny model . Fajną opcją by była wersja z przeźroczystym kadłubem . Już się nie mogę doczekać kiedy będzie w sprzedaży . Pozdrawiam 

P.S Dlaczego dorabiałeś łopaty śmigła ?

Widzę że będę w mniejszości  a może nawet osamotniony😃 ale tylko w kwestii tego samolotu jest zwyczajnie paskudny i to w najwyższym stopniu. Ale praca modelarska na fantastycznym poziomie szczere gratulacje.

• Like 1

4 godziny temu, Flachenty napisał:

łopaty śmigła,

Dlaczego dorabiałeś , coś nie tak z zestawowymi ?

A sam model cudowny , nie ma się co rozpisywać , wszystko widać . Malowanie też extra , nie sztampowo , wydobyłeś dużo więcej niż można się spodziewać z jednolitego kamuflażu .

Pozdrawiam i przebieram nogami bo nie mogę się doczekać zakupu .

2 godziny temu, KRL napisał:

Widzę że będę w mniejszości  a może nawet osamotniony😃 ale tylko w kwestii tego samolotu jest zwyczajnie paskudny i to w najwyższym stopniu. Ale praca modelarska na fantastycznym poziomie szczere gratulacje.

Sorry ,KRL ale jestes osamotniony...

No nie jest, nie jest, samolot jest po prostu brzydki.
A model cymesik naturalnie, jak żywy.

Ładna rzecz - i model i samolot. Czasami się zastanawiam czy nie odjąć 40 z 72...

• Like 1

2 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

Ładna rzecz - i model i samolot. Czasami się zastanawiam czy nie odjąć 40 z 72...

Polecam zrobić ten krok. Ja bawiłem się przy nim świetnie :)

• Like 1

Piękny model. Jednak u nas też można wyprodukować makietę na światowym poziomie. Super, że zdecydowali się na 1/32.

Dostępny w preorderze w Plastmodelu.

Pozdrawiam

Agillus68

robi wrażenie. Wygląda jak prawdziwy

Rzadko zaglądam do lotników ale czasem jednak warto. W muzeum lotnictwa patrzyłem na niego jak zahipnotyzowany. Kumple mówili chodź zobaczyć spita albo meśka a nie takiego pokraka. A ja im na to powiedziałem żeby sobie wyobrazili co trzeba mieć w głowie i jakim kozakiem trzeba być żeby wsiąść do takiego samolotu i ruszyć naprzeciw messerschmittom. I przystanęli sobie razem ze mną. Przy Twoim modelu też bym sobie przystanął i pomyślał to samo co wtedy. Znakomite wykonanie i cieszy też to, że pojawiają się takie zestawy rodzimej produkcji.

• Like 1

Naprawdę świetny. Myślę że tym modelem mocno skrócimy dystans do innych producentów, w tej podziałce Revell i Special Hobby daleko w tyle.

Są jakieś przecieki, ile to cudo będzie kosztowało ?

15 minut temu, spiton napisał:

Są jakieś przecieki, ile to cudo będzie kosztowało ?

W Plastmodelu możesz już kupić w preorderze za ok. 180 zł.

3 godziny temu, Solo napisał:

W Plastmodelu możesz już kupić w preorderze za ok. 180 zł.

IBG zaczyna być drogie. Karaś za 40 zeta OK . Łosiek za 7 dych... może być . P-24 za 45... to już trochę przegięcie. Ale sobie kupiłem ,-) Ale P-11 w 32 za 180 to jest jednak przesada.

• Haha 1