Skocz do zawartości

Steyr Type 1500A/01 i Sd.Kfz.222 Tamiya 1/35 "Postój"


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lukee82 napisał:

Zaciekawiło mnie z czego zrobiłeś tą "narzutę" białą.

Chusteczka higieniczna namoczona w rozieńczonym kleju typu wikol :) proporcje kleju i wody na oko więc tu nie pomogę.

2 godziny temu, enten napisał:

To skąd pomysł na takie malowanie? 

Zawsze mi się wydawało ze tamka podaje trochę za ciemne kolory, więc w pierwszym malowaniu mocno rozjaśniłem bazę jak i kolor kamuflażu. No i wyszło tak, że oba  kolory w pewnych miejscach wyglądały praktycznie identycznie. Więc w drugim malowaniu dodałem ewidentnie trochę za dużo brązowego do koloru kamo i wyszło jak wyszło.  Ale nadal wydaję mi się, że może to być poprawnie historycznie gdyż wcześniej znalazłem taki schemat od ak ak-interactive-afrika-korps-color-set.thumb.jpg.44756cc5595bae6644a808439b7d22ee.jpg

Więc połączenie piaskowego z brązowym wydaje mi się realne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to ten, dosyć spora aktualizacja po przerwie w wątku. Udało się zmalować wnętrze, większość bambetli, poobijałem całość (chyba znowu zbyt mocno) no i model dostał washa. Na razie świeci się jak psu jajca przez lakier błyszczący pod farby olejne itp. Całość jeszcze zfiltruję biedronką co powinno ożywić kolory. Jak na razie  tak to się prezentuje goccja8.jpgUWr8GjZ.jpgLPW7Xh6.jpgoYq0Pmp.jpgGxLkZFT.jpgAlfq9aL.jpg95DGvcE.jpgYjZXt01.jpgfQFpDDe.jpg2TkOGyn.jpgl1vVUOh.jpgidWmBGo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo, 

ostatni dzień wakacji więc wypadało coś podziałać, więc udało mi się pomalować "222" i przy okazji zmodulować . Baza to tym razem xf-59 desert yellow od tamki a rozjaśniałem dodając białego i odrobinę żółtego. Pomalowałem także plandekę na steyrze. Z modulacji jestem zadowolony nie mam w planach jej modyfikować. Pojazdy trochę różnią się od siebie odcieniami piaskowymi ale mi to nie przeszkadza :)cPpvT45.jpgAnufhHc.jpg 9kISrKn.jpgwNtDEto.jpgJaUPRBo.jpg2H4JFUG.jpgFw0Ef4M.jpgPoPUC28.jpgjdOfRlf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hejo, 

Dzięki za miłe słowa :piwo:

Aktualnie skupiłem się na steyrze, udało mi się go jeszcze trochę delikatnie pordzewić, zrobiłem bazę we wnętrzu pod lekkie kurzenie, no i w końcu  zamontowałem koła i lekko przykurzyłem oilbruscherem. Przede mną pomalowanie narzędzi zmalowanie całości matem pomalowanie podwozia no i lekkie kurzenie. Jako iż mieszkam na Śląsku to chciałbym zdążyć na Jaworzno, jest to fajna motywacja do pracy :) A przy okazji będzie można zobaczyć wiele lepszych modeli :) Dobra koniec tego wywodu poniżej fotki:pX8N44T.jpgtjYfBSC.jpgbhlE3nT.jpgC06NLZZ.jpgaJJQiI0.jpgYbir3OF.jpgtKJjXsB.jpgj6nBE9H.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji z obu modeli można wywnioskować, że oba służyły w 1942r w pólnocnej Afryce. A zmalowałem modele według  instrukcji, oczywiście trochę pomieszałem kolory i co do ich autentyczności można się spierać ale mi to nie przeszkadza. Nie jestem ekspertem ale moim zdaniem, jednobarwny i jak i dwu kolorowy kamuflaż na jednej dioramce się nie wykluczają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2020 o 18:04, bulik58 napisał:

widzialem go dzisiaj ladnie sie prezentowal ?

Fajnie, że się podobał :)

Udało się zdążyć na wystawę, było co oglądać muszę przyznać, że atmosfera była super :) Model uznaję za skończony, ale to nie koniec projektu. Tak się prezentował, za niedługo postaram się wrzucić lepsze fotki :) 6bl2loW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2020 o 20:42, MaciejW napisał:

Fajnie, że się podobał :)

Udało się zdążyć na wystawę, było co oglądać muszę przyznać, że atmosfera była super :) Model uznaję za skończony, ale to nie koniec projektu. Tak się prezentował, za niedługo postaram się wrzucić lepsze fotki :) 6bl2loW.jpg

W tle mój kfz 232 :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.