Jump to content

Dassault Rafale M | Revell 1:72

Recommended Posts

Jaki koń jest, każdy widzi.

Stary model z nowymi kalkomaniami, jakże często spotykane w pudełkach Revella połączenie.
Do tego wypukłe linie podziału niekoniecznie przypominające to, jaki jest ich przebieg w rzeczywistości. Słabe detale.

Na plus zaliczyć trzeba ciekawe malowanie i oznaczenia, które znajdujemy w pudełku. O dziwo, spasowanie elementów też jest niezłe, można powiedzieć, niemal nie używałem przy budowie szpachli. 

Prezent gwiazdowy od ojca, przeleżał kilka lat, przetrwał wyprzedaż zapasów w skali 1::72 tylko dlatego, że to prezent. W końcu przy letnich porządkach wpadł mi w ręce i pojechał ze mną na wakacje. Oto jest. Bez pretensji do czegokolwiek niezwykłego, po prostu sklejony i pomalowany. Raczej zabawka, niż model - o nic innego nie chodziło.  

rkrUqO.jpg

ybRrjU.jpg

iXjEjg.jpg

jgr1fz.jpg

dwZZ7u.jpg

ubMegI.jpg

sePMzX.jpg

uL9VuC.jpg

OMpCQN.jpg

Pozdrawiam
Hubert

• Like 4

Schludny i ładnie zrobiony model, całkiem zgrabnie Ci wyszedł.
Co do uwag, to miałbym zastrzeżenia do dyszy silników, które powinny być znacznie ciemniejsze (carbon, carbon :)) oraz do koloru kamuflażu, który powinien być znacznie ciemniejszy, choć może to kwestia zdjęć.

• Like 1
3 godziny temu, raider27 napisał:

Bardzo fajny Rafale , aczkolwiek nie jestem do końca pewien czy samolot ten posiada w jakiejkolwiek wersji taką rurkę pitota jaka jest dołączona do zestawu Revell (aka italeri).

Ha! Faktycznie nie ma, trzeba będzie urżnąć tę nibyrurkę, zostawić tylko kawałeczek stożka. Ten model chyba powinienem był wystawić w kategorii SF :D

Dzięki za komentarze.  
Hubert

• 1 month later...

Całkiem dajny model chociaż Rafale nie należy do moich faworytów wśród ulubionych maszyn współczesnych. Mam go w edycji Revella ale mam też prototyp Rafale z Hellera i oba czekają na swoją kolejkę :). 

Edited by Staryfajter1954
  • Like 1

Jeżeli w 1:72, cóż - oba modele są bardzo słabiutkie, aż dziw bierze,  że ktoś nie zrobi porządnej miniatury według dzisiejszych standardów (HB pominę milczeniem), to moim zdaniem jedna z najładniejszych współczesnych maszyn.

Jak to u HB, mieszanka wersji, dziwne uproszczenia, np. puste wloty powietrza do silników, problemy wymiarowe. I pamiętam jeszcze słabe spasowanie góry i dołu kadłuba, co jak na dość nowy (kilka lat temu) model było sporym rozczarowaniem, chyba że tylko mój tak miał.  

Oczywiście, w 1:72 nie ma nic lepszego, ale chciałoby się mieć.

• Thanks 1